Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy pontrendszer...

Mit szólnátok egy pontrendszer szerű választási rendszerhez? Ahol a szavazók műveltsége latba vetne?

Figyelt kérdés

Mert lássuk be egy sok diplomás orvos, egy művelt színész többet ért meg az aktuál politikából, mint egy 8 általánossal is alig rendelkező alkesz, akit egy forró gulyással le lehet kenyerezni.


Valami ilyesmit képzelek el:


-érettségi nélküli: 1 pont

-érettségizett: 2 pont

-szakvégzett: 4 pont

-diplomás: 6 pont


További diplomák, nyelvvizsgák újabb pluszpontokat jelentenének, de most nem írom végig, ez csak egy alapkoncepció. De a gondolat jól látszik, a pozitív megkülönböztetés a lényeg. Persze minden embert megillet a választás joga ettől még.


Véleményetek?



2012. ápr. 8. 14:22
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem jó ötlet! Egy kulturált, tanult ember szélesebb látókörrel rendelkezik a világ dolgairól, viszonyairól, mint az, akinek csak a sarki kocsmáig terjed a világa. "


Így van. Viszont lássuk be, sem a kulturáltság sem a tanultság nem mérhető iskolákban végzettségben vagy papírokban.

2012. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
85%

"Továbbra is tartom magam, hogy az érettségi gyerekjáték, és aki odáig nem jut el, az már azért bizonyít valamit."


Ebben is igazat kell adnom. Nevezetesen azt bizonyítja, hogy egy érettségi szart sem ér. Ezért senkinek nincs is rá szüksége.

2012. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
76%

"Az én elképzelésem a következő:

-legyen egy alap ismeretanyag az ország főbb szerveinek működéséről, a választási rendszerről, stb. Nagyjából 50-60 oldal terjedelemben, természetesen ingyen hozzáférhető bárkinek (internet, vagy akár postázva)

-legyen egy kisebb gondolkodós feladat, nem nagy szám, mondjuk egy 2 ismeretlenes egyenletrendszer.

-a szavazólapon legyen egy kérdés az ismeretanyagból, meg egy egyenlet, meg hogy kire szavaznál.

Aki megoldotta mindkettőt annak van egy szavazata, aki nem, az majd legközelebb..."


No ez már így tökéletesen kidolgozott és mindenben egyet is értek vele.

2012. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

"A kétismeretlenes egyenletrendszer helyett valami más nem lehetne? Bele fogok sülni!! Valami IQ teszt esetleg?"


Íme a magyar "értelmiség". Na ezért nem osztályozhattok papírok alapján, meg ezért:


[link]

[link]

2012. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

"Valamilyen rangsor kell. Jó, lehet egy bölcsész haszontalan, de egy nyelvizsgához igen is tanulni kell pl. "


Bzmeg a disznótetéshez is tanulni kell, de ezzel még nem leszel politikailag tájékozottabb sem pedig az élettapasztalatod nem nő tőle. Ilyen alapon mérhetnéd úgy is hogy aki tud kecskebékát cigiztetni annak a szavazata érjen hatszor annyit.

2012. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

"Aha. És mi van azokkal akik most 50-60 évesek és fiatalkorukban kitanultak egyszakmát becsülettel, amiből azóta is megélnek? Szobafestő, virágkötő stb. Ők öreg 50-60 éves fejjel már nem állnak neki a magyar történelmet és a matematika rejtelmeit tanulni. Őket is lenézed? Ők semmik mert nincs egy szaros papírjuk?

Nem csak a fiatal generáció létezik, akiknek már alap egy érettségi elvégzése. "


Én csak negyven vagyok, de még a mi időnkben sem volt annyira természetes, sem pedig alapvető egy érettségi, mégis többet tanultam és tudok is a mai diplomások többségénél, tisztelet a kivételnek.

2012. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
0%
nekem tetszene (szerintem a Jobbik kb. azonnal eltűnne az országgyűlésből), de gondolom a külföld erre is rákapna, mert ott már régen vége a demokráciának, ha egy ember szavazata a többszörösét éri a másikénak. emlékszünk még a kékcédulás választásokra?
2012. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
A 36-os videói nagyon kemények.
2012. ápr. 9. 00:31
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Diplomás is lehet satu politikailag, nem biztos, hogy látja az összefüggéseket.
2012. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Pénzért az érettségizett, de még a diplomás is kapható bármire. A korrupciót nem végzettségben mérik.
2012. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!