Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magánnyugdíjpénztári tag...

Magánnyugdíjpénztári tag maradtam. Az alábbiakban szereplő tv. Mód. Javaslat pontosan azt jelenti, hogy amiért maradtam az állami nyugdíjon túl még egyéb TB ellátásokra sem leszek jogosult?

Figyelt kérdés
"Rogán Antal fideszes frakcióvezető-helyettes nevével fémjelzett indítvány szerint alapvető változás lenne ugyanis, hogy jelenleg a 27 százalékos tb-járulékból a 24 százaléknyi nyugdíj-hozzájárulás a nyugdíjbiztosítási alapba folyik be, így vitatható, hogy keletkeztet- e ellátásra jogosultságot. A törvénymódosítás azonban kimondaná, hogy "a szociális hozzájárulási adó megfizetése az államháztartási forrásból fedezett ellátásra (ideértve különösen a társadalombiztosítási ellátást, illetve a munkanélküli ellátást), vagy az államháztartási forrásból folyósított támogatás igénybevételére való jogot nem keletkeztet, valamint az adó alapja és összege az ilyen ellátás, illetőleg támogatás összegét nem befolyásolja".
2011. nov. 9. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a TB-t fizeted, akkor jogosult vagy az ellátásra. Minek gerjeszted a feszültséget?
2011. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha adónak hívják, akkor közvetlenül semmi sem jár érte, tehát nem kapna állami nyugdíjat.
2011. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálad rosszabbul csak az átlépők jártak. Bár a „fordított” okoskodás is helyes.

Egy biztos, a FIDESZ jól járt. A többi örök homály…


„…való jogot nem keletkeztet…”

Miért nem lehet értelmes magyarsággal írni.

Talán mert az egész értelmetlen.

2011. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a feszültséget akarom "gerjeszteni", azonban az idézetben szereplő zárójeles részt nem írtam ....
2011. nov. 10. 08:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem te írtad. Én csak arra utaltam, hogy amilyen összevissza cselekszenek a kormányok, ugyanolyan érthetetlen és értelmetlen módon is fogalmazzák meg.
2011. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 escrogar ***** válasza:
h10, attól, hogy te nem tudsz jogszabályt értelmezni, ez teljesen logikusan, következetesen és kikezdhetetlenül van megírva. pont ez a lényege.
2011. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

escrogar,

„… teljesen logikusan, következetesen és kikezdhetetlenül van megírva. pont ez a lényege.”

Így van, vannak ilyen törvények, a természeti törvények, (bár azokat is néha újra kell értelmezni).


Viszont ezt a jogi törvényekről maximum egy jog-fun mondhatja, aki még a legelemibb társadalmi szabályszerűségekkel sincs tisztában.

2011. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!