Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó egyáltalán valamire a...

Jó egyáltalán valamire a magyar gárda?

Figyelt kérdés

2012. febr. 11. 08:12
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Meg ki pénzelte őket?
2012. febr. 11. 08:15
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Én a jobbikhoz kötném, és megfélemlítésre nagyon "alkalmas" szervezetnek tartják. Azt hangoztatják állandóan, hogy a magyar gárda bizony rendet tenne. Létük megosztja az embereket, nagyon sokan a romák "megfélemlítésével" kapcsolatosan emlegetik, de sokan (nem romák is) félnek tőlük.
2012. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

Sokhelyen létezik nemzeti gárda, és nálluk sem lenne semmi gond vele. A baj az hogy ha a gárda jobbról érkezik az a bal szemében egyből faiszta rasszista trapista és antiszemita. Persze ennek az igazsághoz semmi köze, hanem már csak magában az a problémája a balnak hogy nemzeti, az az nem internacionalista.


A gárda nevében is benne van hogy mi a szerepe, "védelmez"! Védi a lakosságot a természeti vagy ipari károk csapások ellen. Erre jópélda volt amikor etnikumtól és vallástól, pénzügyi állapottól független a gárda pakolta a homokzsákokat.


De sok helyen teljesen természetes hogy rendezvénybiztosításokba is besegítenek, és bizonyos esetekben olyan feladatokat is kapnak mint a polgárőrök.


A ballíb oldal azért vinnyog mert a Jobbiktól ered a megvalósítás. Persze kérdés hogy akkor miért nem hoztak létre eddig a pártok konszenzus alapján valami hasonlót.

Ez meg van, csak használni kellene, akik meg használják azok felügyelhetik. Nem is érthető hogy mi a baj vele?

Inkább alkalmazni kelleneés nem betíltani, és akkor az esetleges ellenőrzéssel sem lenne gond.

2012. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

""Én a jobbikhoz kötném, és megfélemlítésre nagyon "alkalmas" szervezetnek tartják. Azt hangoztatják állandóan, hogy a magyar gárda bizony rendet tenne. Létük megosztja az embereket, nagyon sokan a romák "megfélemlítésével" kapcsolatosan emlegetik, de sokan (nem romák is) félnek tőlük.



Megfélemlítés?

Úgy meglettek az emberek félemlítve hogy Jonnikos lett a polgármester! Ugye mennyire félnek?


A gárda sehová nem vonúlt vezényszóra, csak ahová hívták.

Ahová hívták, ott meg valóban nagy problémák voltak.

2012. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

Én csak a hallottakat írtam le. Az én véleményem az lenne, hogy a (régi)csendőrséghez hasonlító szervezetet hoznék létre. Nem félnének a becsületes emberek, az biztos!

2012. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%

Vigyázzunk a nevekre. Nem a nevekkel van a probléma (magyar, nemzeti, meg gárda), hanem létrejöttének körülményeivel és céljával. Ez nem a jobb és baloldal problematikája, hanem az értelmes és buta emberek közötti különbség problematikája.

És nem árt figyelembe venni, hogy nem csak Magyarországon vannak buta és vakon elfogult emberek, hanem külföldön is. Akik remek lehetőségnek látják ebbe kapaszkodva belénk rúgni. Tehát például erre jó. Oknak, hogy miért van nálunk csúnya világ (amúgy van). Meg arra is jó, hogy riogatni lehessen vele békés és kevés ismerettel rendelkező, de főleg gyenge embereket. A nagyon rámenős, rabló hajlamú cigányokat nem, tehát arra nem jó. A rendteremtésre pedig különösen alkalmatlan. Szerencsére ezt nem kell bizonygatni, mert ők az első számú bizonyítók. Gyöngyöspatán sok volt a lopás. Volt, hogy hetente több is. Beetették az embereket, hogy majd a jobbik (a gárda segítségével, de ezt nem hangosan mondták) rendet tesz. Meg is választották a jobbikos jelöltet képviselőnek. Már eltelt néhány hónap. Most jártam arra. Lopás van. Már a távolabbi környéken is. Nem hetente néhány, hanem naponta. Csak erről nem ad hírt a média. Nem vetne jó fényt.

Remélem, most már tudod, mire jó a magyar gárda és hasonszőrű társaik.

2012. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem képviselőnek, polgármesternek.
2012. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"2.vagyok

Én csak a hallottakat írtam le. Az én véleményem az lenne, hogy a (régi)csendőrséghez hasonlító szervezetet hoznék létre. Nem félnének a becsületes emberek, az biztos!



Hát ez az, a hallottak!

A médiából hallassz mindent, amit meg úgy lehet akítani ahyogy a pártoknak kedvező. Aztán mikor kiderűl hogy a nagy félelem közepedte valami fúrcsa mazohista módon még is csak a Jobbik adhatja a polgármestert, akkor az agytröszt embereknek felsem tűnik hogy mossák az agyukat.


A gárda meg a csendőrség teljesen más, semmi köze egymáshoz.


A gárda egy államilag nem támogatott főleg önerőből működő szervezett, a polgárok általános jogaival és közelességeivel, egy szűkebben meghatározott belső szabályzattal és feladatkörrel.


A csendőrség, idelis esetben a rendőrség társszervezete, a rendőrség szabályzatával és lehetőségeivel, de specializált hatáskörrel!

2012. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%

""A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad



Ekkora okoskodást nagyon ritkán lehet olvasni.


Honnan tudod hogy mennyi lopás és egyébb bűncselekmény volt előbb és ma? Sehonnan. A hasadra ütsz és mondassz baromságokat. Ami viszont tény, hogy annyira megíjedtek a gárdától hogy egyből Jobbikos lett a polgármester.

Ez azért sokat elárúl.


A Jobbik soka nem mondta hogy ha hatalomre kerűl 2 hét alatt megold mindent. Ha a Gyöngyöspataiak nem lesznek elégedettek a polgármester ténykedésével, majd nem választják meg újar, még akkor sem ha a világ összes gárdája odamegy. De addig is a tények azt mutatják hogy annyira megíjedtek a gárdásól hogy Jobbikos lett a polgármester és semmi más kibontható bizonyítható dolog egyenlőre nincs.


Az az, csak spekulálsz és okoskodsz, mert mondani mindent lehet de a tények azok tények maradnak.

2012. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Sz1u ***** válasza:
37%
Gyűlöletkeltésre.
2012. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!