Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ennyire ragaszkodnak...

Akik ennyire ragaszkodnak Magyarországhoz, azoknak az a legtöbb oka, hogy jól élnek?

Figyelt kérdés
Ezt arra az esetre mondom,ha valaki el akarna költözni,és erre mondják azt,hogy "Takarodj!" vagy jobbik esetben "Ez a föld a tied!Itt élned,halnod kell!"
2012. máj. 4. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Vedd számításba, hogy nem vagyunk egyformák.

Valakit kényszerből sem lehetne innen elzavarni, mert ez a hazája, és lehet szegény is, de akkor sem. Valakiben meg nem erős ez a kötődés a hazája iránt és szívesen elmegy. Vagy van, aki állást kap külföldön és emiatt megy el.

Nem függ össze az anyagi helyzettel.

2012. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%

Igen. Akik ilyen "nagymagyarok",azoknak nem kell keservesen megdolgozni a jólétükért,és nem is munkanélküliek.

Ők sem az országhoz ragaszkodnak,hanem tudják,hogy külföldön nem lenne protekciójuk. Nem tudnának adót csalni,embereket éhbérért dolgoztatni stb.

2012. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
2. te valami szakértő vagy? vagy csak szimplán egy magyar a leggusztustalanabb fajtából?
2012. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

pl én sem vagyok gazdag és nem dolgoztatok senkit, egyszerűen itt a családom, ez a hazám. idegen ország idegen mentalitásához nem tudok és nem is akarok alkalmazkodni. szeretek itt élni, pedig manapság gyakran szívom a fogam, hogy a fenébe is lassan betelik a pohár. ám a munkám miatt felelősségem van a családom és ismerőseim irányába, pedig nem keresek sokat, sőt...

megértem azt is, aki elmegy, mint a hozzám hasonló korúak nagy része az én ismerősi körömből is.

kapnék külföldön munkát, de a nehézségek ellenére is én itt vagyok otthon. mindemellett megértem, ha valaki kínjában megy el innen, mert hát van miért.

2012. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Persze, mert pont a gazdagok a "nagymagyarok", mi? :DD
2012. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Vree ***** válasza:
100%

Hát én pont fordítva tippelném. Akinek alacsony a keresete, nem kimondottan művelt, nem ismer más vidékeket csak hallomásból, nyelveket nem beszél, nem dolgozott multinál soha, azokból lesznek a "nagymagyarok". A helyzete miatt neheztel, keresi a bűnbakot, a más ország neki fenyegetés mert utazni, külföldön érvényesülni nem tud llenben félti magát a kinti konkurrenciától, más országokat hallomásból ismer csak ezért nyugodtan utálhatja vagy idealizálhatja őket, politika vagy gazdaságelméletetet felületesen ismer ezért könnyebben lesz radikalizálható mert nem látja a bonyolultabb összefüggéseket, az identitásában (helyhezkötöttsége miatt) nincsen més nemzethez kapcsolódó vagy nemzetek közötti vagy humanitáriánus elem mert csak a saját országa kultúráját, nézőpontját ismeri.


Nem kizárt hogy az ilyen ember is persze jól keressen és termeljen (és annál inkább féltse a kinttől amije van). De szerintem a lerobantabb rétegek között több a nacionalista.

2012. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok szakértő,de nem hangoztatom állandóan a magyarságomat! Tapasztalatból írtam,amit írtam.

El kellene olvasni a kérdést teljes egészében!

A válaszom azokra vonatkozik,akik azt mondják,hogy takarodj,vagy itt élned-halnod kell. Nekik biztosan nincsenek anyagi gondjaik.

Akik azért maradnak itthon,mert jobban érzik itthon magukat,azok nem tesznek ilyen kijelentéseket.

Mindenkinek joga eldönteni,hogy itthon vagy külföldön szeretne élni. Ha elmennek is,azért még magyarok maradnak.

2012. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert szarul élnek, és azt látják, hogy másnak esetleg lehet esélye a jó életre. És ez nem tetszik nekik.
2012. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaj' hagyjuk már ezt a nagy "magyarságot"Rengeteg emberrel beszéltem akik azt mondták,hogy "az a hazájuk" ahol megbecsülik a munkájukat,ahol védik és támogatják őket, és a családjukat,ahol nem ingyen dolgoznak,ahol nem éheznek,fáznak,nélkülöznek.Haza,szülőföld, szép szavak voltak valamikor.De ma,amikor emberek százezrei azt sem tudják holnap mit esznek,egyáltalán lesz-e munkájuk,a kiadásaik háromszorosa a bevételeiknek,akkor ezek a szép szavak feledőbe mennek,egy idő után sajnos.
2012. máj. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
ilyeneket nagy számban lehet találni Viktor hívei között. én sem tudom, hogy az ilyenek miből élnek, de olvasgattam az elkeseredett emberek hozzászólásait, meg hogy inkább itthagyják az országot, mert máshol jobban megbecsülik, erre jön az a szöveg, hogy hazaáruló...az ilyenek az undorítóak. ha ilyen alapon kellene választani a kormányt, akkor Viktor is az, meg az összes többi politikus. Az ő vagyonuk sem valószínű, hogy egy magyar bankban van, és nem is teljesen magyar cégeknél befektetésként.
2012. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!