Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon viszonylag sokan tartják Hitlert pozitív személyiségnek, ezzel szemben Németországban szinte egyöntetűen egy hatalommániás nacionalista pancsernek tartják, aki miatt máig szégyenkeznek?

Figyelt kérdés
Most akkor a mi nácikáink jobban tudnak mindent?
2012. jún. 4. 16:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Németországban (de csak a volt NSZK részen) az 50-es, 60-as években szinte agymosásnak vetették alá a népet, hogy egyöntetűen szégyelljék a náci korszakot és fújjolják Hitlert. Az NDK-ban ez nem történt meg és ott szabadabb az emberek véleménye Hitler-ről, jobban hasonlít a Magyarországi véleményekhez.


Nem vagyok náci, vagy Hitler-párti (szélsőbaloldali vagyok, anarchista), de nem helyeslem ezt az agymosást, amit az NSZK kormánya végzett el az embereken a 60-as években, mert ez nem más, mint dogmákra tanítás, véleményszabadság korlátozása és teljesen ellentmond anarchista elveimnek, mégha ez a szélsőjobboldali vélemény korlátozása is lenne.

2012. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy oltári primitív provokatív kérdés. Általánosít és minden figyelembe vehető tényt nélkülöz.
2012. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Sokan Orbánt sem tartják hatalommániás pancsernak. Egyébként nem hinném hogy olyan népes lenne Dolfi rajongótábora.
2012. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
89%
Németországban élek, nem így vettem észre. Alapvetően mindenki liberális elveket vall, kívülről mindenki mindenkit szeret, védik az állatokat, a környezetüket, tulajdonképpen ezt is csinálják, de azért érződik az a felsőbbrendűség, de ez talán minden népre kicsit igaz. Kinek ne tetszene az, hogy az ő népük úgymond felsőbbrendű.. Berlinben élek, itt nem verik nagy dobra a Hitler jelenséget. Lehet mert nagyváros, vagy talán mert nem szeretnek a múlton rágódni, mint a magyarok. Egyébként én sohasem értettem azokat a magyarokat, akik magukat nácinak vallották. A magyarok a szolganépek közé tartoztak volna, lehet kicsit eltájolódtak, vagy történelmi tudásukat fórumokról szerezték. :)
2012. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

,,Sokan Orbánt sem tartják hatalommániás pancsernak. Egyébként nem hinném hogy olyan népes lenne Dolfi rajongótábora."

Te nem szoktad a politika kategóriában a kérdésekre a válaszokat olvasni. Szinte minden 2. "webnáci". Szerintem azért van ez így, mert a Németek értelmesebbek, mint a magyarok. Belátták a bűnüket és tesznek arról, hogy soha ne történjen meg újra ilyen dolog.

2012. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

"Te nem szoktad a politika kategóriában a kérdésekre a válaszokat olvasni. Szinte minden 2. "webnáci"."


A többi pedig kommunista utópista. Ez az oldal nem épp reprezentatív ilyen szempontból. Azt sem tudod ki gondolja komolyan, amit ír, és ki az aki csak "polgárpukkaszt".

2012. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Dick Esmen ***** válasza:
75%
A "viszonylag sok" szerencsére csak egy hangos kisebbség.
2012. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Sz1u ***** válasza:
62%

16:56


"Az NDK-ban ez nem történt meg és ott szabadabb az emberek véleménye Hitler-ről, jobban hasonlít a Magyarországi véleményekhez."


A 70-es évek végén többször is voltam az akkori NDK-ban (egy gyümölcsszedő táborban). Közös elszállásolásban voltunk lengyelekkel, ill. kelet-németekkel. Mi, mint felvilágosult "nyugatimádóak" átkapcsoltuk a TV-t a szar kelet-német csatornáról egy nyugati zenecsatornára... erre az összes kelet-német kivonult a közös teremből. Csak néztünk egymásra a lengyelekkel... ez most miért van, ill. volt? Szerinted ez mi, ha nem agymosás volt (már ami a kelet-németekkel történt)? Nem, nem a nyugat-németekkel, jól írtam. Hanem a keletiekkel...

2012. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Így van, ez egy sz*r kérdés. Nem is kérdés. Csak simán sz*r.
2012. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Azért ,mert átmosták az agyukat.
2012. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!