Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoltál még rá, hogy...

Nem gondoltál még rá, hogy milyen jó lett volna, hogyha nem Magyarországra vagy úgy általánosságba a nyugati világba születsz, hanem Ukrajnába, Oroszország vidéki részére, Kazahsztánba, Törökországba vagy hasonló országokba?

Figyelt kérdés

Úgyértem:


-Kevésbé lenne stresszes az élet, sokkal nyugodtabb életritmus lenne és ha éppen nem lenne valami "fehér" munkahelyed, akkor is lenne bevételi forrásod


-Mindennapi helyzetekből nem csinálnak az emberek többhónapos idegeskedéseket. Mongóliában pl. ha az utcán két kocsi ütközik, akkor a sofőrök röhögnek egyet és megragasztják csomagragasztóval a kocsikat, majd mennek tovább


-Nem kéne a technikai fejlődéssel foglalkozni, ott beállt a fejlettség egy olyasmire, mint nálunk az 1950-es és 80-as évek között, ilyen környezetbe születnél bele és ilyenben is halnál meg


-Ha nincs pénz otthon kajára, max. vadászol, halászol egy kicsit a mezőn és senki sem szól érte


-Nem létezik fekete és fehér munka, csak munka. Ha alkalmaz téged egy gyár és ott dolgozol a szalag mellett az is munka, de ha Almatyban megveszel olcsón Kínából behozott termékeket, majd ezeket felviszed vonattal Moszkvába és ott drágán eladod, az is munka.



Nektek mi a véleményetek, ti gondoltatok már erre?



2012. ápr. 30. 11:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha már választhatnék karib térség inkább... :)
2012. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

oké, akkor mivel félig magyar-félig orosz családból származom, mesélek egy kicsit :)


ukrajna.. én szeretem, félreértés ne essék, apa is ott nőtt fel, ott találkozott anyával, ott vannak a rokonok. de akkora egy putri hely (már elnézést), hogy hihetetlen. Kijev belvárosa csili-vili, tényleg, szép felújított. aztán kimész a külvárosba és az emberek volán buszokból kilopott üvegekkel helyettesítik az ablakaikat (mert nincs pénzük normális üveget venni..). nincsen villanykörte a lépcsőházakban, mert minek beszerelni, pár óra alatt úgyis lelopják. a kukák betonból vannak, mivel rendszeren flgyújtogatják őket. a "park"-ba csak drogozni járnak az emberek (a nagynéném megtiltotta, hogy oda bemenjünk). pszichológusként majdnemhogy a minimumon tengődnek és irdatlan hatalmas szakadék van a társadalmi osztályok között. unokatestvérem az ukrán főügyész-helyettes fiához ment feleségül; 3 napos esküvő, amikor elvesztette az 50.000 dolláros (!!) jeggyűrűjét a Dnyeperben, fémdetekrottal felszerelt búvárokat hozatott az apuka és lezárattatta a folyót, hogy nehogy-már-eltűnjön, nem is a pénz miatt (50.000 dollár!!), hanem az "eszemi értéke miatt". nászajándéknak házat kaptak takarítónővel, öltöztetőnővel és szakáccsal. az esküvő alatt limuzinnal hurcoltak minket össze-vissza. olyan tűzijáték volt az esküvő napján, mint otthon augusztus 20-án. és nézd meg, hogy az átlagember milyen színvonalon él; pontosan olyanon, amit fentebb leírtam; putri, elmaradott helyen, külvárosban, ahol 20 forintért a nagynéném inkább sétál 30 percet, minthogy buszra szálljon (20 forintért; a metró kb 45 forint).


nyugisabbak az emberek? kétlem, amikor a metróban megálltam direkt a fal mellett cipőt kötni, legalább 6-an belémjöttek (pedig anyáék még körbe is álltak). a nagytöbbség bunkó, tipikusan ez a még Mo.on is erősen érzékelhető az erősebb a jobb és jobban tud érvényesülni-farkastörvények uralkodnak.

a Hydropark (bocsi, ukránul Gydropark) nevű "vízipark" annyiból vízi, hogy a Dnyeper partján van; amikor fagyiztunk, 2 részeget nem akart a nő kiszolgálni, erre a férfi szó szerint a nő után vágta a sörösüveget. a pultos visszafordult, felkapta a műanyag fehér széket és szó szerint széttörte a tag fején. szerinted akármenyik viselkedés is normális és nyugis és azt mutatja, hogy az emberek nem stresszelnek?


