Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a jövőben a...

Lehetséges, hogy a jövőben a gépesítés terjedése miatt a képzetlenebb munkások Keletre fognak költözni a munkanélküliség elől?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk eddig konzervekre hegesztettek rá tetőket, de Magyarországon ezt a folyamatot átvette egy gép, akkor elköltöznek Ukrajnába vagy Kambodzsába, hogy ott továbbra is meg tudjanak élni konzervhegesztésből?

2012. márc. 23. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, segélyért fognak sorban állni.
2012. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2012. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tegnap irtam ki hasonlo kerdest, en is ezt vetettem fel.

Szerintem akinek lesz esze meg fog indulni es az itteni fejlett technologiaval probal majd maganak utat torni.

2012. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Szerintem, ha már olyan szintre ér az automatizáció, hogy a munkájukra nem lesz szükség, akkor kihalnak.


Persze nem szó szerint, hanem felemelkednek, magasabb képzettséget igénylő munkakörökbe, vagy lecsúsznak és munkanélküliként fognak vegetálni. Ha a társadalom pozitív irányba fejlődik, az előbbi valósul meg.

2012. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Naphoz mindig van fűtő felvétel:D
2012. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdés egyenértékű azzal, hogy hová költözik a képzetlen munkanélküli hazánkból. Teljesen lényegtelen, hogy egy gép miatt, vagy az üzem Kínába telepítése miatt vesztette el az állását.

Szerintem kizárt, hogy keletre mennének, az EU-ba minden további nélkül mehetnek, még a minimálbérrel is az itteni átlagbér fölött keresnek.

2012. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ebben az elképzelésben több hiba is van:

Elmondható nagy általánosságban, hogy minél keletebbre mész, annál nagyobb a munkanélküliség, KIVÉVE HA: modern keleti országba mész, ott viszont ugyan úgy automatizálva van a gyártás.

Másrészt ha megnézed a trendet, akkor látható, hogy a munkanélküliek legnagyobb része olyannyira passzív, hogy egy városnyit nem hajlandó odébb menni a munkáért, nemhogy egy kontinenst, ha meg mégis mennek valahova, akkor vagy Budapestre, vagy Nyugat-Európába. Én még olyanról nem hallottam, hogy egy fizikai munkás nagyon ki akart volna vándorolni Ukrajnába vagy Kambodzsába.


Fel kéne fogni lassan, hogy a technika fejlődik, nem lehet abból a tudásból jól megélni, ami 50-60 éve még jó fizetést biztosított.

2012. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az automatizációval és kibernetikával, már vagy 30 éve ijesztgetnek bennünket és a világot, de a gépek működtetéséhez is ember kell és a termelés előkészítése is eléggé élőmunka igényes.
2012. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudod milyen gazdasági gondokat okozna, ha mindent automatizálnának, amit akár csak ma lehetne?

A sokszorosára nőne a munkanélküliség. A gyárakba, üzemekbe alig kellene ember. Néhány, aki karbantartja, felügyeli, beállítja a gépeket, de közel sem annyi, mint most. És az élő munkaerő kiváltására alkalmas technológiák a jövőben csak szaporodni fognak.

2012. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!