Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A zuglói hajléktalanok kifoszt...

A zuglói hajléktalanok kifosztásáért senkit nem lehet felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Én is láttam a tv-ben azt a szívszorító jelenetet, hogy a polgármester utasítására és részben jelenlétében a zuglói vasúti töltés környékén élő hajléktalanok kunyhóit ledózerolták, ingóságait elvették, és ezzel a túlélési esélyektől megfosztották őket. Ez nem bűncselekmény a mai Magyarországon? Itt van erről egy beszámoló:


[link]


2011. nov. 16. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

mivel hoztak rá külön törvényt

nem jogellenes

csak emberellenes


hajléktalanok jogalap,

jogcím nélkül tartózkodtak ott

nem fizettek bérleti díjat

nem volt hatályos szerződésük


elvileg a jogellenes területhasználót

ki lehet dobni


ez a jogi része

emberileg természetesen nagyon gaz dolog

2011. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Törvényes, de nem etikus? Az MSZP-nek volt ez a jelszava. Vagy maradjunk inkább egy szóval annál, hogy szégyen!
2011. nov. 16. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:
rühes fidesz, ki kell őket végezni
2011. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 doboszoli ***** válasza:

Probléma megoldás Fidesz-módra.

Körömgombára a gyógyír a térd fölötti amputálás.

Csak tudnám, hogy ezt maguktól törpölik ki, vagy a "tanácsadók" segítenek, sok adóforintért.

2011. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kunyhók lerombolására biztos ráhúztak valami szabályt, de az **ingóságok** elvétele szerintem aligha lehet jogszerű. Főleg ha nem valami tartozás miatt foglalták le őket, hogy elárverezzék és a különbözetet visszaadják, hanem csak úgy elvették és kész. Azt lenne jó megtudni, hogy ez csak polgári peres jellegű jogsértés-e, vagy bűncselekmény is-e, és ha igen, akkor csak magánvádas-e, vagy hivatalból is üldözendő.
2011. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

„150 ezer forintnyi értékemet vitték el a szemeteskocsival. – mesélte a területen maradó hajléktalan. – Ruhákat, bútorokat. Most mit csinálok? Elkezdem elölről.” (Index cikk)


Szerintem, ha nem a bírság miatt foglaltál le az *ingóságokat* árverésre, hanem csak úgy elvitték szemeteskocsival (ezek szerint igen), abba talán bele lehetne kötni jogilag. A meleg ruha nem bérlemény (a kunyhót talán még lehet annak tekinteni, de a meleg ruhát aligha).


Ha hivatalból nem üldözendő bűncselekmény ez a fajta lopás, hanem mondjuk ,,csak'' polgári peres dolog, akkor esetleg társadalmi szervezet vállalhatna fel egy formális polgári pert. Szerintem a TASZ-t kéne megkérdezni, de nem merek a nevükben beszélni, és sok ügyük van, nem biztos hogy belefér nekik. Azért meg lehetne próbálni:


[link]

2011. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Furcsa ügy. Eredetileg maga a polgármester is azt mondta, hogy a személyes tárgyakat visszaadja az érintetteknek:


[link]


Az index cikk szerint meg nem kapták vissza a személyes holmit.


A bontás is furcsa volt: a rendőrség nem vizsgálta a bontás jogszerűségét, hanem egyszerűen, gépiesen végrehajtotta azt, viszont meg épp maga a jegyző pedig (úgy tűnik) meg akarta akadályozni a bontást, legalábbis a legutolsó kunyhó lebontását:


[link]


Társadalmi szervezetek közül elsősorban az ,,A Város Mindenkié'' szervezet tiltakozott, sőt, ők kifejezetten jogi útra szeretnék terelni a dolgot (szintén az előbbi link szerint).


,,A Város Mindekié'' szervezet elérhetősége:

[link]


A cikkek meg innen vannak: Zugló Portál:


[link]

2011. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
P.S: A jegyző szerepe és szándéka nem egészen világos a számomra, azt lehet, hogy félreértettem.
2011. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további részleteket. Néha már úgy tűnik nekem, mintha a FIDESZ a hajléktalanokat és más elesetteket találta volna meg bűnbaknak, úgy mint a nácik a zsidókat. Ez persze így túlzás, de hallottam pár náci propagandára emlékeztető agitációt a hajléktalanokkal szemben Kocsis Mátéról és társaitól. Nekem nincs módom arra, hogy személyesen foglalkozzak az üggyel, de remélem, ettől függetlenül is feltűnik valami jogvédő szervezetnek.
2011. nov. 19. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Közérdekű keresetet társadalmi szervezet kezdeményezhet, ez jelen esetben valószínűleg az ,,A Város Mindenkié'' lenne. A cikkek ellentmondásosak, ha az Index által leírt lopás tényleg megtörtént (**ingóságok** kidobása), akkor valószínűleg legalább valamiféle polgári peres dolgot rá lehetne húzni a dologra. Polgári pert maguk a hajléktalanok nem fognak kezdeményezni (nincs rá energiájuk), de talán a társadalmi szervezetnek talán van lehetősége egy ,,közös'' közérdekű pert összehozni a képviseletükben. Nem értek a joghoz, ezt mindenképp inkább a szervezet tudná megmondani.
2011. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!