Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi esely van ra hogy a...

Mennyi esely van ra hogy a Fidesz 2014-ben is nyerni fog a valasztason?

Figyelt kérdés
remelem nem sok...
2011. okt. 30. 16:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
100 %
2011. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

A közvélemény-kutatások szerint elég nagy, még ha nem is akkora fölénnyel, de talán abszolút többséggel nyerhetik meg.


A tendencia már jó ideje az, hogy az első két évben a kormányok teszik, ami nem tetszik, utána próbálnak olyat tenni, ami már jobban tetszik az embereknek. Persze vannak kivételek, az MSZP legutóbb valamiféle kamudumával próbált meg "nyerni" (=nem túl nagyot bukni), mert mást már nem tudott tenni.

Addig még van két és fél év, sok minden történhet itthon és külföldön is, ami hatással lehet az emberek pártválasztására és szavazókedvére.

2011. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 assurbanapli ***** válasza:
39%

ha most volna választás, akkor sem nyernének, dehát holvagyunk még, 2,5 év?-a parlamentba se jutnak ba

kiváncsi vagyok mire mész a nagy vagyonoddal kopolele, ha a jobbik lesz hatalmon?

2011. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%
van esélye sajnos mert nincs normális váltópárt. Ha lenne, már a béka segge alatt lenne a népszerűségük.
2011. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha a mai helyzetből indulunk ki, akkor a FIDESZ nyer csak nem kétharmaddal, hanem háromnegyeddel. Ha az elmúlt másfél év borzalmai (a jogállam szétverése, az önkényuralmi rendszer kiépítése, a visszataszítóan gőgös kormányzás, a szegények, az elesettek látványos üldözése, teljes gazdasági dilettantizmus, a visszamenőleges jogalkotás, az elképesztő adókivetések és egyéb megszorítások) nem voltak elegek ahhoz, hogy alapvetően megingassák a FIDESZ és Orbán Viktor népszerűségét, akkor nem tudom, minek kell itt még jönnie. Ráadásul a kétharmad birtokában olyan választási törvényt írnak, amilyet akarnak. Ha én írom egy játék szabályait, nagyon nehezen elképzelhető, hogy ne én legyek az abszolút győztes.


Szóval ez a helyzet, ha a mából indulok ki. De nekem sajnos van egy másik forgatókönyvem is, az, hogy Magyarország olyan mértékben csődbe jut, tönkremegy az Orbán-Matolcsy-féle gazdaság- és társadalompolitika hatására, hogy itt kő kövön nem marad, és így aztán az emberek kénytelenek lesznek felismerni, hogy akár választással, akár azon kívül, Orbánékat el kell kergetni. Hogy kire lehetne őket leváltani? Ezt ma még nem látom, szerintem csak teljesen új pártnak vagy szövetségnek lehet esélye, bár a Jobbik is nagyon erősödik.

2011. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

"van esélye sajnos mert nincs normális váltópárt. Ha lenne, már a béka segge alatt lenne a népszerűségük."


Ha lenne mi? A Fidesz győzelme boritékolható.

2011. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%
90%
2011. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Mivel nincs komolyan vehető ellenzéke a Fidesznek, ezért egyenlőre biztosra vehető a győzelme 2014-ben is. Csak 2/3-os többségük nem lesz talán.


Ezt a forgatókönyvet csak az írhatná felül, ha tényleg fejre állna gazdaságilag az ország. Ami sajna nem zárható ki egészen... :(

2011. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%
"kiváncsi vagyok mire mész a nagy vagyonoddal kopolele, ha a jobbik lesz hatalmon?" Először is csiszolj kicsit a helyesírásodon mielőtt valakit kritizálnál. Másodjára pedig a jobbik soha nem lesz hatalmon, de ha valami csoda folytán mégis, akkor valószínűnek tartom hogy nem a tisztességes vállalkozókat kezdenék piszkálni főleg ha még magas fizetéseket is ad magyar emberek részére és rengeteg adót és járulékot is fizet a magyar államnak, hacsak nem olyan "okos" emberek alkotják mint te is. Ezzel a jobbik is az emberek ellen lenne, de a magadfajta csak irigykedni tudó emberek agyáig ez valószínűleg sosem fog eljutni. Egyébként meg te csak ne féltsd az én vagyonomat, ahhoz nem fér hozzá más rajtam kívül. Amennyiben mégis nyernének és egy rabló, mocskos banda lenne belőlük akkor nem én volnék az egyetlen aki külföldre tenné a székhelyét, de az is lehet hogy abbahagynám és élném tovább gondtalanul az életem itthon vagy máshol családostul. Hiába is akartok itt engem páran kóstolgatni, értelmetlen.
2011. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
Kolopele. Ügyesen visszavágtál! Ráadásúl teljesen igazad van!!!
2011. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!