Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szakdolgozati témám: Hajléktal...

Szakdolgozati témám: Hajléktalanok helyzete hazánkban. Milyen irodalmakat használjak fel hozzá? Főként a törvényekre kell összpontosítanom. Tippek, ötletek jól jönnének! (:

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem beszélgess el az érintettekkel :)
2011. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez folyamatban, de fel kell használnom nagyon sok irodalmat hozzá. És a jövőhéten le kell adnom egy 2 oldalas irodalomjegyzékes vázlatot.

Ezért érdekelne mely szakirományokat érdemes hozzá felhasználnom. :)

2011. okt. 30. 19:04
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Keresőt nem tudod használni? Pedig ott jobb ötleteket kapnál, mint itt.

Mellesleg mostanában vezették be, hogy a hajléktalanok nem alhatnak nyilvános helyen, volt is ebből felháborodás.

Ezt nem is értem, hogy miért jobb neki az utcán, mintha bemenne a menhelyre. Ezt én pl. biztos megvizsgálnám.

2011. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 ava87 ***** válasza:
100%

A törvényekben nem tudok segíteni, de egyéb szakirodalmak közül olvastam párat a témában:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mondjuk az Esélyben amúgy is sok ilyesmit találsz, én most csak azokat linkeltem ide, amiket én is olvastam, de ennél jóval több van.

Aztán itt is van egy hosszabb felsorolás témába vágó irodalmakkal: [link]


Ami kimondottan ilyen jellegű törvény, az talán a 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról, amit itt találsz: [link]

Más nem igazán jut eszembe.

2011. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 ava87 ***** válasza:
100%

Mármint amit linkeltem, '93-as törvény ezt is érinti, de persze nem csak ezt, így akartam írni :)


Ami mostanság nagy port kavart, az tudtommal nem törvény, csak egy helyi rendelet.

2011. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves ava87 !

Nagyon szépen köszönöm Neked a linkeket! Óriási segítség mindegyik! :)

Így már nem tűnik annyira kilátástalannak a dolog! :)

Úgy tűnik fel tudom használni mindegyiket. Kis megkönnyebbülés. (:

2011. okt. 30. 20:49
 7/17 anonim ***** válasza:

Na ez is szép, ogy egy szakdolgozat lőt álló egyetemista erre itt kérdez rá, ez mindent elmond a felsőoktatásunkról...

Nem bántásból írom, meg kérdezni is szabad, arra való ez az oldal, de azért ezt itt megkérdezni...

gáz, nagyon.

2011. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt nem is értem, hogy miért jobb neki az utcán, mintha bemenne a menhelyre."


akkor megvilágítom neked :)


1. mert nincs elég hely

2. mert lopnak egymástól

2011. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Seg*elek a könyvtárban, seg*elek az órákon, sőt még emellett minden nap dolgozom is, és egyébként nappalira járok, ahol az óráim 90%-án névsort is írnak! Igen.. felsőoktatás.. el kell tartanom magam, ha esetleg diplomát akarok. És sosincs elég időm a dolgaimra. Ennyi amit hozzáfűzök..
2011. nov. 2. 21:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha viszont be kell járnod, akkor erre nem itt kéne rákérdezni...

ennyi amit hozzáfűzök

2011. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!