Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már lassan az étkezésben is...

Már lassan az étkezésben is az EU-s országokat kell majmolnunk?

Figyelt kérdés

Tegnap volt szó a Tényekben valami kapcsán a halról és valami statisztikákat bújó tag rosszallóan megjegyezte, hogy Magyarországon kb. 10-szer kisebb a halfogyasztás, mint az EU-átlag.


És most nézzük milyen országok is tagjai az EU-nak: Anglia, Svédország, Finnország, Dánia, Portugália, Olaszország, egy csomó halzabáló, tengeri nép lakja az EU-t, olyan országok, ahol az emberek a középkor óta rendszeresen halat esznek és a legtöbb lakosnak 100 km-en belül van a tengerpart.


Ezzel szemben nálunk mindig is a kontinentális konyha dominált, hiába volt tengerpartunk ott főleg horvátok meg szlovének éltek mindig is, Trianon óta meg elég drága mulatság nálunk tengeri halat enni, a Balaton és egyéb hazai vizeink pedig nem termelnek ki elég sok és elég olcsó édesvízi halat ahhoz, hogy a halfogyasztás rendszeres szokásként terjedjen el az országban.


Mindezeket a dolgokat figyelembe vége a riport szerkesztője ismét talált valami ürügyet amin a magyarokat másodrendű embereknek tüntetheti fel az Arany Nyugat lakóival szemben...


2011. nov. 22. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha rajtam múlik, akkor az összes hal belefulladhat a saját vizébe. Egyenesen utálom a halat. Ez van.
2011. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Majmolásnak nevezni az egészségesen táplákozást szerintem kicsit erős...
2011. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A tengeri hal mióta egészséges? Tele van higannyal, különösen a tonhal, ami az egyik leggyakoribb.
2011. nov. 22. 19:31
 4/18 A kérdező kommentje:

A disznóhús meg a marhahús az egészséges, csak nem szabad túlzásba vinni a zsíros ételek fogyasztását. A baromfihús se rossz, de csakis a tanyasi! A nem-tanyasi baromfit túl mesterséges körülmények között tartják kb úgy, mint a Mátrixhoz csatlakoztatott embereket így nem is lehet túl jó minőségű.


Az édesvízi hal is egészséges, de nem tartalmaz annyi energiát, mint a szárazföldi állatok húsa, ezért számít pl. böjti ételnek a katolikusoknál, viszont édesvízi halból meg nem termel az ország eleget, hogy rendszeres és olcsó étel legyen nálunk meg nem is annyira része a kultúránknak a rendszeres halevés.

2011. nov. 22. 19:37
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Sokan nem szeretik a halat, de talán még többen igen. Mi a gond? Hogy megfizethetetlen. Bármilyen ételt tenni az asztalra fizetéstől fizetésig nagyon nehéz feladat, így persze, hogy nem futja az élősúlyban cirka 1000Ft/kg-os pontyra, a többiről már nem is beszélve. Tengeri hal felejtős (se a konyha, se a tárca, se az ízlés nem veszi be), marad az "akciós" "hús" a boltokból, persze csak akkor, ha telik rá. A hal eleve nem túl tápláló, márpedig a családot jóllakatni kell.
2011. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Azt nem hiszem hogy a halat olyan hirtelen elkapkodnák kis országunkban.

2011. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem ész nélküli majmolásról van szó. Egyszerűen a halhús rengeteg olyan egészséges anyagot tartalmaz, amire szüksége van a szervezetnek és másból nem lehet bevinni.

Az meg, hogy drága, szerintem baromság. Keszeget, kárászt szoktam venni, 600-700 Ft-ért kilóját. Ugyan mondja meg valaki, hol lehet 600ért marhahúst venni?

Az meg bocsi, de milyen már, hogy nincs elég vizünk?? Van bőven. Különben is, ha veszel egy oldalast, az sem házi, hanem nagyüzemi körülmények között tenyésztik őket, mivel így olcsó. Megsúgom, halat is lehet nagyüzemi körülmények között tartani. Sőt tartanak is az országban több helyen. Tehát baromira tökmindegy, milyen és mennyi folyónk van.


Mielőtt kiakadsz és alaptalan indokokat találsz ki, nézz egy kicsit utána a témának. Ja, amúgy a középkorban a magyar konyhának is jellegzetes étele volt a hal, a 20. században kopott ki valamiért. De aki ügyel az egészségére (figyelem! nem a nyugati országokat majmolja), az ma is rendszeresen eszik halat. Semmivel nem macerásabb, mint a hús.

2011. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A magyar tengerből pedig nem győzik kifogni a hekket.
2011. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Látom, félreértetted kedves előttem szóló. 600-ért marhahúst sehol nem veszel, de igen kevesen akadnak olyanok, akik a marhahúst egyáltalán megengedhetik maguknak. A kárász (amellett, hogy a boltokban a legritkább esetben beszerezhető vagy inkább egyáltalán nem) először is élősúlyban 600Ft (vagy több), másodszor abból aztán nem készítesz annyi féle ételt, hogy javítanál a család foszforbevitelén. Helyette 600Ft/kg áron néha beszerezhető szárnyashús, esetleg malac. Namármost ez nem élősúly és változatos, tápláló étel készíthető belőle, nem mint a halból, amitől 10 percenként éhes vagy, ráadásul könnyen meg is undorodsz tőle (kárászra ez fokozottan igaz).


Még egyszer: sokan ennének jóval gyakrabban halat, de képtelenek megfizetni.

2011. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"A disznóhús meg a marhahús az egészséges, csak nem szabad túlzásba vinni"

A kérdező írta.

Egyébként meg halat én többek között a tescoban szoktam venni, biztosan van más hipermarketekben, ergo hozzá lehet jutni. A jóllakásról meg annyit, hogy nekem apukám azt tanította, hogy a körettel, kenyérrel kell jóllakni, a hús, hal főleg csak az ízt adja.

De nagyon örülök, ha a magyar családok olyan helyzetben vannak, hogy hússal laknak jól. Nekünk sajna ez nem megy.

2011. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!