Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél most, ha a kormány...

Mit tennél most, ha a kormány helyében lennél?

Figyelt kérdés
Lemondanál?Ha nem,milyen intézkedéseket hoznál?
2009. jún. 16. 04:54
 1/9 anonim válasza:
92%

Ezt most maga Bajnai tette fel? :D

Hát nem tudom, beállnék az új M0-ás híd korlátjára, és onnan lőném fejbe magam (lehetőleg az egész brigáddal együtt)


amúgy csökkenteném a segélyezést a romáknál. És születésszabályozást vezetnék be, mindenkinél, a limit az 5 gyerek lenne, így nem lennék fajgyűlölő, de a magyarok úgy sem szülnek többet. Esetleg úgy oldanám meg, hogy 3-nál gyerek után már nem járna támogatás, vagy ráfizetéssel lehetne engedélyezni. A rendőrségi járőrözésre nagyobb hangsúlyt fektetnék. És aki 5-nél nagyobb csapatban járkál automatikusan igazoltatnám. Persze, hogy ne legyen alkotmányellenes elvben magyarokra is vonatkozna, de amúgy csak cigányokra. A csoportos garázdaságért több napos elzárást tennék kötelezővé. A kisebbségi segélyekért meg 60 nap helyett 90 nap közmunkát vezetnék be. Mivel a legtöbb roma valóban nyomorban él, úgy próbálnék ezen segíteni, hogy a bejelentett munkanélküliségre valahogy lépnék, és a segély felvétele helyett mindenféle közmunkát biztosítanék, amihez nem kell szakma. Kertrendezés, szemétszedés, festés. Támogatnék mindenféle zöld megmozdulást, és megpróbálnám magyarország turisztikai értékeinek felendülését támogatni. Valamilyen szinten kitisztíttatnám a balatont, nem tudom van-e erre lehetséges módszer, megpróbálnám rehabilitálni az élővilágát, budapesten és az alföldön támogatnák minden fejlesztést (lásd az őrség hogy halad) ja igen. Elszeparált ideiglenes (időszakos) oktatási rendszert létesítenék problémás (roma) diákoknak, amiért kötelezően fizetni kéne. (így nem úszná meg a szülő, ha gyökér a kis fattya) nem tudom, nehéz kérdés, mindenki anyáz, meg szíd mindenkit, de senkinek nem lenne jó ötlete. Mindennek van hátulütője

2009. jún. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Erre nagyon nehéz válaszolni, mert nem látom teljesen tisztán a helyzetet, hogy mi a kormány hatásköre, feladatköre, küldetése, mit tehet, milyen feltételekkel... , hogy áll az ország, a világgazdaság... De egy-két dolgot biztos másképp csinálnék:

1.: Eltörölném a lopások esetén a 20ezer forintos alsó értékhatárt az eljárás elindítására.

2.:

2009. jún. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

2.: Sokkal szigorúbban büntetném a vagyonelleni bűncselekményeket, a garázdaságot, az adócsalást, a bliccelést közszolgáltatások esetén, az állami vagyon hűtlen kezelését.

3.: Azt a pénzt, ami egy lakos gázártámogatására ment eddig, közvetlenül juttatnám el hozzá, hogy saját maga dönthessen a pénz leghatékonyabb felhasználása felől.

4.: Mindenkinek biztosítanék közmunkát, még ha veszteséges is, és ezzel párhuzamosan eltörölném a munkanélküli segélyt.

5.: Feltételekhez kötném a családtámogatást. Csak az kapna családtámogatást, akinek a gyermeke 16 éves koráig rendesen iskolába jár, a szorgalma legalább jó, rendszeresen jár orvoshoz, a gyerek 12-16 éves koráig minden nyáron vállal 2 hét nyári munkát.

6.: Az első ingatlan után senkinek sem kéne adóznia, így nem az otthon után szednék adót. Sávosítanám a vagyonadót, hogy ne álljon fel az, hogy 29milliós ingatlan után semmit nem fizetnek, 30milliós után viszont a teljes 30millió után.

7.: Szigorúbban büntetném a szemetelést.

8.: Két független, külföldi könyvelő irodát hívnék Magyarországra, és azzal bíznám meg őket, hogy minél több hűtlen kezeléssel kapcsolatos ügyet derítsenek fel az állami vagyonelemek és az államháztartás környékén. Annak fizetnék, aki nagyobb volumenben tárja fel az ügyeket. (aki több pénz elsikkasztását tudja bizonyítani)

9.: Nyílvánossá tennék minden pályáztatást, pályázat-elbírálást...

2009. jún. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez igen, egyetértek az előzővel. Tele van jó gondolatokkal a válaszod.

Azon töröm a fejem, hogy lehet, hogy az általunk megválasztott pártok elitje mindig ilyeneket ígér (a gázártámogatás kivételével, az tabutéma, de abban is igazat adok neked), aztán egész mást tesz.

