Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltűnt a történelmi világossá...

Feltűnt a történelmi világosság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Székely János katolikus segédpüspök így látja. Bár direkten nem mondja ki, a cikke egészéből egyértelmű, hogy számára Orbán politikája a történelemben feltűnt világossággal azonos, és akinek ez nem tetszik, az a sötétséget képviseli. Ilyen visszataszító direkt politikai állásfoglalásokat a magyar egyházak és püspökeik az 50-es, 60-as években tettek utoljára. Akkor kényszerből. És most?


[link]


2012. jan. 13. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert a kormánytól még több pénzt akarnak kapni!
2012. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Maradna a kaptafánál az ingyenélő barom.Már bocsánat.Egy templomos ne politizáljon.
2012. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Ha a munkahelyekről kitiltották a politikát (nagyon helyesen), akkor a templomokból vajon miért nem?


Pedig egy vallásos ember hitét kihasználni, és ezen keresztül befolyásolni szerintem sokkal erkölcstelenebb dolog!


Pedro

2012. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

"Térdre csuhások, imához!"


(Orbán Viktor a Parlamentben, 1992)

2012. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Már miért ne lehetne bármely egyház egy képviselőjének, vagy akár magának az egyháznak álláspontja az aktuális politikával kapcsolatban? A hitgyülinek lehet, a zsidó hitközségnek lehet, a katolikus egyháznak nem?

Szerintem az egyháznak (a többinek is)nem csak joga, de kötelessége szót emelnie az értékrendjét követő politika mellett, vagy az azt támadó ellen.

2012. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

túrórudi


VÉLEMÉNYE lehet. Nem az a baj.

Baj akkor van, mikor a pap a szószékről kifejti, hogy 'A' párt vagy képviselő maga a gonosz, és az igazi hívőnek kötelessége 'B'-re szavazni. (És ez persze nem csak egy egyházra vonatkozik, hanem mindegyikre.)


Más az, ha egy pap ELMONDJA a híveinek, hogy SZERINTE miért jobb 'B' jelölt mint 'A', és más az, ha az örök kárhozattal fenyegetnek, ha 'A'-ra merek szavazni.


Nem tudom, érzed-e a különbséget?


Pedro

2012. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Elmondhatja a véleményét sőt joga van hozzá.De ne merje azt mondani hogy aki nem szimpatizál az Orbánnal az a sötétséget képviseli. Ki a francnak képzeli magát ez a tetű.Ha az ilyeneken múlna akkor visszahoznák az inkvizíciót,csak nézzétek meg a történelmet.A keresztény egyház a múltban csak dirigálásról a hatalomról szólt.Mindig afelé hajlottak ahonnan a hasznot húzták.Ne ítélj,hogy ne ítéltess! Ez az ember nem az egyház (annak teljesen) hanem a keresztény hit szégyene.
2012. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Értem, sőt, egyetértek.

Nem olvastam a fenti cikket, de a leírás alapján pont belefér abba, amit mondasz.

Tudsz ilyen örök kárhozatos vagy megátkozós dologra mondani példát? Én egy ilyenről hallottam korábban, nem tudom, igaz-e, vagy városi legenda, mindenesetre nem a katolikus egyházhoz fűződik.

2012. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Na, elolvastam, és végképp nem értem, mi a baj vele. Szó nincs bennekiátkozásról meg gonosz pártokról, bizonyos értékek melletti kiállásról van szó, némi kritikáról is, szintén a kormánnyal szemben.

A támadókat pedig nem is a hazai ellenzékkel azonosítja, hanem a nemzetközi pénzvilággal. Ami, beláthatjuk, elég mocskos dolgokra képes.

2012. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk a kérdésfelvető paranoiája szerintem aggasztóbb egy fokkal, mint maga a cikk.


"BÁR DIREKTEN NEM MONDJA KI, a cikke egészéből egyértelmű, hogy számára Orbán politikája a történelemben feltűnt világossággal azonos, és akinek ez nem tetszik, az a sötétséget képviseli. ILYEN VISSZATASZÍTÓ DIREKT POLITIKAI ÁLLÁSFOGLALÁSOKAT a magyar egyházak és püspökeik az 50-es, 60-as években tettek utoljára."

2012. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!