Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a JOBBIK bonyolult kérdésekre túlzottan egyszerű választ ad?

Figyelt kérdés
Konkrétan azt értem ez alatt, hogy bizonyos társadalmi, vagy etnikai rétegeket, csoportokat jelöl meg bűnbakként, példának okáért a cigányokat, és a zsidókat, és ellenségképeket gyártanak, pl. a liberálisok és a homoszexuálisok formájában. Egy csomó komplex problémára zsigeri választ adnak a jobbikos politikusok. Egy komoly vitát szeretnék kezdeményezni, a kérdés nem provokáció volt! Aki nem érti a felvetést, és zsidózni jön ide az maradjon ki a játékból!
2011. okt. 19. 23:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%
Nem gondolom. Még mindig logikusabbak a válaszaik, mint a liberálisoké, posztkomcsiké, akik szerint azért bűnöz a ci.gány, azért uzsoráz a zsi.dó bank, azért vonul közszeméremsértő módon a bu.zi, mert rasszizmus és kirekesztés van.
2011. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%

Itt komoly vitára ne számíts: mindenki beírja a saját véleményét, aki mást gondol, az meg lepontozza. És ez megy oda-vissza.

Ha mégis kialakulna valami: várom a Jobbik programjából azokat pontokat, illetve a képviselők azon nyilatkozatait, amelyek az általad fent említetteket alátámasztják.

2011. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon is komoly vita fog létrejönni ebből! Nekem az a véleményem, egyébként ideológia, és eszme semlegesként, (bár tény, hogy emberi jogi téren inkább a liberalizmus felé hajlok), hogy a hülyeség nem egyik vagy másik felfogás terméke! Meztelenül végigvonulni az utcán a liberalizmus szerint se megengedhető, a szabadság csak addig terjed, amíg mások szabadságát nem korlátozzuk ezzel! A cigányok pedig hosszú évek lezüllesztése miatt olyanok amilyenek. Olcsó szavazatnak jók, de embernek nem. Én azt gondolom, hogy más körülmények között nem lenne velük közel se ekkora probléma, de az oszd meg és uralkodj elve itt is érvényesül.
2011. okt. 19. 23:42
 4/43 anonim ***** válasza:
50%
Második vagyok. Kérdező, ebben egyetértünk, amiket leírtál.
2011. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Egyébként a jobbik programja nagyjából populista frázisokból áll. Innentől kezdve nem a bankoknak, hanem a kisvállalkozásoknak fogunk kedvezni..... Persze, hogy miként, milyen forrásból, és ennek a költségvetésre nézve milyen következményei lesznek, arról nem sokmindent láttam.
2011. okt. 19. 23:48
 6/43 anonim ***** válasza:
40%

A költségvetés elkészítése a kormány feladata, a választáskor egy leendő program felvázolása a cél. A Jobbik ezt megtette, és igazából nem tudunk olyan szakembereket mondani, akik érdemben "belekötöttek" volna ebbe a programba.

Mondhatjuk rá, hogy populista, hiszen minden korszaknak megvannak a divatos jelzői, amit ráaggathatunk arra, ami nem szimpatikus... de ettől még nem biztos, hogy valóban az.

Érdemes nyomon követni a 2012-es költségvetésről folyó vitákat az országgyűlésben (egyelőre még bizottsági szinten zajlanak), onnan elég sok minden kiderül.

2011. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
33%

"Nem gondoljátok, hogy a JOBBIK bonyolult kérdésekre túlzottan egyszerű választ ad?"


A Jobbik kérdéseket talál ki, azokat népszerűsíti, aztán megválaszolja őket. Ostoba kérdésekre ad húgyagyú válaszokat. Ha nem létezne a Jobbik, senkinek sem lenne hiányérzete, mert a Jobbik a saját maga (pontosabban a kurucinfó, de a kettő kb. egy cég) által generált igényeket elégíti ki.


"Egy csomó komplex problémára zsigeri választ adnak"


Miféle komplex problémákra? Már ezzel a megfogalmazással is engedményeket teszel a Jobbiknak. Észre se veszed és már teljesen az ő retorikájukat használod. Leszel még te is jobbikos, ha így folytatod :)))

2011. okt. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Ne bocsátkozzunk jóslatokba!
2011. okt. 20. 00:08
 9/43 anonim ***** válasza:
56%
Húha, szerintem hallgasd alapossággal a felszólalásokat, nem kollektíve beszélnek a cigányokról és a zsidókról.
2011. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Nem kollektíve beszélnek a média azon szegmenseiben , ahol nem tehetik meg. De persze, ha valakiről úgy gondolják, hogy csalt lopott, vagy hazudott, vagy egyszerűen csak nem őket támogatja, akkor az véletlenül mindig zsidó, vagy cigány lesz egy jobbikhoz közeli sajtóorgánum hasábjain, vagy egy hírportálon.
2011. okt. 20. 00:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!