Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az orbánfóbia?

Mi ez az orbánfóbia?

Figyelt kérdés

Ez az orbánfóbia egyszerűen már röhejes és szánalmas is!

Én nem állok egyik politikai oldalon sem,de ez már nekem is sok,hogy ilyen rémképeket mondanak az Orbánról.

Nem kéne elfelejteni ki volt 8 évig hatalmon és ki jutatta ide az országot.Ugy tünik az emberek amneziában szenvednek.

Amugy az orbán-kormány csak egy éve van hatalmon nem kéne csodákat várni.

És egszerüen nem tudom mia az a nagyon"szörnyű" dolog amitt a fidesz tett az országal,főleg ha összehasonlitásban nézzük ezt az mszp-vel.


Bár nem vagyok fideszes,de én 2004-ben nagyon meglepődtem,mikor gyurcsány(szándékos a kisbetű)lett a miniszerelnök.Egyszerüen elég ránézni és látni,hogy pszihés problémái vannak.És ezt komolyan mondom.

De rengeteg még hülyébb volt Magyarországon,aki rá szavazott és meg is lett az eredménye.

Tönkre tette az országot.És most ezért is már Orbán tehet.

Legyen neki is 8 éve igen legyen.Lássuk mit tesz.

Na akkor utána lehet szidni jogosan.

DE mszp,gyurcsán stb. már csak a börtönbe kéne hogy bejáratosak legyenek....


2011. okt. 28. 22:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
61%

"Mondjuk 300 felett lenne egy euró, ami az exportnak nem kedvezne természetesen"


303 forinton van, de pont hogy a magas euró az exportnak kedvez, amúgy minden másnak nem. nagyon nem.

Másrészt nem sok embernek 10-20-100 ezer eurója éppen.

És sok cég nem áll erős lábakon, velük mi lesz?

2011. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
17%
Hoppá, azt a nem szót véletlenül írtam oda a kedvez elé, mint komoly gyártulajdonos részéről ez hiba volt, de tényleg véletlenül írtam oda. Jóval 300 felett, ezt is így akartam írni. Késő van már, kissé fáradok. Nos igen, akik nem állnak biztos lábakon, ott lehetnek komoly gondok.
2011. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 bumbi02 ***** válasza:
100%

Kolopele!


Az adók pedig szükségesek, éppen ezek menthetik meg hogy ne kerüljön ebbe a helyzetbe az ország. A kisemberekre most nehéz idők jönnek, ezt én is elismerem.


A gazdaságot nem lehet beinditani adók növelésével. Mert ha ennyi kéne hozzá, nem kéne közgazdaságot tanulni évekig . Akkor hívnák a Józsi bácsit világ végéről, hogy legyen gazdasági miniszter, és találjon ki adókat, mert az kell boldoguláshoz.


Én egyelőre tanulom a közgazdaságot, de annyit még én is látok, hogy nem lehet ilyen egyoldalúan megközeliteni a dolgot.Hogy növeljük a bevételt minden áron és akkorjó lesz. Nem. Nemleszjó. Akkor egyszámot növelünk csak ideiglenesen. Be kéne indítani a gazdaságot. Támogatni kéne a vállalkozásokat, támogatni kéne a kisembereket.


Mert akinek kevés pénze van, az nem jelenik meg a fogyasztásban, akinek pedig annyira sok hogy megteheti hogy több ezer eurót tart számlán, az meg már ha +1000el többet keres, akkor se fog jobban megjelenni a fogyasztásba, hisz azt is félre teszi.


Ergo, válsághelyzetben a gazdagokkal kéne megértetni hogy most kell egy kis fogösszeszorítás, kell egy kis együttmüködés.Nem pedig arról lehúzni az utolsó bőrt is, aki most is alig bír megélni. Mert a gazdag maximum azt mondja hogy jólvan, nem tudok ebben a hónapban félretenni 500 eurót, csak 250et....


Orbánék 8 évig mondták hogymit ne csináljon az Mszp és most kb azt csinálja amit akkoriban ellenzett... Tandíj, ingatlanadó, alkotmánybíróság fontossága ( akkoriban váltig állították h ezegy fontos intézmény), a népszavazás fontossága (olyan kardinális kérdésben mint a tandíj), az áfacsökkentés (most növelni akarnak), a jövedéki adó csökkentése( 300 forintos benzinnél!!!, a mostani 400 forintos gázolajnálmég növelik is a jövedéki adót) ...



Orbánnak ne legyen 8 éve, mert ez a 1,5 év is elég sok volt. Nem azért mert Fidesz, vagy azért mert Orbán.

