Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem forgat...

Magyarország miért nem forgat fiataloknak szóló filmeket, amiben az itthonmaradásra buzdítják őket?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy Irán forgatott egy filmet, amiben iráni fiatalok ezerrel tanulnak számítástechnikát meg angolt, hogy Nyugatra költözhessenek, de amikor sikerül kijutniuk, akkor meglátják, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, sőt az emberek sokkal szemetebbek és gonoszabbak, mint Keleten, ezért hazatérnek Iránba, ahol a materiális életkörülmények rosszabbak és nem keresnek annyi pénz, viszont cserébe stresszmentes, boldog életük lehet kedves emberek között.


Ha Magyarország is forgatna ilyen filmeket, szerintetek több fiatal maradna itthon?


2011. nov. 21. 14:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem elég hiteltelen lenne.
2011. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
Értelmes fiatalok egy ilyen film miatt nem maradnak itthon. Különben is, te elhiszel mindent a médiának? Én inkább a saját szememmel akarom látni.
2011. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%
A rendes fizetés buzdít itthonmaradásra, nem az erről szóló filmek...
2011. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%
Akkor maradna itthon a legtöbb fiatal hogyha Magyarországon gyökeres változások lépnének érvénybe mint pl olyan fizetések amik versenyre kelhetnének a külföldi fizetésekkel.Ha a pénz és munkahely gondot megoldanák akkor jóval kevesebben mennének ki.De amíg ez nem történik meg addig a következő mondás lesz aktív:Akinek van esze elmegy!
2011. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen miatt nem maradnának itthon. Kimennek és összehasonlítják, hogy melyik a jobb.


"őt az emberek sokkal szemetebbek és gonoszabbak, mint Keleten,"


És mennyire kelete? Mert Románia végéig nem nagy változás van.


Ha filmet forgatnának akkor inkább olyat, ahol bemutatják a jó és a rossz oldalát is az itthon maradásnak és az elköltözésnek. Csak aztán véletlenül nehogy többen menjenek el.

2011. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem kell ehhez film, mindenki hallott már sztorikat. Én olyat is hallottam, hogy kiment külföldre, és aztán hazajött, mert végül ki sem fizették a munkát, amit elvégzett. Aztán olyat is hallottam, hogy kiment betanított munkára, és többet keres, mint én itthon diplomával. Egyébként az igaz, hogy sajnos az előbbi a gyakoribb. Nagyon oda kell figyelni, hogy mit csinál az ember. Szakma és nyelvtudás nélkül felesleges elindulni, jobb esetben csak a pénzedtől szabadítanak meg.
2011. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
37%

"gyökeres változások lépnének érvénybe mint pl olyan fizetések amik versenyre kelhetnének a külföldi fizetésekkel."


És azt hiszed az csak úgy megy?Hány nyugati országban van baj?

2011. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, hogy mi tartaná otthon a fiatalokat? Az, ha ugyanazzal szembesülnének a moziból kijövet, mint amit a filmben láttak. Én lassan másfél éve költöztem el otthonról, és eszemben sincs visszamenni, és nem csak azért, mert itt kétszer annyit keresek. Hanem azért is, mert ez a mondat: "sőt az emberek sokkal szemetebbek és gonoszabbak, mint Keleten," tökéletesen igaz, csak fordítva.
2011. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%

"mint Keleten, ezért hazatérnek Iránba, ahol a materiális életkörülmények rosszabbak és nem keresnek annyi pénz, viszont cserébe stresszmentes, boldog életük lehet kedves emberek között.

"


te negem nagyon emlékeztetsz egfy réegbbi GYK felhasználóra, aki Észak-Koreába akart költözni, mert ott a csúny materializmus nem támadja meg a kicsi lelkét...

Te vagy-e ő?

mert szerintem krvára igen.


"Ha Magyarország is forgatna ilyen filmeket, szerintetek több fiatal maradna itthon?"


Csak egy hozzád hasonló fogyatékos proli gondolhatja úgy, hogy egy propaganda film bárkit is arra buzdíthat, hogy inkább "stresszementesen (amit nem tudom honnan vettél, mert az életkörülmények rosszabbodása stresszt fog előidézni), de éhen dögöljön!

2011. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
85%

"őt az emberek sokkal szemetebbek és gonoszabbak, mint Keleten,""

ez pedig hazugság.

Statisztikailag kimutatták, hogy a jobb életviszonyok miatt lesznek "kedvesebbek" az emberek.


Nos, keleten ennek az ellenkezője van.

2011. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!