Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz ha lejár a trianoni...

Mi lesz ha lejár a trianoni békeszerződés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok "mindenáron Nagy-Magyarország" fan, nem kell leharapni a fejem,hogy "semmi!!!", egy ártatlan kérdező vagyok.

Aki ennek nem tud eleget tenni ne írjon.


Tehát hallottam valami olyasmit,hogy lehetnek területi követeléseink meg stb...most nem arra gondolok,hogy hú gyorsan vissza kell foglalni mindent, csak azt írja le valaki,hogy ELMÉLETBEN mi fog változni??


/Azt egyértleműen tudom,lhogy gyakorlatban semmi változás nem lesz,legalább is pozitív nem/



2012. márc. 10. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem jár le az a nagy baj. Ez nem egy buszbérlet.
2012. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
A trianoni békeszerződés már 65 éve nincs érvényben, helyette a II. vh-t lezáró párizsi béke van.
2012. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
A békeszerződések sohasem járnak le. (Sajnos) Most a II. vh-s békeszerződés van érvényben.
2012. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Mi lenne, az lesz, hogy a románok megünneplik Erdély teljes elrománosítását.
2012. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Ember.

Legalább egy töri könyvet olvasnál el.


Yupiter

2012. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

"A békeszerződések sohasem járnak le. (Sajnos) Most a II. vh-s békeszerződés van érvényben.

"


Ja, sajnos. Ha lejárna akkor elvinnék az übermagyarokat és megmutatnák nekik, hogy mi is a háború. Rájönnének, hogy nem az ami a számítógépes játékaikban van.

2012. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk néhány Közép-magyarországi undermagyarnak sem ártana pár százezer román vagy szerb, esetleg ukrán szomszéd a városába, hogy rájöjjön, mi az a megszállás, mert egyeseknek nem eléggé világos.
2012. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Most nem akarok bunkó lenni de csatlakozok a többiekhez de megpróbálom értelmesen elmagyarázni. A trianoni békeszerződés már nincs érvényben a II. vh óta gondolj bele beléptünk szövetkeztünk Németországgal valamennyi földrészt vissza kaptunk egy történelmi atlaszban nyugodtan lapozz a 2. világháború közép Európa részhez. Ez akkor sem volt sokáig mert ezeket elveszítettük mivel a Szovjetek megszállták a hazánkat miután 1945 elején kiűzték a Németeket és onnantól már a mai kinézetében van az országunk. Az előttem szóló is jól mondja most hivatalosan a Párizsi béke van érvényben és maximum csak egy újabb háború esetén tudnánk vissza venni a maradék területeket de erre kicsi az esély mert már más világ van sajnos. Én figyelmedbe ajánlok egy 11-12. es Történelem könyvet vagy a Googlet az 1. és 2. világháború történetéről valamint hogy mivolt még a két világháború között és hogyan is vannak ezek a békeszerződések. Ha esetleg közeledbe van az érettségi akkor figyelmedbe ajánlom a történelem gyakorlását mert látom nem nagyon megy.
2012. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 bumbi02 ***** válasza:
57%

Jó, akkor hagyd a töri könyvet, akkor csak az oldalon felvillanó üzeneteket olvasd el mikor felteszel egy kérdést:



Íme néhány kérdés, ami a te kérdésedre leginkább hasonlít:

(Ha a kérdésre kattintasz, elolvashatod új ablakban a teljes szövegét. Amennyiben a te kérdésed megegyezik valamelyik itt felsorolttal, kattints arra, és kérjük, ne írd ki a kérdést újra!)


Ez előjön mikor egy kérdést fel akarsz tenni.


Erről a témáról hogy a trianoni békeszerződés mikor jár le, legalább 100 kérdést feltettek már.



Bár az érdekelne hogy ezt honnan szeditek - komolyan érdekelne - hogy valaha le is jár..

2012. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Sem gyakorlatban, sem elméletben nem "jár le" a békeszerződés, mert ahogyan azt már leírták előttem, nincs érvényben, stb., stb...

Nem tudom ki találhatta ki azt a városi legendát, hogy a Trianoni békeszerződés csak adott időre (pl. 100 év) érvényes, vagy azt, hogy 100 évig van lehetőség a fellebbezésre (mivel már nincs érvényben, így nem is lehet ellene fellebbezni).

Bármilyen jellegű területi követelésünknek csak akkor szerezhetünk érvényt, ha megfelelő katonai hátterünk van hozzá.

Mondjuk holnap megjelenik a piros-fehér-zöld ék felségjelő csillagromboló flotta Budapest kék egén, talán lenne esély... :-)

2012. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!