Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak két rossz közül...

Miért csak két rossz közül választhatunk? Miért nem alakul egy új, normális párt az országban, ami mellé oda tudna állni az ország nagyobb része?

Figyelt kérdés
A Fidesz és az Mszp is bebizonyította többször is, hogy teljesen alkalmatlanok a kormányzásra, egy dologhoz értenek csak: eladni, szétlopni az országot, idegeneket kiszolgálni, miközben a magyar néppel senki nem törődik.
2012. jún. 8. 16:44
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerintem is kellene egy normális középpárt, amely nem akármilyen oldali, amely nem azzal foglalkozik, hogy a másikat (többieket) lejárassa, amelyiknek nem a hatalom görcsös megtartása a legfőbb célja.


De nem találtam ilyet.

2012. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én ennek az új pártnak a minisztereinek tudósokat képzelek el, akik tökéletesen értik a dolgukat, nem pedig ilyen Matolcsy-féle dilettánsokat, meg plagizáló "Álamfőket"
2012. jún. 8. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy ilyen párt, az biztos, hogy választást nyerne. Én szívesen szavaznék rájuk.
2012. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is jöhetne végre 1 normális párt.De olyan ami nem (ex) kommunistákból , jobbikhoz hasonló figurákból meg túlliberálisokból áll , a liberalizmus nagyon jó de csak egy bizonyos szintig.Van ahonnan már káros.
2012. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom megérteni, aki 2 éve habzó szájjal szidta az MSZP-t, és a Fideszről áradozott,hogy majd ők... Most 2 év múlva megint az MSZP-re teszi a voksát!
2012. jún. 8. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy lehet megoldani, hogy szavazol a kisebbik rosszra. Ha győz a kisebbik rossz, a nagyobbik szépen semmivé foszlik, mert állandóan veszít a népszerűségéből. Ekkor alapítanak új pártokat, amiből megint a kisebbik rosszra fogsz szavazni.



...Tehát időigényes folyamat, amíg beáll egy értelmes párt. Például Németországban nagyon gyorsan cserélődtek a pártok, ezzel fenntartották a jó színvonalat és gyorsan kirostázták azokat a pártokat, amik hanyatlottak...meg is látszik az eredménye... De ez a birka magyar nép még mindig nem tudja felfogni, hogy nem old meg semmit, ha nem megy el szavazni. Ezért is létezik az MSZP évmilliárdok óta (korábban MSZMP néven), mert a többség úgy fogja fel, hogy tökmindegy kire szavaz. Pedig nem...

2012. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Az átlagos választó (érthető módon) arra szavaz, aki a legtöbb jót ígéri neki. Tehát az "osztogató" pártokat szavazzák meg. Az elmúlt 4 választás ezt bizonyította, mindig a legtöbbet osztogató - illetve azt ígérő - párt nyert.

A racionális gazdaságpolitikát felvállaló, reformokat sürgető, osztogatásnak véget vető pártok (elmúlt 2 választásnál pl az MDF, 2 választással ezelőtt mérsékeltebben az SZDSZ) eltűnt a süllyesztőben (ezzel NEM azt akarom mondani, hogy ezek jó vagy korrekt pártok lettek volna, csupán ők kevesebbet ígértek - és a választók nem is szavaztak rájuk).


Sajnos kevés ember van az országban, aki olyan pártra szavazna, amelyik bevállalna népszerűtlen intézkedéseket, illetve az aktuális kormányzó pártok (akiket már megszavaztak) nem hajlandók meglépni a szükséges reformokat illetve nem akarnak versenyképességet növelő, nem populista intézkedéseket tenni szavazatvesztéstől való félelmükben.

2012. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Mi ez a demagóg neohorthysta duma? Az MSZP és a FIDESZ egyszerűen két racionális demokraták alkotta párt, de még az LMP-t is ide sorolnám. Ma Magyarország legnagyobb problémája a rasszistás, félfasisztoid Jobbik, amelyik rettegésben tartja az ország 90%-át, kivéve azt a maradék klerikálfasiszta tíz százalékot (arisztokrácia) akik hátulról igazgatják a szálakat. Ez az egész egy nagy náci-összeesküvés.


Az olyan terminológiákat, hogy "eladni, szétlopni, idegen érdek" nem tudom értelmezni. Mi mind emberek vagyunk, mind fehérje halmazok, mindnyájunknak vörös a vére, mind egy nagy kommunát alkotunk. One race the human race.


Világ fehérjéi, egyesüljetek!

2012. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Birka nép nem érdemel meg normális pártot
2012. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dick Esmen ***** válasza:
58%
Mert nincs pénz.A nagy pártoknak van,tehát ők létezni fognak.
2012. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!