Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Havi 47 ezer forintból jól...

Havi 47 ezer forintból jól meg lehet ma Magyarországon élni? Ezt, hogy értette Matolcsy?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 6. 13:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Lefelejtettem a D - t, doboszoli. Bár sosem szoktam kiírni az az igazság. Szerintem érezhető egy válaszon hogy mikor nem komoly.
2012. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pofátlanság erősen hasonlít ahhoz a mondáshoz, amit a legenda hol Marie Antoinette-nek, hol édesanyjának – Mária Terézia királynőnek tulajdonit, mely szerint „S'ils n'ont pas de pain, qu'ils mangent de la brioche.”( Ha nincs kenyerük, egyenek kalácsot – A „Mária Teréziás” Változatban: Nincs a magyaroknak kenyerük? Akkor egyenek kalácsot!)

Ha elhangzott, ha nem egy közös vonás van bennük: Matolcsy Györgynek is annyi köze van a néphez, mint XVI. Lajos francia király feleségének, akit azután a férjével együtt, le is fejeztek.

Marie Antoinette legszelídebb minősítése egyébként valahogy így fogalmazódott meg: „Mélységes életidegenségről, tájékozatlanságról árulkodó ostoba”.

***

"" Külön válasz Miniszter Úr 02:07 01:15-ös közbeszólására:

Fel tetszett riadni ezen a hajnali órán, hogy már arra sem tetszik emlékezni, hogy mit mondott eredetileg?

A napi 47 ezer (havi 1 millió 410 ezer) forint - hacsak nem a saját nettó fizetésére gondolt - pedig igazságtalanul sok lenne, mert ennyit nem bír ki a gazdaság!"" (Nálam a dupla idézőjel helyettesítette a D-t!)

2012. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Éljen meg belőle az akinek ez a fejében megszülett. Csak 1hónapra cserélnék vele! Csak a rezsiköltségünk majdnem ennyi. Matolcsy egy gusztustalan....
2012. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még ez a pofátlanság netovábja:


Matolcsy a bruttó 1,1 millió forint miniszteri illetménye mellé a Heti Választól havi 50 ezer forint javadalmazásban részesül.

