Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik a kedvenc magyar uralkodói...

Kik a kedvenc magyar uralkodóid? Miért?

Figyelt kérdés

Nekem:


1. I. Lipót (A leheőségeihez képest megtett mindent, vallásszabadságott biztosított mindenkinek)

2. 2. Lajos (Művelt, sok nyelven beszélt, mindamellett fiatalos és energikus uralkódnak tartom)

3. 4. Béla (A masodik honalapítóként tisztelik, nem hiába, valamint képes volt tanúlni a hibáiból!)


2011. aug. 24. 16:27
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Szent István király


Szent László király

2011. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
54%
Attila, Szent László, IV. Béla, Nagy Lajos, Bethlen Gábor, II. Rákóczi Ferenc. Nekem ők.
2011. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
54%
Attila NEM magyar király! Hanem HUN! És a magyarok maximum, amennyiben tényleg a lassan 1000 éves Képes Krónikának van igaza, ami 900 éves forráskülönbséggel is képes volt ezt így határozottan állítani, még akkor is a hunok és a magyarok TESTVÉRNÉP! A németek és az angolok is testvérnépek, mindketten a szászokból indultak, de mégsem lesz ettől II. Erzsébet rögtön német császárnő is :)
2011. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
34%
Az Árpád-házi királyok Attila örököseként tartották számon magukat, szóval nevezhetjük a mi királyunknak is.
2011. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Nem véletlen a Hungary név amúgy szerintem sem. :)
2011. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen a Hungary név amúgy szerintem sem. :)"


Valóban nem véletlen, mert a magyarok a hajdani hunok területére telepedtek le.

2011. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel lehetne Avari is, nem?
2011. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

18:03:

Ilyen elv alapján Bulgáriát Trákiának, Romániát Daciának, Horvátországot Illyriának, Ukrajnát Szkítiának, Franciaországot meg Galliának kéne hívni.

2011. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Ott pont. :)
2011. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy miért lett Hungary a Magyarország. (Itt csak csöndben jegyzem meg, hogy pl. a németeknél Ungarn vagyunk :) )


A legtöbb nép az ugor vagy onogur nevek valamelyikéből származó névvel jelöli a magyarokat. Mindkét név eredete az ogur népnév lehet, amely valószínűleg a Hun Birodalom felbomlása után uralkodó kelet-európai törzsszövetség tagjait jelentette, amelyről azonban semmi közelebbit nem tudunk. Talán az ogur szövetség tíz törzse alakíthatta meg a 6. században az onogur törzsszövetséget, az on ugyanis a török nyelveken a „tíz” számot jelenti. Az on-ogur („tíz ogur” vagy „tíz törzs”) törzsszövetséget valószínűleg a bolgár-törökök és a magyarok közösen hozták létre, ugyanis mindkét népet így nevezték a források. Később azután a név unugor alakjából kialakuló Ungarus, Ungar, Venger formái már csak a magyarokat jelentették. A középkorban a latin Ungarus, Ungaria a Hungarus, Hungaria alakká változott, mivel a magyaroknak a hunokkal vallott rokonsága miatt a Hun és az Ungarus neveket így egyesítették egymással. Ezt a latin formát vették át azután az angol, francia és más nyelvek is (Hungarian, Hongrois stb.)


Bocsi a hosszú írásért, wikiből másoltam.

2011. aug. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!