Mindjárt ki is írom, törjük rajta együtt a fejünket.

2009. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] <átvenném a programjukat. Bár néhol túl szigorú...
2009. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elszégyenleném magam, és kiraknám a zsebemből a másoktól ellopott üveggolyókat. Mindenesetre nem próbálnám meg én magam meggyőzni a többieket, hogy hogyan kell helyretenni azt, amit már többedjére magam csak elrontani tudtam. Hagynám, hogy más tegye helyére a dolgokat, mondjuk aki ért is hozzá, és nem ragad a keze.


Ami a legfontosabb, hogy nyerje vissza a becsületét a munka, hogy a szociális háló ne azt jelentse, hogy a lassan kisebbségben lévő dolgozó ember vérrel-verejtékkel tartsa el a sok semmirekellőt. Támogatni kell, aki önhibáján kívül nem tud magáról és a családjáról gondoskodni. Sokkal szigorúbbnak kellene lennie a Btk-nak, mindent megtennék a korrupció visszaszorítására, és aki korrupcióba keveredik olyan példásan büntetném, hogy mindenkinek elvenném tőle a továbbiakban a kedvét. És még nagyon sok mindent lehetne tenni...

2009. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
a kormány válságkezelőprogramja a gazdaság helyreállítására koncentrál, minél több pénzt akar pumpálni az ország kasszájába....csak ezzel egy gond van. hogy az ország mi vagyunk, az ország lakói dolgozni akaró becsülete, családos vagy csalásalapításra vágyó emberek (legalábbis egy jó része)...ezek az emberek jelentik az ország mozgatórugóját, és épp ők azok, az egyszerű áltag emberek, akiktől nem elvenni kellene még azt a kicsit is, ami van, hanem adni nekik és segíteni őket...mikor lesz már egyszer egy parlamenti szavazás, ahol a politikusok felajálnják a fizetésük felét mondjuk a közszférában dolgozóknak? vagy miért kell az államnak értelmetlen és haszontalan dolgokra költenie egy vagon pénzt, hogy aztán szerencsétlen kisemberektől vegyék azt el, hogy pótolják? nem kell építkezni,meg modernizálni,meg szórni a segélyeket, hanem állítsanak fel egy fontossági sorrendet, ahol a átlag dolgozó magyar állampolgárok állnak az első helyen(és ebbe számomra beletartoznak a dolgozó romák is). Az átlag életszínvonal javítására kellene tenniük a hangsúlyt, nem arra,hogy rajtunk spóroljanak az új luxusautóikra (csak mondtam egy példát), vagy az újonnan megszületett napi 10-12 roma gyerekre, aminek a szülei sosem mozdították a kisujjukat sem és azt sem tudják, mi az, hogy munka. Én itt vagyok 20 éves egyetemistaként, a vőlegényem keményen dolgozik havi 30-40 ezer forintért, emellett én diákhitelt vettem fel. De már két éve a szüleinél lakunk, pedig külön lakásba szeretnénk költözni és kisbabát akarunk....de miért is nem lehetséges ez? Ja, mert a saját gyerekünkre és háztartásunkra már nem futná a fizetésből, hiszen szegény munkanélküli "nagycsaládosokat" kell támogatni...és mi marad nekünk? annyi, hogy van mit ennünk és el tudunk tartani egy kiskutyát.... és nem tudom, mit vétettünk, hiszen 18 éves korunkig tanultunk, ahogy kell, kijártuk az iskolákat, a párom szakmát szerzett, én egyetemre járok...hasznos tagjai vagyunk a társadalomnak, úgy érzem, de nagyon úgy fest, jobban megbecsülik azt, akinek semmi dolga és a kocsmában lébecol nap mint nap,ingyen házat kap meg több pénzt mint amennyit mi ketten együtt...ez nagyon rosszul esik és ha tehetném, már rég elmentem volna innen
2009. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
9%

elöször is a kedves parlamenti kollégáktol elvenném a másfél millios fizut, mert ö sem csinál többet mint egy sima dolgozó ember,

a gazdagtol elvenném és adnám a szegénynek a segitséget.. stb stb

2009. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ceri ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetbe nem is kerülhetnék.

De ha Bajnai lennék semmiképp sem mondanék le, akkor el sem vállaltam volna 2 hónappal ezelőtt. A helyzet lényegében akkor sem volt más. 2006 óta csak a vak nem látja, hogy ők egy hiteltelen, hazug banda.


Bajnaiék (az MSZP) úgy viselkednek mint egy részeges családapa, aki elissza a család elől a pénzt, utána meg az éhező gyerekeinek azt mondja, hogy húzzák meg a nadrágszíjukat.

Más intézkedés nem várható tőlük. Közben eltelik még 1 év, addig is elévül egy csomó ügy. Ha semmit sem csinálnak ez is tiszta haszon nekik. Ezért sem mondanak le, meg mert szégyentelen, morál nélküli csürhe.

2009. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!