Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vélemények erről a cikkről? "...

Vélemények erről a cikkről? " Mennyit ér egy diploma? "

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 3. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyetemi diplomám van és hiába próbálok elhelyezkedni....Még arra sem jó, mert kemény a fedele
2011. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Milyen szak?
2011. okt. 3. 16:49
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Történelem-művelődésszervező

Közel 10 éve végeztem. Múlt hónapban megszűnt az első és eddig egyetlen munkahelyem... azóta hiába keresgélek :(

2011. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
52%

"Történelem-művelődésszervező"


Nem akarok bunkó lenni, de nem csodálkozok, hogy ilyen diplomával nem találsz állást...

2011. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Nem akarok bunkó lenni, de nem csodálkozok, hogy ilyen diplomával nem találsz állást..."


Nekem is ez volt az első gondolatok.

2011. okt. 3. 17:31
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Na, kezdődhet az, hogy majd 25 diploma nélküli emberke elmondja, hogy semmit sem ér a diploma, meg diplomások seprik az utcákat :)))
2011. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

A diploma pontosan annyit ér amennyiért a mögötte álló ember el tudja adni magát az álláspiacon.

Vannak trendek és vezető irányvonalak, de vannak kivételek is.

Láttam már tanári diplomával HR igazgatót milliós havi keresettel, de találkoztam már fiatal gépészmérnökkel is aki a Dunántúlon nem tudott elhelyezkedni.

Minden egyetemi szakon kiemelten kellene oktatni a kapcsolatteremtés pszichológiáját és gyakorlatát. Alapjaiban határozza meg a későbbi érvényesülést.

Gondoljunk csak a filmekben gyakran megjelenő hatalmas tudással rendelkező keveset kereső zárkózott tudósra és a rajta élősködő nagy dumás semmihez sem értő alakra.

Úgy gondolj az álláskeresésre mint ha termékértékesítés lenne. A termék te magad vagy a diplomáddal és az egyéniségeddel. El tudod adni ezt a terméket ?

2011. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Van a családban 22 éves rokon akinek érettségije sincs. Gyárban dolgozik .Közepesen keres.A pénze egy részét félre teszi.Vett már néhány értékes dolgot magának. Közben a szüleit is segíti pénzzel.

És van a családban másik 22 éves rokon aki most végzett alapszakon(3év volt) és rájött , hogy kell neki a mesterfokozat (2év lesz)is .Persze rohantak további kölcsönöket felvenni ,pedig már így is úsznak az adósságban amellett ,hogy a szülei még soha egy vasat sem láttak tőle.Kíváncsi vagyok 2 év múlva mi jut még eszébe.Minden estre mire letudják a rahedli adósságokat ha sikerül egyáltalán,simán túl lesz 30on.


Szerintem nem a diploma teszi az embert, de sajnos vannak helyek ahol alapkövetelmény attól függetlenül, hogy mennyi a valós tudás mögötte.

Kb annyi az értéke most egy diplomának mint 20 éve az érettséginek.Bár diplomásból azt hiszem több van most relatíve mint érettségizettből 1991-ben.

Mint ahogy valamelyik előttem szóló mondta, kommunikáció és kapcsolatok nélkül semmit nem ér.

2011. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha:


-Jól nézel ki

-Mosolygós, kedves vagy, alázatos

-Tudsz nyelveket magas szinten

-Konyítasz ahhoz, ami a szakmád, vagy szakmán kívül a számítógéphez úgy általában


Akkor találsz állást. Mindig arra gondoljatok, hogy ti milyen emberekkel dolgoznátok együtt szívesen. Aki csúnya/kövér, beszédhibás, akaratos, gonoszkodó, sunyi, az valószínűleg nehezebben talál, mert olyan emberrel én sem szívesen dolgoznék együtt, aki nem szimpatikus.

2011. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

"Minden egyetemi szakon kiemelten kellene oktatni a kapcsolatteremtés pszichológiáját és gyakorlatát. Alapjaiban határozza meg a későbbi érvényesülést."


Ha mindenki értene a "kapcsolatteremtéshez", attól jó állás ugyanannyi lenne, mint most.

2011. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!