Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik akár jövőre szerepet...

A Jobbik akár jövőre szerepet kaphat a kormányalakításban?

Figyelt kérdés
a fidesz egyedül,mint tudjuk nemfog tudni..98 miép+, az mszp-szdsz pedig,örüljenek ha túlélik, az a jóslatom, hogy a fidesz az mdf-fel fog alakítnai kormányt az mszp talán ha benmarad az szdsz emgsemmisül és a jobbik lesz a 2. nagy párt 18-20%-kal
2009. jún. 11. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem tartom valószínűnek,hogy a Jobbik 5 százaléknál jobb eredményt érjen el.Az EU választás sok ember számára nem volt fontos,de az országgyűlési választáson szavazni fog.

A Jobbik politikája sok ember számára nem fogadható el.Csak azok vannak mellettük,akik nem gondolják végig,hogy mit is akarnak?

Magyarország a magyaroké ? De ki határozza meg,ki a magyar?És a többiekkel mi lesz?Megtűrt páriák lesznek jogok nélkül?

Börtönbe a bűnösökkel? Újra koncepciós perek lesznek,mint Rákosi idején?És kiket csuknának börtönbe?Minden politikust,aki a rendszerváltás óta privatizált,saját zsebre dolgozott,csak a minisztereket,vagy a polgármestereket is ?A korruptak közül kiket ?Mert az is korrupt,aki borítékot dug az orvos,vagy a tisztviselő,mesterember zsebébe.

És újra államosítanánk?Kitől és mit vennénk el ? És az elvett vagyöonokat cégeket hogyan,miből működtetnénk?Honnan vennénk piacokat a termékeinknek?Enélkül ugyanis nincs gazdaság.

Nem mindenki hisz feltétlenül a pártok propagandájának,hanem használja az eszét is.

Azt pedig,hogy milyen eredménye lesz a választásoknak jövőre,nem tudja megjósolni senki.

2009. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

"jobbik lesz a 2. nagy párt 18-20%-kal"


felejtsd el.

a Jobbik most gyakorlatilag a teljes táborát mozgósította. hiába a nagy százalék, mert alacsony volt a részvétel, szavazatszám szempontjából kevesesebbet kaptak, mint 2006ban az MDF az országos listán. jövőre szerintem olyan 5-6%-kal fognak bekerülni, ha bekerülnek egyáltalán.

2009. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

1. Kevesen szavaztak most. A Jobbik meg megkapta a lehetséges maximumot. A parlamenti választáson többen mennek el, így eleve esni fog a Jobbik aránya.


2. Sokan most protestszavazatot adtak le, de nem gondolták komolyan, hogy valójában újnyilasok kellenének a parlamentbe. A nyilasveszély sokakat mozgosítani fog, s sok mostani Jobbik-szavazó átáll a FIDESZ-hez.


3. Sok MSZP-s otthon maradt, mert egy részről el van képedve a párt többéves szerencsétlenkedésétől, más részről meg nem szavaz másra. Az MSZP fel fog jönni ezért, s 5-10 %-kal többet kap, mint most.


4. Az SZDSZ-nek valószínűleg vége, az SZDSZ szavazói a kemény mag kivételével egyre inkább állnak át az MDF-hez, az MDF valószínűleg erősen növeli majd az arányát. A LMP is az MDF táborát fogja erősíteni.


5. Valószínű eredmény tehát az érvényes és nem elveszett szavazatokat tekintve: FIDESZ - 60-65 %, MSZP - 20-25 %, MDF 8-12 %, JOBBIK 6-8 %.

2009. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most minden azon múlik tudják, akarják-e cáfolni szélsőséges, rasszista mivoltukat. Ha igen, akár együtt is kormányozhat a Fidesszel.

Sokan félnek a Jobbiktól. És már csak azért is elmennek szavazni, nehogy bejussanak a parlamentbe. Ettől függetlenül, szente biztos be fog jutni. Szerintem olyan 8-10 százalékkal.

2009. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
itt mindneki azt írja h a jobbik mozgósította a maximális tábort. naigen de az ország 2/3-a nemis ismeri!! akkor mirőlbesézlünk? másik meg alacsonyvolt a szavazólétszám, mér akiknemszavaztak azok automatikusan mszp fidesz szavazók? eztmkomolyan gondoljátok:O na persze mszp szavazótábora 10 %-kal nő mert akiknementek azok smzp-sek ekkor ahüyleséget szüleim mszp-el votlak mára jobbikosok és elég sok ismerősöm eztmondja..
2009. jún. 11. 09:46
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

"naigen de az ország 2/3-a nemis ismeri!!"


ez szerintem hülyeség, de jó, tegyük fel.

minden média tele volt szügyig a Jobbikkal. Ha ezek után a 2/3 nem ismeri, akkor miből gondolod, hogy 1 évmúlva ismerni fogja?

2009. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

"minden média tele volt szügyig a Jobbikkal"


Már ne haragudj, de a média úgy tett, mintha a Jobbik nem is létezne... én először itt, ezen az oldalon hallottam/olvastam róla, és akkor kezdtem el kutakodni utána a neten, mi is az a Jobbik... a médiában csak közvetlenül a választások előtt jelent meg, maximum egy héttel előtte, de lehet csak pár nappal, és akkor is csak említés szintjén... a magyar 1-en lehetett többet hallani róla a pereskedés után, de a manapság mond már meg az emberek hány százaléka nézi a magyar 1-et? én is csak azért kapcsoltam oda, hogy hátha mondanak vmit a Jobbikról,mert máshol nem is létezett... miután megvolt a választás, akkor is csak elmondták, hogy 3 mandátumot szerzett és kész, megmutatták az összes többi pártelnök beszédét és székházát, de valamiért a Jobbikhoz nem kapcsoltak oda...na ekkor kapcsoltam át újból az m1-re, de csak azért, mert érdekelt az is, mit mondanak a Jobikkosok, ugyanis a másik két csatorna valamiért elfelejtkezett róluk, és tudod, aki nem tud a Jobbikról, vagy nem nézett utána, kik is ők, nem fog átkapcsolni csak azért, amiért én....

2009. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

"Már ne haragudj, de a média úgy tett, mintha a Jobbik nem is létezne..."


egy nagy fenét! Minden politikai műsorba elhívták őket, minden napilapban szerepeltek. már 2006-ban is voltak kint plakátjaik. persze a Bravo-ban meg a VIVA-n nem szerepeltek, ez tény...

2009. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Már nem azért aranyapám, de a FIDESZ borítékolhatóan egyedül kényelmes többséget fog szerezni, nem kell se jobbik se mdf.
2009. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
mi az a bravo? azt hittem egy újság a viva meg végképp....én a tv2-ről meg az rtl klubról beszéltem! hidd el, azt nézem éjjel nappal és nem volt szó benne a Jobbikról (kivéve, ha valami lejáratást akart a többi párt)
2009. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!