Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemisták röghöz kötésér...

Az egyetemisták röghöz kötéséről szóló terv hol tart? Szavaztak már róla, meg van, hogy pontosan mit takar?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol nem tart, ez egy kivitelezhetetlen ostobaság, azért, hogy legyen miről beszéljenek az emberek.
2011. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem, még nem szavaztak róla, de a következőt takarja:

a Magyarországon költségtérítéses szakon végzett egyetemi hallgatóknak legalább 5 évig Magyarországon kell dolgozniuk, ellenben vissza kell fizetniük az államnak azt az összeget, amennyibe a képzése került. Ez esetenként a 10 millió forintot is elérheti.

2011. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két baj van ezzel a javaslattal:

1. Hiába hogy van benne logika meg az is lehet hogy az ország jól járna vele, de ezt jogilag nem lehet megcsinálni.


2. Ha én mondjuk egyetem után kimegyek Ausztriába dolgozni és lakni is, akkor hogy szedik vissza a tandíjat?

2011. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:11


Úgy, hogy magyar állampolgár vagy, és a magyar jogszabályok kint is érvényesek rád. Ha nem fizetnéd ki, adócsalásért köröznének, kint megtalálna a rendőrség és kiadna az országnak. Ki van ez találva rendesen. Ez még nagyobb parasztság, mint a végtörlesztés.

2011. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaz. Mondjuk mire én eljutok az egyetemig, addig még sok víz lefolyik a Dunán. de ha ez akkor is érvényben lesz, én akkor se fizetem vissza szóval ennyit róluk. :)
2011. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!