Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kaphat beleszólást a...

Hogyan kaphat beleszólást a társadalom a sorsát alakító döntésekbe?

Figyelt kérdés
A politikai elit láthatóan nem sokat törődik az utca emberének véleményével. Segíthet-e az aláírásgyűjtés, népszavazás, demonstráció, olvasói levél, az engedetlenség? Vagy reménytelen a helyzet, és inkább Bécsben ennél Rákóczi-túróst?
2009. ápr. 22. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már úgy érzem ilyen szempontból reménytelen a helyzet. Gyűjtöttek már aláírást az előrehozott választásokért, nem hatotta meg a kormányzókat. Szerintem kihúzzák 2010-ig és direkt örülni fognak, hogy az ellenzék átveszi a nagy szemétdombot mert utána nekik se lesz sokkal könnyebb a helyzet. 2002. óta Magyarország nagyon sokat fejlődött vissza. S mi lesz 2010 után? Elégedetlenség, mert az akkoriak sem csinálnak Kánaánt, 2014-ben meg visszajön az MSZP.

Úgyhogy irány Bécs. :)

2009. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem ez önbeteljesítő jóslat. Ha sokan gondolják, úgy is lesz.

Ha nem hallgatnak meg, az nem ok a hallgatásra, de a kiabálásra sem. Akkor meg azt mondják, az kiabál, akinek nincs igaza.

Nyugodt érdekérvényesítésre lenne szükség: indokolni, kitartóan, higgadtan érvelni akkor is, ha látszólag tök mindegy.

A jobboldal számára ez a csiki-csuki: ha ésszerűen szól, lesöprik a véleményét; ha felemeli a hangját, máris szélsőjobb lesz belőle, és rá hivatkozva erősödik a baloldal. Van ellenszer. Ebből a csiki-csukiból úgy lehet kikeveredni, hogy higgadtan, de változatosan szólunk, és átvesszük a kezdeményezést ahelyett, hogy mindig belemászunk a ránk húzott baloldali skatulyákba. Én maradok itt, a hazámban, addig beszélek a közösség érdekében, amíg javul a helyzet, vagy elunják a baloldalon, és ők mennek Bécsbe.

2009. ápr. 23. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:

" A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."

2009. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!