Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért követi a...

Magyarországon miért követi a FELTÖLTŐKÁRTYÁS SIM-kártyák vásárlását kommunista időket idéző bürökrácia és személyazonosítás?

Figyelt kérdés

Külföldön pl. Ausztriában és Ukrajnában úgy vehetsz feltöltőkártyás mobil SIM-et vagy mobilinternetet, hogy leemeled a polcról, belerakod a gépbe és működik is.


Magyarországon szerződést kell aláírni a telefonboltban, kell személyit és lakcímkártyát mutatni és valami adatbázisban majd 20 percen keresztül pötyögnek rólad valamit egy gépbe.


Miért van ez?


2011. szept. 22. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ausztraliaban adat bazis nincs, de mikor megveszed, kernek jogsit, amin ugye rajta van neved, cimed, szuletesi eved, stb. par eve van csak igy, a "terrorizmus" miatt.
2011. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, csak mondjuk az is igaz, hogy bűnözők is használhatják a személyazonosság nélküli mobilt...
2011. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemrég láttam a Tescoban 500Ft-tal feltöltött SIM-et, tehát a dolog nem teljesen igaz, csak nagyjából.
2011. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első, Ausztriát írtam.
2011. szept. 22. 16:20
 5/10 A kérdező kommentje:

"Jó, csak mondjuk az is igaz, hogy bűnözők is használhatják a személyazonosság nélküli mobilt..."


Mégis kisebb a bűnözés Ausztriában, mint nálunk...

2011. szept. 22. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha benzikúton veszed a telót és a sim-et,ott sem kérnek. Akkor hol itt a probléma?
2011. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teszkóban/Auchanban/társaiban nem kérnek semmit, csak a pénzt.
2011. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az még semmi.

Én egyszerűen a telefonomra töltöttem fel 1500 Ft-ot asszem egy benzinkúton és papírt kellett aláírnom, személyit kértek, lakcímkártyát, csak úgy néztem, hogy most mi van.

2011. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert a nyugatiak idióták és nem gondolnak arra, hogy sokkal könnyebb lehallgatni egy személyt, ha már eleve tudunk potenciális telefonszámokat amiket használhat.


Az is elképzelhető, hogy rendelkezésükre áll más olyan technika, ami lehetővé teszi ezt és ezért könnyebb ott.

2011. szept. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert hülyék! Akinek egy csöpp esze van és bűnözni akar az vesz egy feltöltőt kézalól,de semmiképpen szolgáltatóhoz sétál be, hiszen szabadon adható vehető az ilyen kártya.
2011. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!