Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít Magyarországon...

Ki számít Magyarországon cigánynak, és ha valaki annak vallotta magát az meddig érvényes? Az valóban cigánynak számít akinek a szülei annak vallották magukat, és ő kiskorú?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Az számít cigánynak aki annak vaja magát!
2011. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szociológia meghatározása szerint az a cigány akit a környezete annak tart.


Tehát az a cigány akit a körülötte lévő emberek annak tartanak.

2011. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
egyesek nagyon viccesek...amúgy nem vagyok cigány, sváb vagyok, csak érdekel a jogszabály szerinti álláspont...amúgy ha már ennyire rasszista a hangnem, akkor szerintem az cigány aki annak született....nem mindenki cigány aki annak vallja magát....itt meghúzódnak érdekek is :DDD
2011. aug. 21. 13:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy,hogy apja anyja,magyar szlovák,cigány,román,orosz.


Cigány az,aki nem képes a saját háza táján tisztaságot tartani..Ehhez nem kell pénz,hogy valaki fogjon egy szemetes zsákot,és egy seprűt.

Cigány az,aki csak azért vállal gyereket,hogy több pénzt kapjon utánuk.-Ha a pénzt tényleg a gyerekre költené ezzel nem lenne baj.

Cigány az,aki nem képes gyermekét megnevelni,tolvajnak,rossz embernek neveli,aki iskolában,óvodában kikezdi már társait.

Cigány az,akit próbálsz elkerülni,mivel már láttad egyszer kétszer,és hallottad a stílust ahogy beszél.

Cigány az aki parasztozik,ha gyermekére rászólnak,30 emberrel veri agyon a tettest.

Ehhez hasonló rengeteg gondolatsort lehet még írni.


Még egyszer:

MINDEGY,HOGY MILYEN LESZÁRMAZOTTJAI VANNAK AMÚGY.Aki ilyeneket csinál cigány.Ők a a cigánybűnözéshez tartoznak.


Mindegy,ismét hogy cigány,magyar,szlovák,román,svéd.


Ha elfogadja a többség által elfogadott normákat,próbál a társadalomba beilleszkedni.Tisztaságot tart maga körül,a fent említett szinte minden pont hamis állítás rá,az magyar állampolgár.



Én így gondolom.

Lehet leszavazni.

Jobbikos voltam.

2011. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes kérdés. A cigányság, az egy népcsoport. De én ismerek olyat is, aki cigány, viszont normális életet él, dolgozik, neveli a gyerekeit, és teljesen beilleszkedett.A dolog pikantériája az, hogy bár ő is cigánynak vallja magát, ki nem állhatja a cigányokat. :D A saját családját sem bírja többek között. Már gyerekorában is arra hajtott, hogy dolgozzon. Rendesen tanult, és mióta kikerült a suliból dolgozik. Középkorú most, a kisebbik fia most megy főiskolára.
2011. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dick Esmen ***** válasza:

Még egyszer:

MINDEGY,HOGY MILYEN LESZÁRMAZOTTJAI VANNAK AMÚGY.Aki ilyeneket csinál cigány.Ők a a cigánybűnözéshez tartoznak.


Mindegy,ismét hogy cigány,magyar,szlovák,román,svéd.



Tehát a cigánybűnözés valójában nem az amikor a romák bűnt követnek el?Ilyen megközelítést még nem hallottam...

2011. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az , h cigány kétértelmű szó.Jelent etnikumot és lehet jelző.

Az etnikumra jellemző a sötétebb bőr, bár vannak fehér bőrűek és kék szeműek .Indiából , Egyiptomból, Pakisztánból vándoroltak be a XIV.századtól mostanáig igen kis létszámban.Kultúrájukra jellemző,h szeretnek könnyen élni és zenélni.Többnyire zenészként tengődtek de voltak ekhós kocsival járó kereskedők is.A XX. század végén szaporodásuk látványosan fellendült.Nincs egységes nyelvük történelmük , hagyományaik ad hoc jellegűek.A nyugati társadalomba beilleszkedni a többségük nem akar és ebben éli meg etnikai hovatartozását.

A cigánynak egyéb etnikumok felé nincs toleranciája és többnyire olyan dolgokat művel és úgy él amit az európai nálánál 800 évvel fejlettebb társadalom nem tud tolerálni.

Innen ered a cigány mint jelző értelmezés amit értenek arra az emberre aki cigánykodik(alkudozik), hazudik, lop csal egyszóval bűnöket követ el és nincs fejlett etikai, morális képessége.

Vannak köztük elenyésző számban akik be tudnak illeszkedni jószántukból de a többség csak kényszerítő erő hatására fog.Mint ahogy kisebb nagyobb sikerrel megtörtént már a kommunizmus idején.

Addig amíg nem törődnek velük , segélyeket kapnak és a börtönökben (továbbképző intézményeikben)jó dolguk van, nem várható változás.

Az cigány mint etnikum akit annak tart a környezete és az cigány mint jelző aki olyat tesz , h kiérdemli bőrszítől függetlenül.

2011. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 16:49


Azt akartam mondani,hogy egy magyar is lesüllyedhet arra a szintre,és élhet cigányok között sajnos.


Így igen,én őket hozzásorolom.kész.

2011. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kellene már találni egy olyan jelzőt, amelyik nem félreérthető; tehát nem egy népcsoportot jelöl, hanem egy bizonyos viselkedésformát, amit itt részleteztetek.

Ötlet?

2011. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orkok
2011. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!