ANno választáskor azt mondtam én,hogy oké, lássuk hogy mit tesznek, ha jól csinálják emelem kalapom és '14-ben rájuk szavazok. De semmi koncepció nincs, semmi elképzelés, vagy irány amit látna az ember. Össze vissza kapkodás, behozzuk az egykulcsos adót, aztán kiderül mégsejó, akkor visszahozzuk a kétkulcsosat, csak nem fogjuk így hivni.. Kész káosz a mostani kormányzás, és ez tagadhatatlan.


14-ben nemleszmár meg az 50% a Fidesznek...és akkor végre eljön az amit már vármindenki, hogy letünjön a palettáról az a kétpárt, akiről szólt az utóbbi közel 20 év... Hogy végre legyen valami más választás is azon kivül hogy Fidesz vagy Mszp... Mert Mszp el fog tünni, Mesterházy nem elég karakteres hozzá, és nem teszik meg azt amit kéne - teljes arculat váltás, fiatal arcok, Lendvai jellegüeket eltüntetni onnan - , Orbánnak pedig ez az egy lehetősége volt már..

2011. okt. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyon durva Orbán fóbiám van.Láttam mi történt 8év alatt tudom honnan hova jutott az ország és mégis csak nézek mikor valaki azzal jön hogy tönkretették az országot. Volt sok ballépése az MSZPnek (minden értelemben :D ) és voltak jó lépései is. Az MSZP összetételéből adódóan szerintem elég erősen jelen volt a korrupció, amiért a pártot és a párt vezetőit ugyan felelősségre lehetne vonni hogy miért nem tisztogattak és újultak meg, de mindíg ott voltak az újak és a jó szakemberek is.

Az ország ésszerű léptékekben haladt, nem mondom hogy a tökéletes irányba.De 2006ban a legnagyobb ellenfél a fidesz vesztett és itt Orbánban eltört valami. Az ellenzékben töltött évei alatt teljesen egységesítette a fideszt, még más pártoknak több alapító tagja és párton belüli csoportosulása van addig a fideszből valahogy mindenki kikerült akinek önálló politikai véleménye volt, aki nem értett egyet Orbánnal és nem támogatta őt 100%ban.

Ezután a fidesz létezésének egyetlen célja: A kormány minden érdembeli lépését meggátolni és ellehetetleníteni amit csak lehetséges. Bármilyen eszközzel. kampány, népszavazás (vizitdíjj), tények elferdítése, félremagyarázása volt jellemző, hogy az extrémebb dolgok közül is említsek egyet ami gyakorlatilag bűnycselekmény volt: kordon bontás.Azt hiszitek ez egy jelentéktelen apróság de hihetetlen társadalmi feszültséget generált vele. Rájöttek hogy minél jobban mosolyognak és minél nagyobbat hazudnak annál sikeresebbek.(Tele van minden olyan összevágásokkal ahol orbán megigér valamit aztán az ellenkezőjét lépi meg.) Gondoljatok bele mekkora felháborodást szítottak egy kisebb adó ellen (függetlenül attól hogy tényleg hasznos volt e), ma meg senki meg sem lepődik ,már számon sem tartjuk a sok új adót és adóemelést.A média a legerősebb fegyver és ennek a jelentőségét sokan egyszerüen nem fogják fel.Valahogy nincs nagy tiltakozás az egyoldalú média ellen.Félnek attól hogy valaki esetleg úgy bánik el velük mint ahogy ők az elődeikkel.Ha jönne még egy olyan ember mint Orbán és a média még szabad lenne (nem fideszesek ülnének a székekben) akkor olyan feszültséget lehetne generálni egy év alatt hogy a nép felakasztaná a mostani kormányt. Azt hiszem naggyából leirtam a lényeget, csak hab a tortán hogy a mostani intézkedések 90%át súlyos gazdaságpolitikai hibának vagy igazságtalanságnak tartom.

Az hogy Gyurcsánynak ilyen rossz a hírneve 1%ban a balra álló fejének 99%ban pedig Orbánnak köszönheti. Orbán bármelyik másik miniszterelnököt ugyanígy le tudta volna jártatni.Ezen gondolkozzatok el miközbe lepontoztok.

Mostanába Orbán nem sokat szerepel, Szíjjátó viszont tökéletesen betölti a szóvivő szerepét. Több nyilatkozását és vitáját is láttam már gyakorlatilag még nem volt olyan kérdés amit ne értett volna félre és ne magyarázott volna félre.Azt is profin csinálja hogy bújtatott hazugságokat helyez el a szövegeiben. Pl megkérdezték tőle miért mondta azt Orbán hogy magyarországot lehúzza az únió meg hogy Mo. a gyors kenu a többi ország meg a süllyedő tutaj (mostanába a hatalomtól való részegségében ilyen hülyeségeket hadobál). Erre Szijjátó azt mondta hogy azért mert csak Mo meg Svéd ország tudta érdemben csökkenteni az államadósságot.Ezt belehazudta a kamerába és még csak meg sem kérdezték hogy nem zavarja hogy az államadósság magasabbra nőtt mint valaha a hatalmas hosszútávú tartalékok beleölése ellenére?

