Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszben miért tabutéma a...

A Fideszben miért tabutéma a legalább évi bruttó 12 millió forint jövedelmű (tehát magyar viszonylatban kiugróan magas jövedelműnek számító) egyének jelenleginél lényegesen nagyobb mértékű bevonása a közterhek viselésébe?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

nem tabutéma,de most vagy egykulcsosadó van,vagy nincs.

Ha egykulcsos van,akkor tök mindegy ki mennyit keres. Ésmár ne is haragidj,én is közel járok ehhez az összeghez,eleve tízszer annyi adót fizetek mint sokan, tízszer annyi TB-t pedig soha nem voltam beteg. és jóval többet adakozom is. tehát jobban kiveszem a részem a "közterhek viseléséből" mint mások.

2012. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én egy ilyen szja-táblát tartanék méltányosnak: évi bruttó 10 millió forint jövedelemig meghagynám a jelenlegi 16%-os kulcsot; a 10 és 20 millió közötti jövedelemrész 18%-kal, a 20 millión felüli jövedelemrész pedig 20%-kal adózna. Ez egy nagyon enyhén progresszív szja lenne, amelyet aligha lehetne azzal vádolni, hogy "teljesítmény-visszafogó" hatása lenne.


Ugyanakkor az áfa legmagasabb kulcsát 20%-ra csökkenteném, és amúgy az általam méltányosnak tartott adórendszerben egyetlen adónem legmagasabb kulcsa sem lehetne nagyobb 20%-nál.

2012. jún. 16. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Az a probléma, hogy kb. 1-2 milliárd +bevételt bírnál elérni, mert néhány ezer nagyvállalatnál dolgozó vezető beosztásun kívül senki nem keres ennyit hivatalosan. Az áfacsökkentés 20%-ra ellenben 1000 milliárdos tétel.
2012. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nagyon jól tudod a választ csak hallani akarod.
2012. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

"tehát jobban kiveszem a részem a "közterhek viseléséből" mint mások."


Dehogy veszed. És igenis tabutéma.

2012. jún. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Azért tabutéma, mert eszük ágában sincs a saját jövedelmüket csökkenteni. Nekik is jól jött az az évi több millió Ft nettó összegre rúgó ajándék, amihez az egykulcsos adó révén jutottak.
2012. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

persze hogy tabu téma a saját zsebüket nem fogják kiüríteni


a létfontosságú cikkek pl kenyér,tej,liszt,cukor 10-15% áfával terhelném

a többire meg mehetne 35-40% így talán kevesebben éheznének


fizetések azonos arányú adóztatása alapból megteremti nálunk a népnyomort szóval gratulálok fidesz egyre többen éhezünk

2012. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
éhezel, de internetre telik?
2012. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

ma 13:07

Hallottál már a wifiről?

nem telik internetre


A szomszédomtól kapom mert csípőprotézis kéne neki de 2 év múlva kerül csak sorra. Én meg eljárok neki bevásárolni.

ne légy okos ha valamivel nem vagy tisztába

2012. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Különben is a UPC-nél 25 megás internet nekem havi 2700. Ezt még egy nagyon szegény is megengedheti magának, ha fontos.
2012. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!