Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megnéztem a népszámlálás...

Megnéztem a népszámlálás személyi kérdőívét: hogy lehet ennyi baromságot megkérdezni és elhiszitek, hogy a kód és a születési dátum alapján nem lehet beazonosítani a személyt?

Figyelt kérdés

Amire nem tudom a választ azzal a kérdéssel mit lehet kezdeni. (Nevezetesen 6. Hol volt a születéskori lakcíme?)

ráadásul ez az egész nem arra megy ki, hogy hol lehetne rajtunk még egyet csavarni a megszorításokban?


2011. szept. 8. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

"a kód és a születési dátum alapján nem lehet beazonosítani a személyt?"


Lakcímet nem kérnek? Azt hallottam, hogy igen. Meg tudod mondani, mi az igazság? Csak mert arról lenne a legegyszerűbb beazonosítani.

2011. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%

"ráadásul ez az egész nem arra megy ki, hogy hol lehetne rajtunk még egyet csavarni a megszorításokban?"


De. ne válaszolj rájuk.

2011. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
ip cím alapján is beazonosíthatnak szóval óvatosan nehogy kiírcsák a családod! :)
2011. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Hol lehet megnézni ezeket a kérdéseket?
2011. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2011. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

kitöltési útmutató, melléklet...

[link]

2011. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Ügye ez most csak egy vicc? -.-


Mióta világ a világ, és létezik népszámlálás, azóta kérnek személyes adatokat. Mégis hogyan azonosítsák be, hogy nem egy ember tölti ki az összes papírt?


Amúgy, ha ennyire meg akarnák szerezni a személyes adatainkat, szerinted nem lenne egyszerűbb a közigazgatásól? Elárulom, a számítógépes rendszerben ott van az összes személyes adatod. Sőt, tovább megyek: egy adatszolgáltatási kötelezettséggel a multik felé még azt is meg lehetne tudni, hogy az emberek 90%-a mit vásárol (bizony, az összes supershop és társai mentik, mikor hol és mit vásárolsz.) Ezek nem zavarnak?


A megszorításnak meg eddig is édes mindegy volt, hogy ateista vagy-e, vagy katolikus...


Ezek az összeesküvés elméletek már kezdenek fárasztóak lenni.

2011. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak tudod, mondták,mesélték,hova vittek haza pólyás korodba?Nem csavarás.A lényeget tudni akarják hivatalosan is.
2011. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

akik azt a bölcs atnácsot adják, hogy "ne töltsd ki" (implicite. ne add meg az adataidat a kérdezőbiztosnak) jó lenne, ha kicsit utána is néznének a törvényi háttérnek.

bizony, a népszámláláson részt venni, az kérdésekre valós válaszokat adni törvény kötelez minden magyar állampolgárt. (és ez a világon mindenütt így van...)

2011. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
egyedül arra vagyok kiváncsi hány cigó mocskolja itt a levegőt, majd az adatot amit kiadnak be kell szorozni 1.2 vel és megtudod :D
2011. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!