Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatással lehet Magyaror...

Milyen hatással lehet Magyarországra, hogy nagyon sokan Ausztriában vállalnak munkát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

már rövid távon is negatív, pláne akkor ha nem ide adózik, nem itt él stb.


De sokan mennek, mivel szeretnének emberi béreket.

2011. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Káros hatással. Nem csak adót és TB-t nem fizetnek itthon,de nem vásárolnak magyar árúkat.

Ez igaz a többi,külföldön dolgozó magyarra is. Sajnos,akinek van ilyen lehetősége,mind kimegy valahová,ahol rendesen meg tud élni.

2011. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezt a kérdést sokfelől meg lehet közelíteni. Például onnan is, hogy aki elmegy, az átadja a helyét a többi munkakeresőnek. Úgy értem, hogy jelenleg túl sok ember jut túl kevés munkahelyre, de ha fogynak az emberek, akkor a munkanélküliség aránya is csökken. Nem tudom érthető voltam-e?
2011. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen ám, de ha előbb-utóbb elfogynak a valóban piacképes tudással rendelkezők az a színvonal rovására megy, nem beszélve a már említett problémák fokozódásáról.
2011. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem ezt a kérdést sokfelől meg lehet közelíteni. Például onnan is, hogy aki elmegy, az átadja a helyét a többi munkakeresőnek. Úgy értem, hogy jelenleg túl sok ember jut túl kevés munkahelyre, de ha fogynak az emberek, akkor a munkanélküliség aránya is csökken. Nem tudom érthető voltam-e?"


Ez elsőre igaznak tűnik, de ha elmegy egy valóban értékes ember, akkor az ő adói nem lesznek befizetve, vagyis több adót kell kivetni a megmaradtakra az államháztartás szinten tartásához, ami ugye a munkáltatónak és a munkavállalónak is egyaránt rossz, tehát újabb munkahelyek szűnnek meg.

2011. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Csak sodródunk az árral, talán bölcsebb lenne, ha végre a kezünkbe vennénk a sorsunk..


Nem, ezalatt nem azt értem, hogy költözzünk Ausztriába.

2011. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
Miért? Szerintetek kit érdekel, hogy elmegy a magyar? Kinek fáj ez?
2011. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Kevesebb munkanélküli = kevesebb éhes száj.
2011. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jótékony hatással. Behordják a sok lóvét.
2011. okt. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

"Igen ám, de ha előbb-utóbb elfogynak a valóban piacképes tudással rendelkezők az a színvonal rovására megy"


Azok sohasem fognak elfogyni.

2011. okt. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!