Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy esetleges előrehozott...

Egy esetleges előrehozott választásból melyik párt jönne ki a legjobban?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Egyértelműen ,hogy a FIDESZ.
2009. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

közelsem egyértelmű, hogy a fidesz.

a mostani adatok alapján azt lehet mondani, nagyon jó helyen végzett a jobbik.és a fidesz szavazóiból jócskán akadnak olyanok akik a jobbikra szavaztak volna, csak tartottak tőle, hogy elveszik a szavazatuk,most látva a jobbik a eredményességét, ők most már a jobbikra adják a szavazatokat.

2009. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
A 2006-os országgyűlési választásokhoz képest most az EP választáson a Fidesz több, mint 600.000 szavazót veszített (kevesebben szavaztak most rájuk, mint akkor), egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nem fognak még többet veszíteni. Veszített szavazókat az összes jelenlegi parlamenti párt, a parlamenten kívüliek közül viszont 2-en szépen erősödnek (a Jobbik és az LMP), akiknek vannak olyan szimpatizánsaik, akik most még kételkedtek a lehetséges eredményeikben, de nagy az esély, hogy látva a tervezetthez képest jobb eredményeiket, a legközelebbi országgyűlési választáson (akármikor lesz is), ezek az emberek is bedobhatják magukat. A jelenlegi parlamenti pártok közül egyik se ülhet nyugodtan a babérjain, akkor se, ha próbálnak.
2009. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
92%
Ha van előrehozott választás, ha marad a mostani nomenklatúra a válasz ugyanaz.A pártok mind ahányan vannak jól jönnek ki belőle...belőlünk!Jó szponzor a magyar ,dobálja az üstbe a kerti partira való alapanyagot szorgalmasan, amit majd a nagyok körbeülnek és mohón merik ki belőle a finom falatokat.
2009. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A FIDESZ-re sokan szavaztak azért, amiért 2002-ben.

Jobboldali beállítottságú emberek, akik nem akartak "esélytelen" pártra voksolni, mivel a nagyobbnak kell az, ami a kicsit be sem juttatja.

Mivel a Jobbik nem ugyanaz, mint a MIÉP, és túl van a nehezén, így bármi megtörténhet.

A Jobbik a bizalmat elnyerte.

A Fidesz szavazói nem mind Fidesz szimpatizánsok, akadnak csak MSZP ellenesek.

A Jobbik szavazói viszont Jobbik szimpatizánsok.

Tehát csak többen lesznek.

2009. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Én megfordítanám amit a 2. mond. Személy szerint is nagyon sok olyan embert ismerek aki most csak azért szavazott a Jobbikra, mert úgymond tét nélküli választás volt (Európa szerte sz*rnak az emberek az EU parlamentre, mert nem látják, nem érzik közvetlenül a működését), de "éles helyzetben", azaz hazai választáson a Fideszre szavaznak. Ezzel a Jobbiknak is számolnia kell, meg azzal is hogy nagyon kevés az ideológiai szavazójuk. Tovább kell folytatniuk a kampányolást, és hangsúlyt kell fektetniük kevésbé hangzatos témákra is, mert pusztán cigány ellenességgel nem fognak már több szavazatot gyűjteni. Ezen kívül nem ártana egy normális program se, mert ami most van az kampányanyag hangzatos jelszavakkal, de 0 szalmai háttérrel. Így teljesen jogosan mondják rájuk, hogy demagógok. Csak példaként érdemes megnézni az LMP (még nem teljes) programját a honlapjukon. Az már valami. Konkrét megvalósítási tervek, költségvetési vonzatokkal. Ilyet várok a Jobbiktól is.

A kérdésre válaszolva egyértelműen a Fidesz jönne ki a legjobban, egy hazai választásra még több embert tudnának mozgósítani, így hasonló, vagy akár még nagyibb arányú győzelem borítékolható lenne nekik.

2009. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Az előrehozott választás a Jobbiknak még nem esne szerintem annyira jól. Hagy erősödjenek még egy kicsit! :)

Mostmár sokkal kevésbé lehet őket kizárni a médiából mint eddig, és a lejáratókampányok ellen is jobban fel tudnak lépni.

Részemről az a párt fog kijönni győztesen, amelyik kevesebbet beszél és többet cselekszik!

Szavaznék én majd a Fideszre is, csak nem látom értelmét jelenleg.

2009. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ezzel a Jobbiknak is számolnia kell, meg azzal is hogy nagyon kevés az ideológiai szavazójuk"

Elég gáz ha valaki ideológia alapján szavaz...


Egyébként szerintem a Jobbiknak egyáltalán nincs rossz programja...

2009. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"Elég gáz ha valaki ideológia alapján szavaz... "


Szerintem meg az a gáz ha valaki négyévente szavaz csak azért másra mert az 100Ft-al többet ígér neki havonta. Nekem, és mindenkinek általában van egy értékrendje amivel egy párt alapvető értékrendje vagy egyezik, vagy nem. Ha nem akkor nem fogok rájuk szavazni, akkor se fizetnek érte. A Jobbik gyakorlatilag 3 hangzatos dologra építtette kampányát, a cigányokra, a multikra, meg az elszámoltatásra. Na most ebből egy megvalósíthatatlan, mert gyanítom az eddig sikkasztó politikusok ezt úgy csinálták, hogy nyomot nem hagytak maguk után, csak azért meg nem záratunk be senkit börtönbe, mert xy pártnak volt a tagja, mert ezt diktatúrának hívják. Ez demagógia, annak is a legrosszabb fajtájából, ha e mellé nem tudnak felmutatni valami épkézláb programot. Nem olyat ami most van, és áll összesen kb 25 kampánymondatból, hanem olyat ami szakmailag megalapozott. Amíg ezt nem teszik, ne csodálkozzanak ha sokan támadják őket.

2009. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:57-esnek

2.válaszoló vagyok.

tét nélküli választás volt, de nem kötelező.amit írtál az egy kötelező választás esetében igaz lehetne.

2009. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!