Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoltál még rá, hogy...

Nem gondoltál még rá, hogy milyen jó lett volna, hogyha nem Magyarországra vagy úgy általánosságba a nyugati világba születsz, hanem Ukrajnába, Oroszország vidéki részére, Kazahsztánba, Törökországba vagy hasonló országokba?

Figyelt kérdés

Úgyértem:


-Kevésbé lenne stresszes az élet, sokkal nyugodtabb életritmus lenne és ha éppen nem lenne valami "fehér" munkahelyed, akkor is lenne bevételi forrásod


-Mindennapi helyzetekből nem csinálnak az emberek többhónapos idegeskedéseket. Mongóliában pl. ha az utcán két kocsi ütközik, akkor a sofőrök röhögnek egyet és megragasztják csomagragasztóval a kocsikat, majd mennek tovább


-Nem kéne a technikai fejlődéssel foglalkozni, ott beállt a fejlettség egy olyasmire, mint nálunk az 1950-es és 80-as évek között, ilyen környezetbe születnél bele és ilyenben is halnál meg


-Ha nincs pénz otthon kajára, max. vadászol, halászol egy kicsit a mezőn és senki sem szól érte


-Nem létezik fekete és fehér munka, csak munka. Ha alkalmaz téged egy gyár és ott dolgozol a szalag mellett az is munka, de ha Almatyban megveszel olcsón Kínából behozott termékeket, majd ezeket felviszed vonattal Moszkvába és ott drágán eladod, az is munka.



Nektek mi a véleményetek, ti gondoltatok már erre?



2012. ápr. 30. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted ezekben az országokban az emberek halásznak, vadásznak és ennyi? Ugyan úgy fejlődik a technika ott is, vannak törvények, házakban laknak az emberek, vannak adók, stb. Moszkvában vagy Isztambulban ezekért az állításokért alaphangon képen röhögnének.
2012. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Mongóliában mi, ahol még mindig szovjet farraday kalitkákkal járnak? Abban egy ütközésben simán elszakad egy szerved, és nem nagyon röhögsz.
2012. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
De én elsősorban Oroszországban gondolkodom.
2012. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Kevésbé stresszes élet? Az lehet, de élnék kemény 50 évet, annyi alkoholt innék és annyit güriznék a földeken éhbérért. Csóró lennék, elvakultan vallásos, vagy elvakultan kommunista, az, ha elutaznék, azt jelentené, hogy elmennék a szomszéd faluba. Nem tudnék semmit a világ dolgairól és nem is érdekelne.

Én már Magyarországon sem tudnék vidéken élni (pedig onnan származom), sőt, már Budapest valamelyik külső kerületében sem, annyira hozzászoktam a kozmopolita Belvároshoz. Visszatérő rémálmom, hogy kelet-európai faluban kell leélnem az életem:)

23/F

2012. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Pro Patria ***** válasza:
100%

Én inkább azon, hogy miért születtem ilyen szerencsés helyre, miért vagyok azon kevés kiváltságosok egyike, akinek biztosítva van az otthon, a mindennapi étkezés, a béke, a különböző kényelmi berendezések (áram, vezetékes víz, internet, tv, stb.), lehetőségem van tanulni, szabadon választhatok szerelmet, nincsenek abnormális társadalmi elvárások (mint a kényszerhízlalás Maruitániában, vagy a nyakperecekkel a nyak nyújtása máshol, megint máshol a hát hegesre vagdosása a krokodilra hasonulásként), és ugyanakkor láthatom a világ más tájait is, ha másként nem, képekben és videókban.

Nem tökéletes ez az ország, messze nem. De azért becsüljük meg, amink van.


A személyes véleményem, kedves kérdező, hogy te túl romantikusan képzeled el az életet ezeken az említett helyeken. De hidd el, senkinek sem könnyű. Például lehet, hogy egy földműves bácsit valahol keleten nem érint a munkahelyi stressz, de kétlem, hogy nyugodtan pipázgatna, ha a jég elveri az egész évi termését, vagy ha a farkasok elviszik a nyáj felét...


Ezt pedig csak olvasd el.

[link]

2012. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Vree ***** válasza:
100%

lol vadászol halászol. xD Kétlem hogy ez ilyen egyszerű lenne, ott a gazdátlan kihasználatlan vadaspark és halastó, szabad a vásár ja és te vagy az egyetlen aki oda akar menni (vagy minden főre jut egy). Nem éppen ezekben az országokban legnagyobb a szegénység, legrosszabb a közbiztonság?


Megértem hogy valaki a bonyodallommentes, egyszerű élethez akar nvisszatérni, de azokat nem a társadalom hozza létre, épphogy a társadalom próbál valami kiszámíthatóságot vinni az életbe.


Azt most is megteheted hogy veszel egy telket és próbálsz 100%ban a földedről élni. Még ezt is csak azért teheted meg mert a társadalmad biztosítja a vetőmagot, azt hogy ne rabolhassanak ki, és így tovább. Mehetsz fejletlenebb országba élni még alacsonyabb színvonalon, biztos lesznek szerethető dolgok az ottani embereken és életmódban, ha vonz, csak azt kétlem hogy a problémáid így eltűnnének mint ahogy ábrándozol róla. Lehet hogy azok eltűnnének amik most vannak, lenne helyette egy tucat másik.

2012. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

"Kazahsztánba, Törökországba vagy hasonló országokba?


Nem ugyanis ezekben az országokban nincsen civilizáció.Sok helyen traktor helyett kézzel művelik a földet meg szinte középkori az egész.Én alapból imádom a technológiát és a modern kütyüket szóval nem élnék ilyen országban.

2012. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

"Nem ugyanis ezekben az országokban nincsen civilizáció"


Törökországban valószínűleg magasabb szintű a civilizáció, technika és a kultúra mint Magyarországon.

2012. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Törökországban?Kb egy szinten vannak velünk.

Oroszországnak vannak fejlett és fejletlen részei.Van ahol azt sem tudják mi az a számítógép , Kazahsztánról meg is beszéljünk.

2012. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa felvetés, de ha nagyon ki akarsz menni megteheted nem? Azért az alapvető népvándorlás a másik irányba megy. Feltételezem ez azt mutatja, hogy a többség inkább nyugaton élne. De ettől független biztos van romantikája, de én már túlságosan hozzászoktam az áramhoz és a vezetékes vízhez.
2012. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!