Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoltál még rá, hogy...

Nem gondoltál még rá, hogy milyen jó lett volna, hogyha nem Magyarországra vagy úgy általánosságba a nyugati világba születsz, hanem Ukrajnába, Oroszország vidéki részére, Kazahsztánba, Törökországba vagy hasonló országokba?

Figyelt kérdés

Úgyértem:


-Kevésbé lenne stresszes az élet, sokkal nyugodtabb életritmus lenne és ha éppen nem lenne valami "fehér" munkahelyed, akkor is lenne bevételi forrásod


-Mindennapi helyzetekből nem csinálnak az emberek többhónapos idegeskedéseket. Mongóliában pl. ha az utcán két kocsi ütközik, akkor a sofőrök röhögnek egyet és megragasztják csomagragasztóval a kocsikat, majd mennek tovább


-Nem kéne a technikai fejlődéssel foglalkozni, ott beállt a fejlettség egy olyasmire, mint nálunk az 1950-es és 80-as évek között, ilyen környezetbe születnél bele és ilyenben is halnál meg


-Ha nincs pénz otthon kajára, max. vadászol, halászol egy kicsit a mezőn és senki sem szól érte


-Nem létezik fekete és fehér munka, csak munka. Ha alkalmaz téged egy gyár és ott dolgozol a szalag mellett az is munka, de ha Almatyban megveszel olcsón Kínából behozott termékeket, majd ezeket felviszed vonattal Moszkvába és ott drágán eladod, az is munka.



Nektek mi a véleményetek, ti gondoltatok már erre?



2012. ápr. 30. 11:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%

"Mindenkinek joga van eldönteni, hogy melyik vallással szimpatizál, viszont ilyen módon kritizálni már nincs!"


imádom, amikor a vallás téma előkerül.. már miért ne lehetne kritizálni? mindent lehet kritizálni, vallásos emberek előszeretettel kritizálják a tudomány vívmányait, az evolúciót, és az rendben van.. de ha a vallást kritizáljuk, az nincs? kettős mérce tipikus esete. nyilvánvalóan figyelni kell arra, hogy ne mocskolódva vitatkozzon az ember (amit én nem tartok helyesnek), de mennyi vallásos ember mondja, hogy az evolúcióelmélet hülyeség - nekik miért szabad?


Törökország nyugati fele tényleg nagyon modern; ebben abszolút egyetértünk. de mint általában, a keleti résszel van nagyobb probléma (mint szerintem ahogy Mo.on is). hogy fölrajzi elhelyezkedés miatt van-e ez így, fene sem tudja.


de az, hogy egy vallás miatt a nők a hajukat, arcukat eltakarni kötelesek, felháborítónak tartom. abszolút a férfi "magasabbrendűségét" igyekszik bizonyítani, a női elnyomás egyik "legszebb" és legegyszerűbb példája.


egyik török barátommal beszélgettünk a vallásról, nőkről, házasságról. a férfiaknál teljesen elfogadott, majdnemhogy több, mint tolerált, hogy örömlányokhoz mennek elveszteni a szüzességüket, de ha egy nőről bebizonyosodik, hogy már volt férfival a házassága előtt, akkor meg kell kövezni. kettős mérce megint csak.


persze, radikálisok mindenhol vannak (Mo.on is), ez azt hiszem "normális". nem a WC-n múlik egy társadalom civilizáltsága, mivel a guggolós vécék alapjában véve lehetnek"tisztábbak", mint a hagyományos (=kevesebb az esélye, hogy akármilyen bakteriális fertőzést elkapsz, mert nincs wc ülőke stb; ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül mindegyik tisztább, mint az angol wc, de ha normálisan takarítják stb. akkor majdnemhogy ugyan azon a tisztasági-higiéniai szinten van a kettő). az emberek viselkedése viszont nagyon jól tükrözi egy adott társadalomban uralkodó viszonyokat. a nők takaják el a hajukat keleten, mert "erkölcstelen" mutogatni (vagy nem tudom én, hogy micsoda); disznóhúst nem esznek, mert az "tisztátlan állat" (bár tény, hogy én is inkább eszem csirkét/pulykát, mint disznót, mert nem vagyok oda a vörös húsokért); a vallást szigorúan követni - szerintem értelmetlen dolog, én tényleg nem látom a lényegét.


én csak azokat a gyermekeket sajnálom, akiknek nem adták meg a választás lehetőségét, hogy muszlimok vagy keresztények vagy akár ateisták legyenek, mivel a szülők rákényszerítik (=belenevelik) ezeket a gyerekekbe. na és itt van a hatalmas szakadék, hogy Mo.on elvileg van akkora szabadságod, hogy eldöntsd, ha nem akarok követni az adott vallás dogmáit vagy ha "váltani" akarsz, akkor megteheted. és itt jön képbe a "civilizálatlan" vallás képe, amikor ezt elítélik, nem engedik, ha nem is büntetik, de a család nem lesz elfogadó a más hitre térővel szemben.


ami még megdöbbentő, hogy a UK-ben élő muszlim iskola biológiaórájára ment be az egyik vezető evolúcionista professzor és a lányok (persze csadorban) bizonygatták, hogy a sós és édes vizet nem lehet összekeverni, mert ez van a Koránban. na itt van egy még nagyobb probléma a vallásból, hogy szerencsétlenekbe annyira belenevelik az önálló gondolkozásra való képtelenséget, hogy akármit elhisznek, amit a Kornán/Bilbia/akármi ír.


igen, Tökörország nyugatni fele ténylegesen nagyon modern; de a keleti fele visszamaradott, megkövesedett valami, ami remélhetőleg vagy felzárkózik a következő 50 évben, vagy egyszerűen eltűnik létezni. az éremnek két oldala van, és szerintem te csak az egyik oldalát látod, a másikról vagy nem akarsz tudomást szerezni vagy nem akarsz.

2012. máj. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Valaki0702 ***** válasza:
93%
Lényegében marha nyugodt életed lenne Kazahsztánban pl.: csak bármelyik másodpercben szarrá lőhetnek.
2012. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!