Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legújabb tervezet szerint...

A legújabb tervezet szerint aki egyetemen nem éri el félévente a 2,5-ös átlagot, azt átrakják automatikusan költségtérítésesre. Nem durva ez?

Figyelt kérdés

A mi szakunkon lenne probléma, mert nálunk az szakátlag (műszaki szak) 1,9-2,1 között szokott mozogni.

Aki még jó tanuló is, annak is becsúszhat egy rosszabb félév, ahol költségesre kerülhet, arról nem is beszélve hogy a szak 75 %-a élből átkerülne és ez menne minden új évben.


2011. szept. 26. 17:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen jogosnak tartom, hogy azoknak a tanulmányait fizessük, akik jó eredményt produkálnak. Aki pedig nem, hanem csak hobbiból van ott, az fizesse maga.


Pedro

2011. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%

Tudod... én nem szívesen feküdnék olyan orvos keze alá, aki a kettest se tudja megszerezni, vagy nem bíznék meg olyan építészt, stb, stb. blablabla.

Aki nem képes hozni egy szintet, az nem való arra a szakra.


Vagy ha ennyire akarja, akkor tanuljon, és legyen legalább egy gyenge hármas, vagy fizessen érte, hogy melegedni járhasson.



Ezt az intézkedést pedig főleg azokra találták ki, akik a büfé-ruhatáros szakot se képesek elvégezni, csak 8 év alatt, kegyelemkettesekkel.

2011. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 bumbi02 ***** válasza:
67%
A jó tanulónak becsúszik egy rosszabb félév, aztán következő félévbe vissza kerül... Be is lehet kerülni államilag támogatottra, nem csak kifelé lehet...
2011. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Bumbi azt is meg akarják szűntetni hogy költségesről se milyen formában nem lehet átkerülni államira.


Aki nálunk éjjel-nappal tanul az éri el a 3-as átlagot.

Kettesnél nálunk nem szoktak jobb jegyet adni nagyon.

2011. szept. 26. 18:03
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Jó ötlet! Aki nem végzi el időben az egyetemet, annak ne az adófizetők fizessék a tanulmányaikat, hanem saját maguk! Én magam is műszaki szakra járok és mégis tudok produkálni 3,9 és 4,2 közti átlagot, szóval minden csak tanulás kérdése! Ne mondd nekem, ha rendesen tanulsz akkor ez annyira lehetetlen! Vagy ha annyira nem megy, akkor nem vagy műszaki szakra való!
2011. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
82%

"Kettesnél nálunk nem szoktak jobb jegyet adni nagyon."


Az a kérdés, hogy jogosan, vagy jogtalanul?


Ha jogtalanul adnak ketteseket, akkor tessék a felettes szervhez (iskola fenntartó) fordulni, annak ki kell vizsgálnia a dolgot.


Ha viszont jogosan osztogatnak ketteseket, az azt jelenti, hogy ennyire tanuljátok meg a tananyagot. Ha így van, akkor ezt ne az én pénzemen kövessétek el!


Pedro

2011. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Vagy ha annyira nem megy, akkor nem vagy műszaki szakra való!"


messzemenően évfolyamelsők között vagyok, de bekerül egy rosszabb félév és mehetek fizetni.

A szak nagy része alapból átkerülne egy félév után. Más büfészakosok meg csak bejárnak órára és megvan mindenkinek a 4,5-ös átlag.


Pont a büfészakosoknak kedvez ez a javaslat.

2011. szept. 26. 18:15
 8/33 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de nem tudom milyen "mindenkiről" beszélsz. egy olyan szak sincs a műszakin,ahol 2,5 alatt volna az átlag. Akkor pedig legalább a fele felette van
2011. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"egy olyan szak sincs a műszakin,ahol 2,5 alatt volna az átlag."


Nálunk tavaszi féléves szakátlag 1,9 volt.

2011. szept. 26. 18:18
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig jobb mint félévet ismételni.
2011. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!