Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vicces a magyarországi nemzeti...

Vicces a magyarországi nemzetiségi politika?

Figyelt kérdés
Egy 170 ezres városban lakom. Van itt max. 100 Örmény pl., de lehet annyi se. Van egy vezetőjük, aki csak a nemzetiségi lelkületükkel foglalkozik, úgy választották. Semmi civil foglalkozása nincs, mondom, csak kissebbségi vezető. Vatta új nyugati kocsija van, 13 éves társasházi 3 szobás lakása, vagy 4-5 gyereke, felesége, él az állami/önkormányzati pénzből mint Marci Hevesen. Ezt a szélsőséges, igazságtalan helyzetet mi a Trianon miatt kisebbségbe került magyarok miatt csináljuk? Hülyeség magyar módra? Ez a ló másik oldala megint.

2012. ápr. 29. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Annyira nem vicces.

Nekem folyton az jár a fejemben, hogy minden kisebbség az integrációért óbégat, ugyanakkor még mucsaröcsögén is kell hogy legyen kisebbségi önkormányzat, természetesen a mi pénzünkből fenntartva. Ha ennyire integrálódni akarnak, akkor az önkormányzatokat sem kellene "szegregálni" súlyos pénzekért, teret adva újabb és újabb élősködőknek.

2012. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Számomra az a vicces, egyszersmind elkeserítő, hogy az összvissz 8000 románnak saját iskolája van, miközben a román kormányt épp most buktatták meg, mert magyar orvosi szak indítását támogatták egy magyar egyetemen (Marosvásárhely). Ezeknek ha a kezedet nyújtod, viszik a karodat, közben ott rúgnak beléd, ahol érnek.
2012. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
A Marosvásárhelyi magyar egyetemet is a magyar állam tartja fönn. A magyarországi egyetemekre meg nincs pénz.
2012. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
A magyar államnak 1918 óta semmi köze a marosvásárhelyi egyetemhez, csekkold a hülyeségeidet mielőtt elkezded terjeszteni őket.
2012. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves a magyarországi nemzetiségi vezetők javadalmazásával kapcsolatban írjatok be! Nem a külhoni magyarokat kérdeztem!
2012. ápr. 29. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Vicces, én bevonnám az érintett országokat. Ottani szakértő bizottságokat kéne behozni akik ellenőrzik a képviselőjelöltek nyelvtudását, honismeretét. Vagy legalább egy nyelvvizsga (szintén az érintett állam által elismert) legyen a követelmény.

Nekem égne a pofám ha magyarul nem is beszélő, magukat ukránnak, szlováknak stb valló egyének alakítanának "magyar önkormányzatokat", ráadásul parlamenti képviseletet követelnének.

Keveredik a szezon a fa...zonnal, ránk ugatnak amiért nem biztosítunk jogokat, olyan jogokat amiket mi sose követelünk rajtuk, amit igen, az meg már a kiegyezés korában biztosítva volt. Na de ne menjünk messzire.

2012. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Valaki0702 ***** válasza:
36%

Szegeden élsz...vagy Miskolcon de nem hiszem.

És nem! Egyáltalán nem vicces!

2012. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább elkeserítő...

Én is azon gondolkodtam, hogy Szegeden (!) mire föl van kiírva tótul az utcanév, mikor Felvidéken meg ledöntik, áthúzzák a táblákat, amin magyarul áll a helységnév???


Velünk bármit meg lehet csinálni. :(

Ha ezt István vagy Árpád látta volna... :(

2012. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!