Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan alacsony Magyarors...

Miért olyan alacsony Magyarországon az átlag polgárnál a hétköznapi élethez szükséges általános pénzügyi, jogi és politikai tudás?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogy pl. egy banki alkalmazott kevesebbet tud a pénzügyi összefüggésekről vagy akár saját termékéről, mint én miután átolvastam.


Miért lehet az átlag polgárokat az üzletekben sok hülyeséggel beetetni? (pl. garancia ill, szavatosság tartós cikkeknél)


2009. júl. 7. 03:10
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ja... :[


És folytathatnánk : miért olyan tájékozatlanok a bolti eladók a boltjukban található termékek esetében?

(Halvány gőzük sincs, mit tud az általa eladandó készülék, melyik tud többet és melyik kevesebbet a másiknál, még azt sem tudja, mi van a boltban!)


Mondjuk azt, hogy a garanciális és szavatossági ügyekben tájékozatlanok az átlagos polgárok, azt kicsit sem csodálom, mert a sűrűn változó jogszabályokat még a boltokban sem tudják követni!

2009. júl. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Mert itt már nem tudásra hanem kinézetre mennek!Minek tudjon valami is egy eladó az általa árult termékről,mikor szőke és kint van a dudája!

Ez szomorú,mert akinek van tudása azt nem veszik fel ilyen munkahelyre a idióta p...icsák miatt!

2009. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Az átlagpolgár megelégszik azzal,amit a kedvenc politikusa mond neki.Eszébe sem jut,hogy az esetleg nem igaz.Nem hallgat meg közgazdászokat,jobb és baloldaliakat egyformán,nem néz utána a jogi kérdéseknek a neten,hanem a többi hozzánem értőtől kér tanácsot.A politikával kapcsolatban sokan nem képesek reálisan gondolkozni.Leteszik a voksukat a legjobban szónokoló párt mellett,és eszükbe sem jut gondolkozni azon,hogy a programja megvalósítható-e vagy sem?Amíg a politikusaink olyanok,amilyenek,ez nem sokat fog változni.

Ami a bankokat meg a kereskedelmet illeti,ott az oktatás meg a munkahelyek a hibásak.

Aktív koromban én is bankban dolgoztam.Külön oktattak minket az ügyfelekkel való kapcsolattartásra.Ha nem tudtam egy kérdésre választ adni,akkor megkértem,hogy várjon,amíg küldöm egy a témában jártas kollégámat.Ha valaki nem így járt el,hamar lapátra tették.A kereskedőknek régen 50-60 évvel ezelőtt tudniuk kellett mindent az üzletben levő árúkról.Városunkban van egy-két olyan üzlet,ahol a főnök ma is nagy súlyt helyez erre.Ha vásárolni akarunk valamit,az eladók kimerítő tájokoztatást adnak és nem csak a legdrágább készüléket akarják rádsózni.Érdekes módon ezek az üzletek látogatottsága ma is elég magas,nem nagyon érezték meg a válságot.Talán már az iskolákban kellene némi tájokozottságra nevelni a gyerekeket?

2009. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban nem a tudás, szorgalom a fontos, hanem a PROTEKCIÓ, A KAPCSOLATOK. Az én munkahelyemen is így van! Számítógépen dolgozunk irodában. Mivel én eleve irodai alkalmazottnak, főképp titkárnőnek készültem 15 éves korom óta, tanultam vakon gépírást, gyorsírást, levelezési ismereteket stb. Én ezt a foglalkozást választottam. A munkahelyemen szembesültem és szembesülök olyannal, hogy olyanok titkárnők, akik életükben nem tanultak gépelni, össze-vissza kalimpálnak a billentyűzeten. Nem tudnak gépelni. Egyikük rám akarta "sózni" a munkáját, töltsön ki egy nyomtatványt írógéppel, mivel be is vallotta, nem tud gépelni és nem is tudja a nyomtatványt jól befűzni a gépbe. Persze én senki helyett nem dolgozom, miért nem tud gépelni? Miért van akkor ilyen munkakörben? Ámbár a számítógéphez sem ért, a szövegszerkesztőben is úgy bolyong az illető, mint egy eltévedt vándor a sötét erdőben. Mégis irodában dolgozik, számítógépen - inkább csak szerencsétlenkedik az illető. Ő érvényesül jobban, mert van protekciója. Nekem nincs és nem is számít, hogy ugyanakkor én valóban irodai alkalmazottnak számítok, mert szerencsére tudok gépelni és nem "égőzök", hogy nem tudok gépelni és megkérnék mást, hogy helyettem gépeljen be adatokat egy nyomtatványba..... A MAI VILÁGBAN A KAPCSOLATOK, A PROTEKCIÓ SZÁMÍT!!!
2009. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Na igen, miért nem tanítják ezeket a dolgokat az iskolába?


A szavatosság és garancia nem változik gyakran, ez EU-s szinten egyforma. De nekem kell vitatkozni az osztályvezetővel, hogy egy fényképezőgépre nem 1 év, hanem 2? Mert hülye azért nem vagyok.


Alpavető %-számításra nem képes egy főiskolát végzett ember?

2009. júl. 7. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol így van, még az USA-ban is (a jelenlegi világválság, emlékezhetünk, onnan indult ki, hogy az USA-ban egy sor pilótajáték szintű "befektetés" dőlt be). Az USA-ban pl. százezrek verik el a pénzüket a devizapiacon (forex piac), és közben befektetőnek képzelik magukat, valójában azonban amit csinálnak, ugyanaz, mint bármelyik itteni alkoholista, amikor a rokkantnyugdíja felét beletölti a kocsmai nyerőgépbe.
2009. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"... A szavatosság és garancia nem változik gyakran, ez EU-s szinten egyforma. De nekem kell vitatkozni az osztályvezetővel, hogy egy fényképezőgépre nem 1 év, hanem 2? ..."


Na, ezt rosszul tudod!

Éppen mostanában változott megint a szavatosság és garancia, ezt onnan tudom, mert webáruházakat kezelek és mindenütt át kellett írnom a jogszabályokat...

Már azután is változott, hogy az EU-hoz csatlakoztunk és átvettük az UNIÓS jogszabályokat.

Nem olyan régen változott az is, hogy pl. a fényképezőgépekre 1 év helyett 2 év lett a szavatosság, ezért tudja még a főnököd is a régi szabályt...


Nekünk pl. a webáruházakban kötelezően előírták, hogy a vásárláshoz és reklamációhoz kapcsolódó jogszabályokat közölnünk kell a Vevőkkel NAPRAKÉSZEN!!! (Aki akar az tájékozódhatna, de igazság szerint még azt sem olvassák el a Vevők, hogy "Futárszolgálattal nem szállítunk, kizűárólag postai úton továbbítjuk a megrendeléseket". Hiába írtam ki 10 helyre fluoreszkáló feliratokkal, 10 Vevőből 5 Vevő telefonon megkérdezi, hogy mikor jön a futár?) :-[

2009. júl. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!