azt mondod, hogy nyugis az élet? szerintem nem. lementünk egy hétre Odessza mellé is a Fekete-tengerhez, az egyik legnépszerűbb ukrán üdülőhelyre. földút volt egyedül a faluban, ha esett, mindenki a sárban tocsogott. a tengerpart nincs ám tisztítva, tele volt mocsokkal, a döglött medúzák ott feküdtek a parton. a homok szeméttel van tele, orvos a faluban 1 sem, a legjobb, amit az én medúzacsípésemre adtak az egy félbevágott paradicsom volt '-,-


ne értsd félre, én nagyon szeretem Ukrajnát, de ha nem lennék felső 10.000 akkor nem élnék ott, az tuti.


Oroszország: apa rengeteget jár oda üzleti ügyek miatt.

hát, ugyanez van, mint Ukrajnában. Moszkva, Szentpétervár belvárosa modern, szép, felújított, gazdag - aztán kimész a külvárosba és olyan putri telepek vannak, mint otthon a Borsodban. és emellett Moszkva a világ egyik legdrágább városa; szerinted egy átlag ember hogy él ott meg? ha beülsz egy kocsiba, majdnemhogy kötelező becsukni belülről a kocsit és nem szabad az ablakokat leengedni, mert egyszerűen jönnek a tolvajok, feltépik az ajtót/benyúlnak az ablakon és volt-nincs táska. vidéki rész: hát Szibériában nem igen lehet még termelni sem és mivel az orosz mezőgazdaság nem túl modern, a termelés sem az igazi ám; gürizhetsz a földeken tényleges éhbérért és nincsenek ám szakszervezetek anyámkínja, akinek panaszkodhatsz, ha nem fizetnek ki.

megint csak, Oroszországban vagy felső 10.000 lennék, vagy nem élnék ott.


Kazahsztán: apa a mostani munkája miatt nagyon sokat utazik oda, sokszor heteket ott tölt (dolgozott ott 2 évet folyamatosan régebben). az emberek a padokon guggolnak, nem ülnek; hülyének nézték apát, amikor leült egy padra és nem guggolt. a semmi közepén nincsenek ám normális utak; jó esetben látsz kocsikereket esetleg döngölt utat, ami úgy felázik, mint a fene és simán beragadsz. ott vagy jeep-el jársz vagy valami ultramenő 4 kerék meghajtásos kocsival, mással nem tudsz egyszerűen. a műholdas teló alap, mivel térerő semmi. a rendőr úgy szondáztatta apát, hogy összetekert egy papírt és megkérte hogy fújjon bele; miután belefújt, megszagolta. apa nem akarta elhinni, hogy ez tényleg a 21. század (hát ott biztos nem).


nem tudom, hogy ezt a Mongóliát honnan vetted, biztosan szépen hangzik, de kétlem, hogy így lenne.


hogy kevésbé stresszes az élet; nem hiszem. sokkal gyakoribb, hogy az emberek egymásra ordítanak, máson vezetik le a feszültséget; mondhatni barbár módon élnek, tényleg, mint a középkorban.


a mindennapi dolgokból szerintem még inkább patáriát csapnak, mivel még annyira sem biztosított a megélhetésük, mint az átlagembernek Mo.on.


igenis foglalkozniuk kell a technika fejlődésével, szép dolog azt hinni, hogy ott is csak levélen keresztül kommunikálnak, de ez nem így van. nekik is lépést kell tartaniuk a fejlődéssel, maximum az átlag parasztember mégannyira tudatlan lesz, mivel semmilyen lehetősége sincs olyan eszközöket vásárolni, amivel tájékozódni tudna. sok helyen ez nem 1950-80-as évek, hanem 1660-as évek.


az, hogy ki szól azért, mert a földeden vadászol, halászol, én nem tudom, de az is biztos, hogy előbb rántják elő a fegyvert, hogy lelőjenek, mint itthon. és nemigen fognak keresni vagy eljárást indítani, mert téged meglőttek/lelőttek.


a munka igen, az munka, de nem mindegy azért, hogy milyen munka. én nem bírnék egész életemben szalag mellett állni, ezért is tanulok egy olyan szakon, ami nem csak, hogy érdekel, de lehetőség is van benne (gyógyszerkémia). persze kinek mi, de ott még lehetőséged sem igen van, hogy az legyél, ami akarsz.


