Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért változott az ország...

Miért változott az ország hivatalos neve Magyar Köztársaságról Magyarországra?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a köznyelvben mindig is Magyarországnak hívtuk hazánkat, de miért változtatták az alkotmányos elnevezést Magyar Köztársaságról Magyarországra?


Szerintem ez egy jelentéktelen ügy, amelyik nem hoz szavazókat és ez a kérdés soha nem volt jelen a mainstream politikai diskurzusban a rendszerváltás óta. Ráadásul az ország államformája továbbra is köztársaság. A világ összes köztársaságának benne van a hivatalos nevében, hogy köztársaság. Franciaország is Republique francaise, a köznyelvben mégis kizárólag France-nak (Franciaországnak) hívják.


A Fidesz számára nem fontos a magyar identitásban a köztársaságiság vagy a demokrácia? Szerintem az, ezért nem értem ezt a lépést.



2012. márc. 12. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű.. a törvényalkotóknak van valami bizniszük a táblakészítő bizniszben. Csak gondolj bele.. miért kellett lecserélni a Ferihegy nevét Liszt Ferenc reptérre? Bántotta valaki szemét a Ferihegy elnevezés? Elvégre a földrajzi elnevezése is az annak a területnek. Vagy miért kellett a Lágymányosi hidat átnevezni? vagy miért kellett utcákat-tereket átnevezni... Jajj ne legyetek már naívak. Le kellett gyártani pár(??) táblát méregdrágán.
2012. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Mint ahogy írtad, hogy köznyelvben mindig Magyarországnak szólítjuk hazánkat, az államformánk pedig köztársaság, ezért számomra is érthetetlen, miért költöttek ennyi pénzt a névváltoztatásokra, ahelyett, hogy helyrehoznák a gazdaságot, több munkahelyet teremtenének, stb.

Sok ember ragaszkodik a régi nevekhez, mint pl. a Moszkva tér, a Ferihegy. Ha segítek egy turistának az útbaigazításban, el szoktam mondani, hogy ez meg az új nevet kapott, de nyugodtan szólítsa régi nevén :D


Egyébként, olyat is hallottam, hogy a magyar sportolók mezén már nem az angol rövidítés, a HUN fog szerepelni. Azt is meg akarják változtatni magyar nyelvre, ami nagy hülyeség, mert a külföldiek nem fogják megérteni.

2012. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon is van jelentősége az ügynek. A FIDESZ ezzel a gesztussal elárulta a valódi érzéseit. Zavarja őket a köztársaság intézménye és az eszméje, azaz az egyenrangú polgárok közössége. Ahogy az alaptörvény dagályos szövegéből és a FIDESZ számos egyéb megnyilvánulásából is kitűnik, az ő eszményük a Horthy-korszak félfeudális berendezkedése, és ugye tudjuk, Magyarország abban az időben sem volt köztársaság. Egyelőre ahhoz nem volt bátorságuk, hogy az államformában is visszaállítsák az általuk idealizált 1944-es állapotokat, ezért most csak a megnevezésben léptek vissza. És ennek jegyében dózerolják le most a Kossuth teret; ott már kézzel foghatóan vissza akarják hozni 1944-et.
2012. márc. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Csak.
2012. márc. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 EagleHUN ***** válasza:
46%

Bár az előző hozzászóló táblabizniszes megközelítése tetszetős, szerintem itt nem csak erről volt szó.

A régi alkotmányunkat 1947 -ben csinálták, megjegyzem 1945-47 közt egy illegitim ideiglenes alkotmány is volt. (puska fejhez aláírod...) Erre épült a 47-es.

Tehát 47-től Magyar Népköztársaság voltunk. Ebből a nép-et törölték 89-ben. (Most ugyanennyi erővel feltehetnénk a kérdést mi bajuk volt a néppel?)

És itt van a "kutya" elásva ugyanis a kormány teljesen új alkotmányt akart aminek az ég adta világon semmi köze a régihez, még nevében sem. Semmi bajuk szerintem nekik magával a szóval vagy a jelentésével, sem a demokráciával.

Sőt az új alkotmányban benne van hogy az államforma köztársaság! A hivatalos megnevezés lett a "Magyarország", az államforma nem változott!!!


Mindazonáltal visszatérnék a régi alkotmányokra, a 45-47 es ideiglenes előtti alkotmány a Magyar Király nélküli Királyságé amit az országgyűlés a miniszterelnökkel az élen és a kormányzó(köztársasági elnök megfelelője) irányított. Ez egy nagyon régi alkotmány felújított aktualizált változata volt. Ebben szerepelt hogy az alkotmányt módosítani vagy megsemmisíteni és áttérni egy újra csak az országgyűlés tudja többséggel (minősített többséggel?).

Volt 1945 ben országgyűlés? Megfelelő mennyiségű küldöttekkel? NEM

Az oroszok összefogdostak párat és fegyverrel kényszerítve íratták alá velük az ideigleneset, és persze ezután erre épült minden további alkotmányunk.

Márpedig akkor a 45 -ös illegitim volt ahogy az azóta ráépült 3 másik is! Még mindíg érvényben van a 45 előtti, legitim módon senki nem törölte/törölhette.

Alkotmány bíróságon vagy nemzetközi bíróságon jogszerűen megtámadható lenne bármelyik, és valószínűleg meg is nyerné aki támadja, megsemmisítve minden alkotmányt törvényt és nemzetközi szerződést 1945-től kezdve!

Ezt egy ismert alkotmányjogász mondta el egy műsorban 2011-ben.

2012. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 EagleHUN ***** válasza:
40%
bocsánat nem az előző hanem a legelső válaszolóra gondoltam csak közben írtak mások is.
2012. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
EagleHUN, nem azt kérdeztem, hogy miért lett új alkotmány.
2012. márc. 12. 19:05
 8/18 EagleHUN ***** válasza:
48%
De benne van a válasz amire kíváncsi voltál.
2012. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Eaglehun elmondta az igazságot. A pontozása alapján ez sokaknak fáj. Ez van. Sprite
2012. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sprite, nem, EagleHUN nem a kérdésre válaszolt, ezért lett lepontozva.
2012. márc. 12. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!