Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik még Magyar Gárda? Kik...

Létezik még Magyar Gárda? Kik ők egyébként?

Figyelt kérdés
Bocsi, de nem igazán értek a politikához, csak egy új ismerősömről megtudtam, h. a Gárda tagja (volt).

2012. febr. 9. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
A rendőrség kontár munkályát volt hivatott kijavítani, pesze a sok agymosott, a rózsadombról ráfogta hogy náci, és betíltották. De lesz még újra Magyar Gárda!
2012. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"A rendőrség kontár munkáját volt hivatott kijavítani"

Ezt hogy érted?

2012. febr. 9. 12:22
 3/16 anonim ***** válasza:

12:17

Ha csak a Gárdára alapoznánk attól még valószínűleg nem változna semmi. Ahhoz a többi magyar ember hozzáállásán kellene változtatni. Tüntetésekkor már tapasztalhattuk, hogy a nagyja milyen ember. Kemény mag megmaradt, a többi meg fejvesztve hazarohant.

2012. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

A gárda egy önjelölt rendfenntartó szervezet volt. Miután több ponton törvényt sértett, betiltották. Ma több utódszervezete van, pl. a betyársereg.

Alapvetően szerintem két probléma van ezekkel a szervezetekkel.

Egyrészt nem a rendfenntartásról szól. Ha ezek az emberek valóban a rendet akarnák fenntartani, akkor elmennének rendőrnek vagy polgárőrnek. Én úgy látom - de ez szubjektív vélemény -, hogy ezek az emberek egyszerűen élvezik, hogy hatalmat éreznek a kezükben.

A másik nagy probléma, hogy ezeknek az ún. rendfenntartó szervezeteknek a tagjai között igen nagy arányban vannak olyanok, akik összeütközésbe kerültek a törvénnyel, akár többször is. Innentől eléggé hiteltelenek.

2012. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

a betyársereg nem az utódszervezete...


amúgy nemrég mondta ki hogy igenis vonulhatnak. nagyon izzadságszagú volt a betiltása.


Amúgy a békés embereket vegzáló "jófiúk" nevű csapattal nincs gondotok?

2012. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sok agymosott nem tudja, de a Gárda a 2006-os rendőrbűnözés miatt jött létre.
2012. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok agymosott :), csak tájékozatlan. És ezért nem tudom, h. pontosan a gárda mivel foglalkozik, és h. van-e még egyáltalán.
2012. febr. 9. 13:21
 8/16 anonim ***** válasza:

"a Gárda a 2006-os rendőrbűnözés miatt jött létre."


Tökmindegy. Egy jogállamban ilyet nem csinálunk.

Egy normális országban a bűnözőket bíróság elé állítják. Aki meg tenni akar a bűnözés ellen, az meg beáll rendőrnek a bűnöző rendőrök helyett.

2012. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 14:16

Ebben igazad van, de most Magyarországról beszélünk.

2012. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

"Egy normális országban a bűnözőket bíróság elé állítják."


Mégis túl sok cigánybűnöző van szabadlábon. Ergo ez nem egy normális ország, és szükség van önszerveződő mozgalmakra, mint a gárda. Ott, ahol 3 falun 1 rendőr kószál, közben a 14 éves kölkök 2000 forintért félholtra verik a nagymamát, az nem egy normális ország, az egy szükségállapot.


A Gárda ismerősödet meg becsüld, mert áldozatot vállalt másokért, érted, a közös jóért. Ők nem kapnak suskát a zsebbe, idejüket nem sajnálva mennek, ha menni kell.

Voltak már árvíz idején gátat építeni, meg ételt osztani. Ezt természetesen nem mondja el a média. Ahogy Csintalan, a hutt fogalmazott, egy betiltott szervezetről nem számolnak be, és punktum.

2012. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!