2012. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Zsiga és Matolcsy is elmehet a jó büdös pi.csába
2012. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Kicsit félreérthető:). Mert ha magadnak termeled a kaját egy ilyen tanyán. Inni és fürödni lehet hozni vizet a kútról is. Áram nem kell. Fűteni sem muszáj. Igazából nekünk a házunkba, ha nem fűtünk télen, akkor is van vagy 20 fok, mert annyira jó a szigetelés meg téglából épült. Tehát hogyha nagyon hideg a tél, akkor is max. 15 fok van bent. Ott egy kicsit felöltözöl és már jó is. Meg lehet tüzelni is. Jó persze beszélnek itt ruhákról stb. De az ugyanúgy, mint a kaja anyagokból készül. Egy cipőt, pulcsit magamnak is tudok varrni. Szóval csak arra akartam kitérni, hogy igazából a természet mindent adott ahhoz, hogy az ember éljen. Mi max. Tönkre tesszük a pénzzel, a sok szär kajával és a járműveinkkel az életkörülményeinket. Tehát persze pénz nélkül is meg lehet élni. De ha a mai elkurvvvult társadalmunkra gondolunk, akkor. TEHÁT A VÁLASZ: Nem lehet. A kaja, pia 30 ezer egy főre minimum. Víz kell, ami 3 ezer minimum havonta. Tehát 33 ezernél járunk. A fűtés és a gáz is kell, ami nem tudom pontosan, de legalább havi 20 ezret el lehet rá verni. Tehát már bőven felette járunk. És arról ne is beszéljünk, hogy mit mondott az úriember! JÓL MEGÉLNI. Ami azt jelenti, hogy egy főre legalább havi 200e forint. MERT: Most vegyük a panelokat. ott van, akiknek vagy 70 ezer körül van csak a rezsi. Akkor még ott van a kaja, ami 30e körül van. 100e-nél járunk. Akkor az embernek havi 20e kell. Mert vagy szemüveg kell félévente 20e vagy, új ruhák kellenek egy pár, már egy cipő 20e és azt azért 2 évente cserélni kell, telefon is kell új az is 20e körül van, ha egy korrektet nézünk. Kocsi a mai világba kell a JÓ LÉT fogalomhoz elvileg. Tehát annak a fent tartása a mai árak mellett megint 30e forint. Akkor 150e nél tartunk. A telefonszámla, internet szülinapok-ra, karácsony stb.re simán elmegy egy 20e. 170e eddig. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi a JÓ LÉT. Mert biza itt jön a lényeg. A jó lét szerintem az jelenti, hogy szinte minden napra van egy programod. Szerintem ebbe a rendszerbe az a baj az emberekkel hogy ez jól hangzik, hogy dolgozhatsz 8 órát, de ott van a 8 óra szórakozás is. Csak az a baj a szórakozás miből áll? Egy átlagember nézi a retek klubbot vagy egykét, filmet, esetleg hallgat zenét, fest, elmegy futni. De szerintem ezekkel az ember inkább elfoglalja magát. Nem szórakozik igazán. Én úgy gondolom a szórakozás, hogy minimum magadra elköltesz naponta egy 4e forint. De ha nagyon extrémek vagyunk akár 6e forintot is elkölthetünk NAPONTA! Gondoljatok bele! Gondolunk egyet! Kocsival lemegyünk francia, német országig. Az, ha 4-en megyünk, akkor összedobjuk az üzemanyag pénzt, ami úgy 9e forint koponyánként. Akkor viszünk sört, energiaitalt, focilabdát, kapukat. Indulás 7 óra. Leérünk 20 órakor. 21 kor beugrunk egy koncertre az egy két óra. Aztán focizunk egész éjjel. Majd hazamegyünk. Tehát. Egy 100e még arra is el kéne, hogy menjen. De akár 180 is. Akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy embernek kell, bejárónő mely mos, főz, takarít, elkészíti a kaját. Az vagy 100e forint havonta mivel az egész napját nálunk tölti. Bár ebbe nem vagyok biztos. Kertes házba kertész is kell. Az is simán lehet 8-10e havonta. Tehát hogy még maradjon, egy pici is mondjuk 20e forint, havonta amiből a gyerekek jövőjét kovácsolhatjuk. Egyéként most egy olyan embert vettem alapul, aki 20 körüli gyereki még NINCSENEK, ezért csak magát kell eltartania, de azért kell gondolnia a bő családjára, barátnőjére. Tehát így összesen a JÓ LÉTHEZ minimum kell 400e forint. De igazából a nagyon jó léthez 500e forint kell. És persze kell egy jó kertes ház és egy jó kocsi hitel nélkül. Tehát egy személynek, aki csak magát tartja el 400 ezertől felfele kéne keresnie. Luxemburgba pl 490 a minimálbér. Egy családnak szerintem, ha 900 ezer felett keres, mondjuk két gyerekkel az úgy jó. Tehát igazából a világ leggazdagabb országaiba mondhatjuk, hogy mindenkinek jólét van. Fú ez hosszú lett. De szeretem ezt a témát boncolgatni:).
2012. máj. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
ezt a kolopelét kitiltották? nem tudok neki privátot küldeni:D
2012. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezt kiforgatták!

Aki figyelmesen végighallgatja még egyszer

http://www.youtube.com/watch?v=Pk8yssJLWIk&feature=related

az rájön,hogy NEM EZT MONDTA!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

tegnap 13:52



Ugyanazt hallottuk? Meg lehet élni!!! És a poén, hogy azt nem mondják, hogy ez a 47 ezer a fidesz előtt 61000 volt.

2012. szept. 9. 13:16
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!!

Én vagy 10x figyelmesen végighallgattam, és nekem nem ez jött le..!

,,szerény de biztonságos megélhetés felé,, ....!

Most megint meghallgattam...

Magyarul ez a 47 ezer forint a biztonságos megélhetés FELÉ VEZET!! Az nem ugyan az, mint hogy meg lehet belőle élni..!

Kérlek reagálj vissza! xd xd xd xd xd :D

Köszönöm Szépen! :D

2012. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!