Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » (*Románia a románoké*) -...

(*Románia a románoké*) - hogyan érintené ez a képzelt választási szlogen az erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Világos lenne belőle, hogy minden tisztességes romániai állampolgárra gondolnak?

Figyelem, ez egy képzelt jelszó, azért találtam ki, hogy elgondolkodjunk a magyarországi magyarok és kisebbségek viszonyáról. Ha úgy tetszik, gondolatprovokáció.


2009. máj. 28. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Mélységesen megsértődnének.Akiket ismerek,azok nem romániaiaknak tartják magukat,hanem erdélyieknek.Szemükben az nem Románia.

Akik viszont azt hangoztatják,hogy Magyarország a magyaroké,vagy szimpatikus nekik ez a szlogen,nem fognak a kérdéseden elgondolkozni.

2009. máj. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Magyarország nem vett el más országtól területeket, és tiszteletben tartja az itt élő kisebbségek jogait lásd svábok, elfogadó a más bőrszínűekkel kapcsolatban lásd négerek, kínaiak, vietnámiak. Viszont nem tűrhetjük, hogy izraeli bűnözők kilóra felvásárolják az országot, vagy hogy a bűnözőnek több joga legyen, mint az áldozatnak. Úgyhogy a Jobbikos plakát szerintem helyénvaló, de ez romániai kontextusban értelmetlen lenne.
2009. máj. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
A kommunizmus alatt a legelnyomóbb kisebbségellenes politika éppen Magyarországon volt, az egyetlen térségbeli ország, ahol az összes kisebbségi középiskolát megszűntették, s helyükre kétnyelvű iskolákat tettek. De ezt a magyarkodók bezzeg nem tudják.
2009. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
A nacionalizmus, a kirekesztés mindenhol egyforma hülyeség.
2009. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Én annyival egészíteném ki: Románia a románoké, Erdély a magyaroké!!!
2009. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

:D

Nagyon jó és igaz!

2009. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
Erdély a románoké! Hiszen Erdély lakosságának 70 %-a román.
2009. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Erdély Románia része, és a magyarok nincsenek többségben, de nem is ez a kérdés, kedves barátaim.

Hanem az, hogy ha a "Románia a románoké" jelszó nem esne jól az ott élő kisebbségeknek, miből gondoljuk, hogy a "Magyarország a magyaroké" jelmondat jólesik az itt élő kisebbségeknek? Mint jeleztem, elgondolkodtatónak szántam a kérdést, és nagyon köszönöm, hogy velem tartottatok ebben a gondolatkísérletben. Külön köszönöm a kulturált hangnemet. Hátha lassanként elterjed az országban.

2009. máj. 28. 10:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Magyarország a magyaroké! 895-től a miénk, miért lenne ez sértő másra nézve? A cigány nem vallja magát magyarnak? Az itt élő zsidók nem vallják magukat magyarnak? Ha nem, akkor ne sértődjenek meg, menjenek oda, ahol otthon érzik magukat. Ha igen, akkor miért sértődnek meg, ha azt mondjuk: Magyarország a magyaroké??? (Én sem sértődnék meg Németországban, ha közölnék velem, hogy Németország a németeké - tudom, az én hazám meg máshol van. Itt viszont: Magyarország a magyaroké. Tudom. Magyar vagyok, itthon vagyok.) Mondjuk inkább azt, hogy Magyarország a törököké, izraelieké, araboké?

(Mellesleg mit kell ezen dühöngeni? SENKI nem fogalmazta meg, hogy magyar az aki nem cigány, nem zsidó, nem sváb, nem görög... Aki ezen fennakad, az nem tartja magát magyarnak?)

2009. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Én a Sváb kisebbség nevében igenis sértőnek találom a szlogent. A svábok több száz éve itt élnek, és azért jöttek mert hívták őket.
2009. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!