Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a felmérésről? A legtöbben nem dolgoznának nyugdíj után.

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 7. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Érthető tendencia.

A nyugdíj=létbiztonság,további munka(akár 5%-os béremeléssel)=létbizonytalanság.

Bár ha elveszti a munkáját akkor is elmehet nyugdíjba,de valószínű jobban megnyugszik az ember ha nem kell tovább cipelnie a munka terhét.

2011. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy nyugdíjba az ember, hogy ne kelljen tovább dolgoznia.

Szerintem ez elég egyértelmű.

2011. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha javulnának a munkakörülmények akkor más lenne az arány. Amíg rabszolgaként vagy cserélhető árucikként tekintenek a dolgozókra addig így is marad.
2011. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjasokat hova vennék fel? A mekibe takarítani esetleg... nyugodtan megtarthatnák a diákmelósoknak...
2011. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mire én nyugdíjba mennék valami kétezernegyvenvalamennyiben vagy ötvenvalamennyiben az a szó ,h > nyugdíj < el lesz feledve.Olyan szó lesz ,mint most a kredenc vagy sifonér. A lakosság fele azt sem fogja tudni mit jelent.

Ugyanez lesz a sorsa a > segély < szavunknak is.


Mert nem lesz annyi aktív dolgozó akiket jól megsarcolva, össze bírják dobi a mi jólmegérdemelt nyugdíjunkat.

2011. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Az a szégyen, hogy fel kell merülnie csak gondolat szintjén is a nyugdíj utáni munkának.
2011. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

G'sback :


"Az a szégyen, hogy fel kell merülnie csak gondolat szintjén is a nyugdíj utáni munkának."


Én szivesen dolgoznék tovább, mert a munka jelenti az életet, aki meg abbahagyja, az már a leépülés kezdete.

Ez persze csak akkor igaz, ha valaki szereti azt amit csinál, pl. tervező vagy valamilyen alkotó értelmiségi.

2011. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel én is dolgoznék tovább. Mondjuk 4 órában. Szeretem a programozást.
2011. aug. 9. 08:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nyugdíjas nem kell leépülni. Nem munka szerűen is lehet aktív életet élni. De a végig dolgozott fél élet után fel kell merülnie, hogy nem tudsz megélni a nyugdíjból ezért dolgoznod kell, az szégyen.
2011. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem 60 éves koromban ki fog esni a szerszám a kezemből az tuti, ha egyáltalán megérem.
2011. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!