Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az aki rak be pénzt önkénte...

Ki az aki rak be pénzt önkéntes nyugdíjpénztárba és mennyit havonta? Ki mire számít, milyen/mekkora állami nyugdíj lesz 40-50 év múlva?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem foglalkozok a nyugdíjammal.

Mióta dolgozom, csak fizettem mint a meszes. A nyugdíjak ellopásával rájöttem, hogy felesleges.


Azóta én is máshogyan fizetek!

2012. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Magadnak kell megteremteni mindent, ne számíts semmire se a pénztáraktól se az államtól.
2012. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Én havonta min. 6 ezer Ft-ot fizetek az önkéntes pénztáramba. Mostanában elég kevés a pénzem, ezért csak ennyit, de ha van több, akkor 10 ezret szoktam befizetni.

Ki is tudhatná, hogy mekkora lesz az állami nyugdíj, mindenesetre sok jóra nem lehet számítani. Viszont annyi bizonyos, hogy aki keveset fizet be, keveset is vesz ki, nyilván, aki magasabb fizetés után fizet járulékot, annak több lesz. Valami azért csak lesz, én optimista vagyok.

2012. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes egy vasat se rakni az önkéntes nyugdíjpénztárba. Annak esetleg lehet értelme, hogy a munkáltatód tegyen be, mert kevesebb közterhet kell utána fizetnie. De elmondom az én példámat. 12 évig voltam egy önkéntes pénztárban, ez alatt évi átlagban 3 %-ot hozott a pénztár, holott minden évben jóval több volt az infláció. Az előző két évben én és a munkáltatóm folyamatosan nyomtuk be a pénzt, és most pontosan ugyanannyi pénzzel szállok ki mint amennyi két és fél éve volt. Csak tavaly -85 ezer Ft volt a "hozamom".


Csak egyénileg érdemes takarékoskodni úgy, hogy igénybe veszed a hosszú távú befektetésekhez adott adókedvezményt (tartós befektetési számla, nyugdíj előtakarékossági számla). Attól is függ, hány éves vagy, hogy mi a célszerű, de szerintem az önkéntes nyugdíjpénztár nem. Ráadásul a Kormány most készül újraszabályozni az egészet, amitől én megint csak nem sok jót remélnék.


Ha nem sok időd van már a nyugdíjig, akkor az évi 100-130 ezer Ft adókedvezmény miatt mégis érdemes lehet az önkéntes nyugdíjpénztár is, de ha évtizedek vannak még, akkor még e mellett is elviszi a pénzedet a pénztár.

2012. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Magadnak kell megteremteni mindent, ne számíts semmire se a pénztáraktól "


Már bocs, de ha valaki pénztárba rakja a pénzét, az éppen magának teremti meg. Saját magának rak félre.

2012. márc. 26. 18:13
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Azt olvastam, hogy 40-50 év múlva Magyarország sivatag lesz, lesz akkor itt még nyugdíj?
2012. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Csak az nem mindegy, hogy úgy rakod félre, hogy évente -3 vagy +3 százalék a reálhozama.
2012. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

"de ha valaki pénztárba rakja a pénzét, az éppen magának teremti meg. Saját magának rak félre."


Addig míg el nem vették, én is azt hittem.

Tudom ,tudom, az magán nyugdíjpénztár volt, ez meg önkéntes.

De,úgy ahogy elvették a magánt , úgy elvehetik az önkéntest is.Nekem teljesen odalett a bizalmam.


És teljesen biztos vagyok abban, hogy több nyugdíjat kapnék akkor, ha megmaradtak volna a magán nyugdíjpénztárak.

2012. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Én még csak, majd most kerülök be a munka világába. Így már most el kell kezdenem a takarékoskodást, nem csak a nyugdíjra. Pénzügyes lévén nem adom ki senkinek a saját pénzem, úgy érzem, hogy saját magam fogom forgatni azt. Most nem a tőzsdére gondolok, hanem jóval kiszámíthatóbb pénzügyi instrumentumokba fektetek be, ami hosszú távon hoz hasznot. Másrészt bármilyen baj történik, hozzá tudok nyúlni. Már most olvasgatom a befektetési lehetőségeket. Többek között van egy jó könyv amit mindenkinek el kellene olvasni. Amerikai könyv szóval elég szájbarágós, így bárki könnyen megérti. Keith Schreiter: Hogyan lehet gazdag, anélkül, hogy nyerne a lottón (Egyszerű módszerek a meggazdagodáshoz, a jómódú visszavonuláshoz, hogy élhesse az életét!)
2012. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Tudom ,tudom, az magán nyugdíjpénztár volt, ez meg önkéntes.

De,úgy ahogy elvették a magánt , úgy elvehetik az önkéntest is.Nekem teljesen odalett a bizalmam. "


Azért azt már nem nagyon tudnák kimagyarázni.

Mert a kötelezőben az volt a baj, hogy azt a mosatni nyugdíjasoknak befizetendő pénzből vonták le, míg az önkéntest saját pénzemből. Tehát az egyiknél azt a pénzt rakták be ami alapból az államot illette volna meg, míg a másiknál amit én kaptam meg.

2012. márc. 26. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!