Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az érettségizők többsége tovább akar tanulni?

Figyelt kérdés
Persze kérdezem ezt úgy, hogy én is szándékozom. Ezen felül a tanárok is biztatják a gyerekeket a továbbtanulásra.
2011. nov. 15. 15:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

1 nem akar dolgozni

2 nem is lenne hol dolgozni

3 úgy gondolja hogy diplomásan jobbak az esélyei

4 úgygondolja diplomásan többet keres majd

5 tényleg nincs a szakmunkának becsülete

6 más egyébb személyes indittatás


kb

2011. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
az hogy tanulni akar az kizárt dolog mi? :P
2011. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"az hogy tanulni akar az kizárt dolog mi? :P"


Igen 7.-nek oda lehetne írni, hogy mert kell ahhoz ami akar lenni.

2011. nov. 15. 16:26
 4/34 bumbi02 ***** válasza:
93%

1 nem akar dolgozni

2 nem is lenne hol dolgozni

3 úgy gondolja hogy diplomásan jobbak az esélyei

4 úgygondolja diplomásan többet keres majd

5 tényleg nincs a szakmunkának becsülete

6 más egyébb személyes indittatás



Elég erősen gondolkodtam hogy dolgozzak-e érettségi után , mivel párhuzamosan gimnáziummal, szereztem magamnak szakmát is, - ergo megbukott eddig az 1,2,5 állítás -, valószinüleg szakácsként előbb helyezkednék el, és többet keresnék mint turizmus vendéglátás szakirányos közgazdászként, viszont azért tanulok tovább mert:

- ahhoz hogy tovább léphessek - szakács->konyhafönök->étteremvezető - nem árt ha van a szakács végzettségen felül is képesítésem

- jó ha az ember több lábon áll

- érdekel a szak

2011. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

A tanulni akarás sem kizárt, csak kis százalékot tesz ki. Vagy az e fórumon feltett számtalan olyan kérdés, miszerint "milyen szakra menjek szerintetek, hol lennének a nagyobb esélyeim, hol kereshetnék sokat?" vajon mire utal. A tudatos, körültekintő felkészülésre? Nem őket kárhoztatom, ilyen a környezet, nincs motiváció, nincsenek kilátások, de legfőképpen nincs kiszámítható jövő.

Az egyetemről kikerülők elvileg előbb utóbb felelős beosztásokba kerülnek, emberek sorsa, eszközök, berendezések jó működése, nagy pénzek elköltése múlik rajtuk. Mindez döntésképtelen emberekkel? Mert az egyetem nem tud döntésre megtanítani, legfeljebb a tudást adhatja meg hozzá.

2011. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

ma 16:28


A gond az, hogy a többség nem tudja ilyen fiatalon, hogy mit akar majd csinálni 40 évig. Olyan mint mikor a 14-15 éves gyereke felvételizik középsuliba. De szerinted már el tudja dönteni, hogy mi akar lenni. Ezért sokan gimibe mennek mert így kitolódik a pályaválasztás. Ezt egy oktatási szakember mondta nekünk annak idején ált. iskolában.

De azért sokan még 18-19 évesen sem tudják mik akarnak lenni. VAgy azért mert a felvételiig nem is gondolkodott rajta vagy mert tényleg nem tudja, hogy mire van igény és ha arra megy érdekli e.

2011. nov. 15. 16:33
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen is jó dolog az, ha magasabb szintű tudást akarnak a fiatalok szerezni. De tényleg jó kérdés, hogy el tudja-e előre dönteni, hogy érdekli-e az adott dolog.
2011. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

A mi giminkben meg voltak rökönyödve a tanárok, mikor valaki azt mondta, hogy nem akar egyetemre menni. A gimis tanárok eleve úgy állnak hozzá, hogy a gimi az egyetemre készít fel, így azok mind menjenek egyetemre... elég téves felfogás, a legbutább osztálytársaim is bejutottak az alacsonyabb pontszámú szakokra.

Ezenkívül a szakközépiskolákban is azt nyomatják a tanárok a jobb tanulóknak, akik 5-ösök, hogy menjenek egyetemre... így járt a barátom is, aki 5-ös tanuló volt egy gyenge, rossz szakközépben, de mivel 5-ös volt, rávették, hogy menjen egyetemre... erre már 6. éve járja az alapképzést, 3 intézményt és szakot váltva már. Ha szakmát tanult volna, már 3-4 éve dolgozhatna...

Szóval szerintem elsősorban az iskola, a tanárok felfogása a hibás... másrészt pedig a 40-50 éves generáció tagjainak felfogása is az, az ő fiatalkorukban, a 90-es években pl még sokra lehetett vinni egy diplomával és egy kis talpraesettséggel... ma már mindez semmit sem ér. Ők azt hiszik, a diplomának még mindig nagy értéke van, pedig lassan teljesen elértéktelenedik, egy alap dolog lesz. Tőlem is ELVÁRÁS volt a diploma, kiskoromtól fogva ezt szajkózták belém a szüleim (pedig nekik még érettségijük sincs). Ha nem mentem volna egyetemre, egy ostoba senki sz*rházinak tartanának (bár most sem elégedettek, nekik soha semmi nem elég jó -.-).

2011. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Csak abba nem gondolnak bele az emberek, hogy ha mindenki diplomás lesz, vagy külföldre megy, akkor ki fog dolgozni.
2011. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"Csak abba nem gondolnak bele az emberek, hogy ha mindenki diplomás lesz, vagy külföldre megy, akkor ki fog dolgozni."


És aki diplomás az nem dolgozik?

2011. nov. 15. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!