Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Havi 47 ezer forintból jól...

Havi 47 ezer forintból jól meg lehet ma Magyarországon élni? Ezt, hogy értette Matolcsy?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 6. 13:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Így értette:

[link]

2012. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne lehetne? napi ezer forintból megkajálsz, fűteni nem kell hanem jól fel kell öltözni és rőzsét, gumit meg minden szart eltüzelni, fürödni minek csak pazarlás, inni a folyóból is tudsz áram se kell és spóroltál 15 000 forintot!
2012. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Meg lehet élni ha nem kell más személyről is gondoskodnod, és nincs adósságod sem. Egyébként lehetetlen vagy nagyon sanyarú körülmények között talán.
2012. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
63%
Azért ez még nekem is erős. Mondjuk Fidesz párti létemre Matolcsyt nem kedveltem sohasem, sokkal inkább el tudnám képzelni a fejével a szociknál. Persze mivel a konkrét hírt nem hallottam, ez meg ugye egy baloldali sajtó közleménye, vannak bennem kétségek az igazságtartalma felől, vagy legalábbis arról hogy valóban így hangzott e el. Gondoljunk csak bele, amikor Lázár tette azt a kijelentést, az sem egészen úgy volt értendő mint ahogy az ellenzéki média kikiáltotta. Mindenesetre a normális megélhetésre fejenként kell minimum 200 ezer forint havi szinten, ennyiből azért már el lehet lenni szépen, főleg ha nincs tartozás és a lakás is meg van.
2012. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 nem dávid ***** válasza:
96%

Ez egy nagyon aljas kijelentés olyan szájából aki milliókat keres. Én azt kívánom neki hogy jöjjön el az a helyzet amikor neki is ennyiből kell megélni. De ha sajnos egy kicsit utána számolunk akkor nem sokkal jött több.


Egy átlagos család példája. Az apa: 90ezeret keres nettóba az anya 80ezret és van két gyerek aki után a családi pótlék összesen 26ezer forint.



90+80+26= az 196ezer és ha ezt elosszuk 4felé 49ezer forint. Ez a szomorú valóság sajnos.

2012. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

Kolopele!

"sokkal inkább el tudnám képzelni a fejével a szociknál"


Köszönjük, nem kérjük:)

2012. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
7%
Így van. Viszont felfelé mindig vezet út, nem kötelező az átlag emberek életét élnie senkinek. Persze most nem milliókról beszélek még mielőtt valaki ismét nekem támadna, de azért azt a 200 ezres határt el lehet érni tehetséggel, kitartással, sőt még többet is. Nem azokat kell szem előtt tartani akik 80 ezret sem keresnek és még érettségijük sincs. Ez egy magyar szemléletbeli probléma, miszerint a negatív példa a példa. A másik meg hogy ilyen alacsony kereset és esetleges adósságok mellé két gyereket bevállalni is felelőtlenség.
2012. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%

""kolopele válasza:



Ismét tisztán látszik hogy nem vagy tisztában a magyar valósággal!


Felsőfokú műszaki vagyok, szakvizsgákkal és 120at ajánlottak legutóbb. Volt egy kis vállakozáspm mielőtt ajánlották, amivel a végén már 100e sem kerestem.

Pedig 4 webem van, magamnak készítem, frissítem stb.

Bejáratott hírdetési felülettel, stb stb. A végén a hírdetés ára nem jött be! Pedig többlábon álló vállalkozás volt.


Egy átlagos szakiról meg nem is beszélek.

Nevetséges hogy a bérek még lefelé mennek.


Komolyan, szerinted hol keresnek az emberek álltalánosan 200e ret? Mert én nem is tudok ilyen helyekről.

2012. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%
Kenyér és víz kijön belőle, szóval igaza van.
2012. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Valóban, de Szekeres Imre olyan jóízűen élcelődött ezen, mintha Gyurcsány Ferenc nem nyilatkozta volna, hogy 50 ezerből meglehet élni.


Széles határok között mozog, hogy mennyiből lehet megélni, attól függően, hogy az ember férfi-e, vagy nő, egyedülálló-e, endelkezik-e saját ingatlannal, hol él stb...


Nekem például nincsen lakásom, egyedlálló pesti férfi vagyok.


Jelenleg Budapesten minimum 30 000 Forint, plusz 15 000 Forint rezsi egy szoba, az ugye 45 000 Forint.

Plusz, hogyha arra a luxusra vágynék, hogy valamit egyek, akkor napi ezer forinttal számolva is 75 000 Forintra növekedik a költség amivel már megis dől Matolcsy úr okossága...

Ezen felül persze esetleg ha tartanék telefont, tévét, internetet, vagy szeretnék ruházkodni nagyritkán, esetleg idős koromra félretennék vagy szeretnék saját lakásra gyűjteni, akkor magasabbra szökik a költség.


Az esetleges családalapításról, gyermekvállalásról még nem is beszéltem.


Ehhez képest teljesen nevetséges a "Jajj fogy a nemzet...", A "munka becsülete..." Az "Értékteremtés..." és a hasonló Fideszes "lózungok"....


Egyik munkatársam neje nagyon jólképzett pedagógus, gyermekekkel foglalkozik, és külföldön tart rendszeresen előadásokat a témában.

Két nyelvvizsgával keresett 130 000 Forintot, ami 20 000 Forinttal lett kevesebb, mert "senki nem jár rosszabbul..."


Én majd tizedikén fogok fizetést kapni, addig nem tudok mit mondani, de tizenegyedikén már fogom tudni, hogy legközelebb a Fideszre szavazok-e?

2012. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!