Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttok arra esélyt, hogy a...

Láttok arra esélyt, hogy a Trianoni békeszerződés előtti határok valaha is visszaállnak?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg az elcsatolt területek közül néhányat visszacsatolnak Magyarorszához?

Ha igen akkor melyik részt, mikor, hogyan?

Kérlek titeket, hogy ne gyűlölködjetek, nem kérek olyan válaszokat, hogy álmodnak a turbómagyarok(hallotam már ilyet is), mert szerintem minden magyar embernek kötelessége minden év június 4.-én megemlékezni a külhoni honfitársainkról párttól, bőrszíntől függetlenül.


2011. aug. 15. 20:07
1 2 3 4 5
 1/43 tetro ***** válasza:
59%
nincs esély ilyesmire. hülyeség rajta filózni is.
2011. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
56%
Nem.
2011. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem látok.


Mint ahogy arra sem, hogy a Római birodalom újra visszakapja eredeti határait, vagy hogy Budán ismét a török legyen az úr.


Tanuljátok már meg végre, h a történelmet nem lehet visszacsinálni. Ha valaki mégis megpróbálja, akkor sok fiatal ember szokott meghalni értelmetlenül...

2011. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
76%
Semmi esélyt nem látok erre. Gondolod, hogy bármelyik állam "visszaadná" az említett területeket, csak úgy lemondanának róla? Háború, harc nélkül .... márpedig a béke ennél többet jelent (remélem!).
2011. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
65%

Rövid válasz: Nem, nem, soha!


Hosszú válasz: Azért én picit elgondolkodnék azon, hogy hogy lehet az, hogy minden második kamasz komolyan ilyen baromságokban gondolkodik. Hol van itt a történelemtanítás, vagy egyszerűen csak a tanítás? Valami nagy baj lehet az iskolákban is! Nekem annak idején kissrác koromban megtanították, hogy vannak megváltoztathatatlan tények a történelemben és máshol is. Ma ez miért nem megy? Ez ugyanolyan dolog, mint hogy nem feszegetem azt, hogy lehetne-e az ég piros. Ez miért nem jött le a kérdezőnek x éves koráráig? Ja, és ezt nem gyűlölködésből írom, inkább aggodalomból.

2011. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

"Ha igen akkor melyik részt, mikor, hogyan?"

Gondoltam, hogy holnap nem fogja visszaadni románia Erdélyt, de mondjuk egy esetleges háború elvesztése miatt, bár igazad van fontosabb a béke.

2011. aug. 15. 20:25
 7/43 anonim ***** válasza:
69%

Ezt már olyan sokszor megbeszéltük itt... nem, egyáltalán nem látok rá reális esélyt, épp azért, amit egy korábbi válaszoló írt: ahogy nem lesz megint Római Birodalom sem, úgy a Nagy-Magyarország is csak a történelem egy elkopott darabja.


Az állam abban a formában nem volt képes fenntartani magát, ezért szükségszerűen el kellett buknia. Egy ország nem azért neveztetik "országnak", mert papíron az, hanem mert az adott kultúra lakói lakják.


Ez a történelem: állandóan változik és nem lehet beleragadni a régi keretekbe. Ami nem ment, az nem ment, el kell fogadni és a jobbra törekedni, ennyi. Olyan kár ,hogy sok magyar fiatal még mindig ezekbe a revizionista butaságokba ringatja magát, ahelyett, hogy egy szép és erős Magyarország felépítésén munkálkodna... vagy mondjuk időnként elgondolkodna azon, hogy az a "szemét" román, ukrán, szlovák és többi nép is elsősorban Ember, és csak utána nemzetiség.

2011. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

"Elment tatár, török, Trianon se lesz örök"

ezt nem egy tini írta akinek nincs jobb dolga (bár nem sokat adok a kárpátiára)

Még sosem láttam itt ilyen kérdést, nemrég vagyok ebbe a topikba, ha már unjátok bocsánatot kérek.

Igazából én sem látok rá esélyt, arra voltam kiváncsi, hogy van e még olyan aki azt mondja, hogy igenis lesz még nagy Magyarország.

Bár szerintem a nagyságra nem területileg kéne törekedni.

2011. aug. 15. 20:36
 9/43 anonim ***** válasza:
28%

Kizártnak tartom.

Eleve sehol sem vagyunk már Romániához képes se, ha pattogunk, lefújnak Chemotox-szal, azt csá!

Másrészt mondjuk elég érdekes lenne, ha Szlovákia lemondana jóformán a teljes területéről, önként és dalolva. Gondolom Slota írná alá elsőként. XD Egy zsebkendőnyi terület nem maradna nekik.

Harmadrészt mi is ku.rva jól járnánk, mert SENKI NEM AKAR MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR LENNI, AKI DOLGOZIK, csak azok jönnének a területtel csőstől, akiknek pont megfelel a jelenlegi szociális ellátás. Dógozni nem köll csak keféééni, majd gyön a segíl.


Aki dolgozni akar, az már akkor se marad ebben az országban, ha az ükapjának a dédapja is tősgyökeres magyar volt, mert mindenki megy el a munka után.


Ergo annyit érnénk el, hogy még 5 millió segélyre ácsingózóról derülne ki, hogy hát micsoda véletlen, már 250 éve Erdélyben, Felvidéken stb. él, és háromszor ekkora területen kéne rendet tartani ugyanennyi rendőrrel, magyar jogszabályokkal, magyar bírósággal.



Ezt az utolsó bekezdést képzeld el magad előtt élénken, és kérdezd meg magadtól még egyszer: EZT AKAROD?? NORMÁÁÁÁLIS VAGY???

2011. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
23%
Szerencsére nincs rá esély.
2011. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!