a nők elnyomásáról még nem is beszéltem; törökország keleti felén a mai napig megölheti a férfi a feleségét, ha kiderül, hogy nem szűz (török nagyon jó barátnőm mesélte, de több török ismerősömtől ezt már visszahallottam). persze, a törvény elvileg bünteti, de "balesetek" vannak. meg az, hogy takarjuk el a hajunkat, arcunkat.. hát barbár, visszamaradott emberek szokása meg értelmetlen vallásoké. tényleg ennyi lenne egy nő élete? mint nő, ebben nem hiszek.


szvsz mivel van kapcsolatom az összes általad említett országgal, én tuti nem költöznék oda. látogatni, rokonokka találkozni mindig jó élmény (mivel beszélek oroszul is), de ott élni.. én nem tudnék.

2012. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

TÖRÖKORSZÁGBAN????

"Nem ugyanis ezekben az országokban nincsen civilizáció.Sok helyen traktor helyett kézzel művelik a földet meg szinte középkori az egész.Én alapból imádom a technológiát és a modern kütyüket szóval nem élnék ilyen országban."


Törökországban mióta nincs technológia?? :DDDDDD


Tavaly adták át a két híd után (bosporus) a tenger alatti alagutat amit a japánokkal együtt építettek.

[link]


Ez a gyors vonat pedig idén készült el:

[link]


Bulizni is kib@szott jó hely! tele vannak a diszkók brutál szexi török és orosz csajjal!

[link]


1-2 látnivaló:

[link]


Aztán a katonaságáról ne is beszéljünk mert az abban lévő technológiájuk az félelmetes! NATO 2. legerősebb katonasága USA után... :) Minden 19 éves török gyerek elmegy katonának ahol nincs ott az anyukájuk ezért ott mindenki megtanulja hogy mi az élet. Fegyelmezetlen pimaszokat pedig veréssel jutalmazzák.

[link]

[link]

[link]

[link]


Európában a legjobb (best) légitársaság a Turkish Airlines

[link]


Ha már a politika kategóriában vagyunk, abban is kiválóak (Recep Erdogan)

Nem hajlandó a török elnök senkinek sem "becsicskulni"

Simon Peresnek, aki felvásárolja Magyarországot annak mondta a Recep Tayyip Erdogan a török elnök

[link]

[link]

2012. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó ,azzal is tisztában vagy hogy sok helyen Törökországban nincs normális WC hanem olyan guggolós micsoda?Vagy hogy vannak elmebetegek akik radikálisan követik azt az idióta civilizálatlan. vallást.
2012. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
3%

Örülnék ha Magyarországon az lenne a legnagyobb probléma hogy néhány helyen még guggolós wc van!


Ez az "idióta civilizálatlan vallás" pedig relatív. Mihez képest idióta? Mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyik vallással szimpatizál, viszont ilyen módon kritizálni már nincs! Törökországban a keresztény vallással nem foglalkoznak azt mondják az "pogány vallás" és kész :) de tiszteletben tartják és nem idiótázzák le.

2012. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó ,azzal is tisztában vagy hogy sok helyen Törökországban nincs normális WC hanem olyan guggolós micsoda?"


Ennyi erővel Olaszországban sincs civilizáció. Ott is nagy részben ilyen WC van

2012. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Én speciel azon szoktam gondolkodni, hogy milyen jó lett volna egy nyugat-európai országba születni. De szerencsére ma már nincs senki helyhez kötve, így én nyugodtan elköltözhetek két év múlva nyugatra, te pedig Almatyba ha ez a vágyad.
2012. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%
én kiskoromban sírva gondoltam bele,h bárcsak Magyarországra születtem volna...Ukrajna helyett!te egy álomvilágban élsz..
2012. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
Törökország nemcsak Isztambulból és a tengerparti turistavárosokból áll, ezt hajlamosak elfelejteni a nagy rajongók.
2012. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

Ez a kérdés majdnem olyan logika alapján lett feltéve, mint amikor egy "nagyon városi" megkérdezte tőlem hogy és ott falun ahol élek van-e villany meg víz bevezetve...

De Kedves Kérdező! Egyébként ha te így szeretnél élni végül is el lehet menekülni a zajos stresszes életből. Pont most láttam egy riportot két önellátó családdal, itt élnek Mo-on és mindent maguk termelnek meg és még pénzük se nagyon van mert általában csere kereskedelmet folytatnak. Nem vagyok meglepve h a mai rohanó világban vki kifelé menekülne a mókuskerékből. :S

2012. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!