Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ellentét a diplomáso...

Miért van ellentét a diplomások és a szakmunkások között? Miért hiszi mind két csoport az, hogy az ő munkája a legjobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 08:37
1 2
 1/19 Dr. Akula ***** válasza:
93%

SZVSZ mert egyik sem élt abban, amiben a másik. Nekem faterom nem diplomás, én már az vagyok. Nem egyszer volt olyan, hogy csoporttársaimmal mentem az utcán, s eléggé lenéző megjegyzéseket tettek a dolgozó munkásokra, s meglepődtek hogy én ellenvéleményezem őket. Hasonlóképpen, beidegződésem miatt szeretettel járok köpöldékbe, s nem egyszer rosszalló megjegyzést kaptam a diplomám miatt.

Vagyis a két csoport istenigazából nem tudja teljesen, milyen a másik. Nem tudom, máshol hogy van, de ahova én jártam, kb én voltam az egyetlen nem "gazdag" gyerek - egyikük sem dolgozott egy órát sem életében (nemhogy fizikai, de szellemi munkát sem) - ez megfeleln a diplomás sztereotípiának. Én minden nyáron elmentem dolgozni, s most is ha időm van, mert hiányzik és nem félek bemocskolni magam - ez meg mondhatni a munkás sztereotípia.

2011. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%

En ugy vettem eszre, h a szakmunkasoknak kisebbsegerzetuk van.

Plusz szerintem eleg egyertelmu, h tobb bunko is van kozottuk.

Egyebkent meg szerintem azert tobb egy diplomas, mert most egy szakmat kitanulni nem olyan nehez.

Ezzel szemben diplomat szerezni nem mindenki tud.

2011. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

:) Ezt szerintem nem mindenki hiszi így, ahogy én sem.

Mindenki csinálja azt, amihez ért. Nem kevesebb, pl egy villanyszerelő, fodrász (ha ért a szakmájához), mint egy pszichológus.

Inkább csak azok nézik le a másik "csoportot" akik a munkájukban nem jók és irigykednek. Egy rossz kozmetikus lenézheti a menedzsert, aki degeszre keresi magát és talán egy szegény/kontár orvos is irigy lehet egy nagyon jó fodrászra :)

2011. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

09.- nek. Egy szakmát úgy kitanulni,hogy jó szakember légy,legalább olyan nehéz,mint az egyetemet végig ücsörögni.

Csak ma minden ütt azt sulykolják a fiatalokba,hogy aki nem végez egyetemet,az nem is ér semmit,mert hülye.

Ez pedig nem igaz. Sok szakmunkást ismerek,aki műveltebb,mint nagyon sok diplomás.

Nem kellene lenézni senkit.

2011. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Az csak egy dolog, h meg jo szakember lesz...

A diplomas se eri el a tokeletest mikor atveszi a diplomajat, utana meg o is tokeletesedik a szakmajaban.

Szerintem meg eleg egyertelmu, h konyebb elvegezni egy szakmunkast, mintegy gepeszmernoki diplomat megszerezni.

2011. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Mert a társadalom nagyrésze, akár diplomás akár nem, annyira sz@rúl keres hogy egy egy kivétel a másik "oldalról" szemetszúr. Bunkoság !!! Az inteligencia nem iskolázottság függő, legfeljebb az iskolázottság magasabb mértékével javítható.

De szerintem, amíg a jövedelmek nem emelkednek a mainak a 2-3× osára, addig éles lehet a helyzet. Bár megszűnni soha nem fog teljesen.

2011. nov. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet elfogadni azt az egyszerű dolgot, hogy ne nézzünk le másokat?


Ökörköri

2011. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

A kérdést úgy lenne helyesebb feltenni, hogy "Miért van érdekellentét...." és ezzel már meg is válaszoltad a saját kérdésedet.


Ökörköri

2011. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két hozzászóló itt is szépen demonstrálta, hogy miért. :)

Amúgy szerintem mindenki, aki értékes munkát végez, az értékes ember, és becsülendő. Mindenre szükség van. Nézhetne a sok diplomás, ha nincs, ki elvigye a szemetet, nem vágja le senki a haját, nem építi meg senki a házát... És még sorolhatnám.

Ugyanígy a szakmunkás pedig gondolom szeretne elmenni orvoshoz, vannak jogi problémái, stb.

Magyarul emberek, ne nézzük le egymást, hanem legyünk kicsit toleránsabbak, és próbáljuk meg értékelni a másik munkáját/életét is!

És ez nem csak a diplomás-szakmunkás ellentétre vonatkozik, hanem akár politikai beállítottságra, vallási beállítottságra, származásra, stb.

2011. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

"Sok szakmunkást ismerek,aki műveltebb,mint nagyon sok diplomás."


Hát hogyne. Ezt te sem gondoltad komolyan... Azért ne hasonlítsunk már össze egy felsőoktatási intézményt egy szakmunkásképzővel...

2011. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!