Így is olyan hosszú már hogy senki el nem olvassa pedig tudnék még írni a görcsös ragaszkodásról a hatalomhoz, a saját emberek pozícióba ültetéséről és egyéb hatalom bebetonozásokról. Mondhatjátok hogy minden kormány saját embereket ültet a székekbe, csakhogy a médiában és a bíróságokon ezt tenni alkotmány ellenes és korábban még nem fordult elő hasonló mértékben.

2011. okt. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
63%

Én megmondom, miért van ez az Orbán fóbia.


Még kisiskolás voltam, mikor annak idején a Fidesz elvesztette a választásokat. Aztán Orbán kiállt és elkezdett szövegelni, na már ott, kis pisisként láttam, hogy ez a hapsi mennyire remeg a hatalomért. Amikor ideges, árulkodó módon nyalogatja a száját!

2011. okt. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Azt azért ne felejtsdük el,hogy az elmúlt 8 évben növekedett 83%-ra az államadóság.És én úgy emléxem,hogy akkor valami mszp-szdsz koalició kormányzott valami gyurcsány nevezetű miniszterelnökkel.

Na,akkor most mi van!?

2011. okt. 29. 01:53
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek hozzáállásán is sok múlik, nem csak a kormányon. Hiába van munka, ha sokan el sem fogadják. A szemléleten sem ártana kicsit változtatni az emberek egy részének."


Kolopele te egészen biztos vagy benne, hogy a magyarok azért nem dolgoznak mert lusták?

2011. okt. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
94%

""kolopele válasza:


""Lemondani már sokan lemondtak más esetekben is.


Sajnos ez nem így van.

Akik lemondanak egy magas pozícióról, azoknál a háttérben komoly gondvan. Látják hogy az irány tarthatatlan.


"A bóvlivá minősítés egyrészt még nem történt meg, másrészt nem lenne végleges.


Persze hogy nem végleges, csak hihetetlenűl sokba kerűl!

A piaci elemzők azt projektálják a leminőstéssel, hogy nem lesz képes az ország teljesíteni a bfektetők felé.

Ez újabb Ft érték csökkenés, még kevesebb bizalom stb.


""Mondjuk 300 felett lenne egy euró, ami az exportnak nem kedvezne természetesen, de ez csak átmeneti állapot volna, amit egy erős lábakon álló vállalkozás simán ki fog bírni.


De Kolopele!

Az Exportnak jó a 300Ft-s euro, mert euroban üzletelünk!

Csak hogy az exportunk nagyrésze multi, és semmi versenyképességet nem nyerünk vele, illetve a mérleg másik oldalán ott az állam és a magán valuta adósság!



"Mint magánembernek viszont nem lenne rossz, jelenleg közel 300 ezer euróm van, amit még alig több mint 200 forintos ár mellett váltottam át, és hasonló összeget tartok svájci frankban is, ha az 260 ft körül lenne esetleg egy rövid időre, a 180 forintos eredeti ár után szép summa volna szintén.


Miközben az ország 60% ának nincs megtakarítása!

Egyre szebb amiket írsz.


""Megfontolnám az átváltását. Az adók pedig szükségesek, éppen ezek menthetik meg hogy ne kerüljön ebbe a helyzetbe az ország.


Sajnos még nehezebb helyzetbe kerülünk miatta.

Szerinted miért kezdett átállni a kormány az Áfa emelésére? mert a kivetett egyébb adók kontraprodúktívak.

Nem hoznak már bevételt. Ugyanis elcsöszték a nem megfelelő időbenben bevezetett egykulcsal. Nem az egykulcs az ördögtől való, hanem hogy azt konjunktúrában szabad csak bevezetni, nem receszív helyzetben!

Főleg nem a széles fogyasztói réteg rovására!


"A kisemberekre most nehéz idők jönnek, ezt én is elismerem.


Sajnos az ország 80% a kisember ezekszerint, az pedig drasztikus lesz, és hatalmas gazdasági leépűléssel jár.


"Abban bízom hogy idővel a helyzetük javulni fog.


Hát bízni lehet még az akasztófa alatt is!

Csak hogy a számok, és a gazdasági mechanizmusok sajnos nem adnak okot a bizalomra!


""Amit én még tennék a Fidesz helyében az adóemelések mellett, hogy nem engedném hogy átruházzák a fogyasztókra a kieséseket,


Ne érts félre,én tényleg a "kisemberek pártján állok.

