Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik megoldása segítene az...

Nem dávid kérdése:

Jobbik megoldása segítene az államadósságon?

Figyelt kérdés
Jobbik pártól azt hallom hogy újra kell tárgyalni az államadósságot. De ha az ilyen egyszerű lenne akkor fidesz miért nem teszi?
2011. nov. 2. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Az egész csak parasztvakítás. Például Görögország is újratárgyalta, viszont ők pénzügyi szempontból fontosabbak(nagyobb piac, van euró, nagyobb államadósság). Ráadásul cserébe olyan brutális megszorításokat kértek, ami példátlan egy kapitalista országban.

Vona pedig nem fogja fel, hogy ennek a neve újraTÁRGYALÁS.

A tárgyalás jelentése: lehet, hogy a másik fél nem egyezik bele.

Márpedig kötve hiszem, hogy beleegyeznének. Egyrészt nem vagyunk olyan fontosak, másrészt nem akarják, hogy ez precedens legyen, hiszen akkor minden ország ezt akarnák, mondván "de a magyaroknak is megengedték".

Az ország pedig már elég megszorításon van túl, nem kell még több.

Szóval ez a jobbikos szöveg jól hangzik, de nincs mögötte reális tartalom.

2011. nov. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom mint az előttem szóló. Ráadásul ha újratárgyaljuk akkor az úgy jön le hogy nem tudunk fizetni és akkor köcsög hitelminősítők megint leminősítenének és a forint még gyöngébb lenne...
2011. nov. 2. 01:45
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg az a parasztvakítás, amit most a kormány művel. Az államadósság olyan hatalmas, hogy a mostani "szigorításokkal" 10 év múlva is az adósság kamatjait fizetnénk. Sőt a kamatok kamatjait... A tényleges hiteltartozás csökkenéséhez pedig nincs tényleges akarat vezetői részről...


Az újratárgyalás noha nem érne el semmit, mert egyes érdek csoportok nem mennének bele, de szép gondolat.


Azt hiszem pont Argentína törlesztette úgy az államadósságát, hogy kimondta egyben kifizeti az egész tartozása felét, a többit pedig elengedték... Remélem Magyarországnak nem kell odáig süllyednie, hogy mi is hasonló lépéseket tehessünk...

2011. nov. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen igen, de még ha az újratárgyalás nem is vezetne eredményre a gazdaságélénkítő programjuk akkor is segítene.
2011. nov. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

06.16. Milyen gazdaság élénkítő programja van a Jobbiknak,az álmodozáson kívül? Szépen hangzó,de megvalósíthatatlan programok nem elegek a gazdaság élénkítéséhez.

Az újra tárgyalás azt jelenti,hogy az adott ország nem tudja,vagy nem akarja teljesíteni a vállalt kötelezettségeit.

A befektetők az ilyen országokat elkerülik,mert nem látják biztosítva a befektetésüket.

2011. nov. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

""06.16. Milyen gazdaság élénkítő programja van a Jobbiknak,az álmodozáson kívül? Szépen hangzó,de megvalósíthatatlan programok nem elegek a gazdaság élénkítéséhez.


Idézz már egyet, csak be kell másolni ami nem nagy dolog!

Mi a megvalósíthatatlan.


Én úgy látom hogy a fidesz és az Mszp programjai a megvalósíthatattlanok, amit bizonyítanom sem kell, mert csak meg kell nézni az eltelt 21 évet!


Bemásolsz, vagy csak egy hazug szärnak kell hogy nevezzelek?


""Az újra tárgyalás azt jelenti,hogy az adott ország nem tudja,vagy nem akarja teljesíteni a vállalt kötelezettségeit.

A befektetők az ilyen országokat elkerülik,mert nem látják biztosítva a befektetésüket.


Ha odáig eljutott eg ország hogy az újratárgyalást fontolgatja, annak akkora az államadóssága amit valszín nem tud visszafizetni, de vissza akar mert különben nem tárgyalna az átütemezésről.


Nem fognak minket sem hitelezni jövőre, ez 100%, mert annyira kicsi az ország gazdasági teljesítménye ami nem hoz annyi bevételt amennyi kellene. Így emelni kellene az alapkamatot hogy csábítóbb legyen a befektetőknek, de azt meg végképp nem lehet viszafizetni egy receszív gazdasággal.


Aki nem látja hogy ez a politika csak az adósságcsapda megerősödéséhez vezet az semmit nem lát.


Az egyetlen megoldás az újartárgyalás, csak az nem mindegy hogy már csődben van az ország vagy előre láthatóan a csődöt akarja elkerűlni.


A tárgyalási potencia szempontjából nagyon nem mindegy!

2011. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Hát, arra én is kíváncsi lennék, hogy milyen érveket hoz fel azon a tárgyaláson. Való igaz, ha a tartozásunk egy részét elengednék nekünk, leminősítenék az országot.

Vannak a Jobbiknak jó ötletei, de szerintem egy ország vezetéséhez még éretlenek.

2011. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
"Azt hiszem pont Argentína törlesztette úgy az államadósságát, hogy kimondta egyben kifizeti az egész tartozása felét, a többit pedig elengedték"- ez egy fokkal bonyolultabb. Viszont nem ez a lényeg, hanem az, hogy sok argentin bank előtt még 2009-ben is voltak tüntetések. Képzelhetitek, hogy akkor milyen ára volt annak az újratárgyalásnak.
2011. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Valahogy most nem tolonganak itt a jobbikosok logikus, érthetően levezetett megoldást vázolni. (Ja bocs, volt egy vadbarom, de az is csak a szokásos légvárakat eregette.) Hiába, most nem csak komcsizni, meg akasztófázni kellene. De komolyan engem is nagyon érdekelne a "program"-otok, mert még csak ezzel a megnevezéssel találkoztam, de konkrét programmal nem.
2011. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!