De nem értem hogy egy komoly vállakozó hogy lehet ennyire félretályékozott a közgázban?

Ha nem engeded inflálni a reálgazdaságban a felülről érkező inflációt, akkor deflációt gerjesztessz.

Ami nagyon veszélyes, hiszen úgy működik mint egy gát egy víztározóval. Az az csak gyűlik az infláció és nem szabályozottan ellenőrízhetően csorog, hanem egyszer amikor már nagy a feszültség, megindúl és nem lehet szabályozni. Hírtelen nagy infláció árasztja el a reálgazdaságot, és ez exponenciálissá válhat, ami az öngerjesztés miatt hiperinfációt okozhat!

Félelmetes elképzelés!


""mert simán be tudnák nyelni a bankok és más nagyobb intézmények is. Azonkívül 3 gyereknél meghúznám a határt a támogatások terén, vagyis csak az szüljön 3 gyereknél többet, aki el is tudja tartani gond nélkül.


Ez nem lenne gond, ha tényleg olyan jövedelemnél húznák a kedvezmények vonalát, ami reális!


""Ez főként bizonyos "bőrszínnél" okozhatna gondokat.


Kolopele, nem ők okozzák a legnagyobb gondot.

Ov ék majd 2500milliárdot szórtak ki az ablakon.

A cigányok " nevezzük néven minden szégyenlősség nélkül"

15 év alatt nem kapnak ennyi támogatást.

Kezdeni kellene valamit velük.

Célzott beruházási kedvezményekkel, amik az ő általuk lakott települések felé tolná a tőkét. egy kis sz Eu által még elfogadott protekcionizmussal.

De NEM DIREKT TÁMOGATÁSOKKAL!


"Ezen kívül igencsak utánajárnék a "minimálbéres" gazdag vállalkozóknak is, meg mindenkinek akik adót csalnak, mert ez sem a gazdaság előrehaladását segíti.


Na ebből nagyon kevés van.

Ha meg nekiesel a szürke-fekete gazdaságnak egy receszióban, az = az egykulcs hatásával. Az az, mégtöbb fekete munkás, és segélyezett, még kevesebb fogyasztás stb.


""Nagyon sok pénzt lehetne még így behajtani, csak meg kellene tenni a szükséges lépéseket. Talán majd jövőre. Féljen akinek félni kell, és ez nem csak a tisztességtelenül meggazdagodott emberekre vonatkozna, hanem mindenkire aki adót csal, nem ad számlát, jogtalanul vesz fel segélyt, stb. Rendet lehetne itt tenni, nem is értem hogy a Fidesz miért torpant meg kissé. Lehet hogy csak kivár.


Nyilván rendet kell tenni, csak erőszakkal nem lehet!

Olyan adó és támogatás politikát kellene folytatni ami lehetővé teszi az ezirányú elvárásoknak megfelelést, és csak azután a büntetésekkel operálni.


Barátom, rajtad is sajnos csak a narancsködöt lehet érezni. Én igyekszem gazdasági érveket felvázolni a tapasztalatok alapján, ami nállad sajnos csak a hitre redukálódik.


És szerintem:


Az ami kárt okozott a fidesz, min eltőrpűl amellett a tény mellett, hogy a gazdaságunk alap szerkezetéhez nem nyúlt, és ugyan azt a gazdaságpolitikát folytatja amit 21 éve csinálnak a kormányaink. És ez a fő probléma.

Megint a képlékenyebb ellenállá felé halad, az emberekkel szemben, és nem a nagytőke duális oldalának kontra nemzetgazdaság egyensúlybahozása a fő iránya!

2011. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező ,msot be fogok linkelni egy oldalt, ami ahogy látom bal oldali , így aztán nem várom el hogy szentírásnak vedd, én is elismerem hogy Gyurcsányék növelték az államadósságot.

De azért gondolkozz el rajta hogy az ha 6év alatt nő 10%ot aztán a válság közepében 2év alatt 20%ot (ez 4-5000 milliárd) és a válság alatt minden országnak nőtt 20at vagy még többet. (nézd meg az öszes adatot gugliban)

DE közben felhalmoztunk 1360milliárd tartalákot többek közt, ami most elment adósság csökkentése. (ez a mérlegben 2720 milliárd változást jelent nem tudom vágod e) és további 2000 mrd forinttal nőtt az államadósság. 1,5 év alatt!!


[link]


ez nem tudom mennyire baloldali de amit irnak igaz, 3% 9%al szemben:

[link]


És azt már csak halkan írom ide (:D) hogy nem emiatt utálom orbánt, bár emiatt is.

2011. okt. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
79%

""orbánfóbia"? a fóbiát ismerem , de mi az az orbán :-)"


Egy kullancs a parlamentben aki szívja a véred.

2011. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!