Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted mennyire helyes,...

Szerinted mennyire helyes, hogy Orbán Viktor a romániai népszavazás bojkottálására szólítja fel az erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Ma Romániában népszavazás van Basescu elnök leváltásáról. Az elnök a választópolgárok körülbelül 10-15 százalékának támogatását élvezi. Ha a választáson nem vesz rész a választók legalább 50 százaléka akkor bármilyen az arány az elnök a helyén marad.

Ebben a helyzetben nagyon fontos a magyarok részvétele is mert gyakorlatilag az elnök ténykedése miatt a magyarság is nagyon szenvedett. Számomra megdöbbentő, hogy ebben a helyzetben Orbán Viktor a választások bojkottálását javasolja az erdélyi magyarok számára. Az eredmény az, hogy Kovászna, Hargita és Szatmár megyében rendkívül kicsi a részvétel.

Én állandóan szimpatizáltam Orbán Viktorral de most nagyot csalódtam benne. Ha a magyarok miatt lesz érvénytelen a népszavazás nem csak gazdaságilag fogunk tovább szenvedni de a román többség ellenszenvét is magunkra szabadítjuk. Ez persze Orbánnak nem fog fájni.

Mi a véleményetek erről a kérdésről?


Egy erdélyi magyar.



2012. júl. 29. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy Orbán Viktornak ki.aszottul semmi köze a romániai belügyekhez!!

Mindig pampog hogy hagyjanak minket békén a külföldiek mert a legnagyobb szemétség hogy beleszólnak egy szuverén ország életébe aztán meg ő az aki magasról tesz erre!!


A romániai magyarok tudják hogy nekik mi a jó! Ne Orbán mondja meg nekik a frankót!


Én gyanítom hogy direkt akarja kelteni a feszültséget a románok és magyarok között hogy az minél jobban elmérgesedjen!

valamelyik átkozott "ötletelője" biztos kitalálta hogy ez mennyire jó lesz...


Katasztrófa...

2012. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, kedves erdélyi magyar barátom! nem tudom hogy te miért szimpatizáltál vele, de remélem mostmár belátod hogy nem volt okos dolog. Nem tudom eddig mit csinált Erdélyben hogy elnyerte a szimpátiádat, de hidd el, nem véletlen hogy itt a népesség 70-80 %-a nem kedveli. Látszik hogy orbán direkt keresztbe akar nektek tenni. Én azt javaslom hogy szavazzatok minél többen Basescou leváltására, és ne bízzatok abban ami orbán mond. (állampolgárságot is csak azért adott nektek hogy megnyerje a következő választást, de emellett egy hozzá nemértő gőgös alak)
2012. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miért kedveltem és szimpatizáltam Orbánnal? Úgy tűnt, hogy az összmagyar érdekeket képviseli. Nincs magyar állampolgárságom és egyenlőre nem is lesz. Ha viszont az ő biztatása miatt lesz érvénytelen a szavazás és tovább szenvedünk egy öntelt, nagyravágyó és felelőtlen elnök miatt akit csak azért nem ítéltek el két büntető jogi perben 8 éve, mert elnök lett, akkor minden honfitársamat Orbán ellen fogok hangolni akivel csak kapcsolatba fogok kerülni.
2012. júl. 29. 19:46
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerinem sem helyes belefröcsögni a romániai és erdélyi belügyekbe. Ha annyira nem bírja elviselni, hogy Brüsszelből beleszólnak a hazai ügyekbe (megjegyzem teljesen jogosan, hiszen bizonyos tekintetben az EU országok felett áll, amikor beléptünk rengeteg területen az EU-s jog alá rendeltük a hazait), akkor ő se szóljon bele más dolgába. Victor Ponta már hangot is adott nemtetszésének. Az erdélyi magyaroknak maguknak kell dönteniük a saját sorsukról, nem Budapestről kell megmondani mit tegyenek, nem birkák ők vagy mi a fene. Így nem lehet építeni a nemzetet.
2012. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Legalább ti is megismeritek Orbánt! Itthon is mindent megtett,hogy egymás ellen ugrassza az embereket! Csak a gazdagokkal törődik, a többiek nem érdeklik! Ahogy ti sem érdeklitek őt. Csak azért adott kettős állampolgárságot,mert reméli,hogy a külföldi szavazatok újra hatalomra segítik. Itthon egyre fogy a szavazótábora.

Arra pedig semmi joga,hogy a belügyeitekbe beleszóljon.

2012. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
orbán az ellenségünk! soha ne hallgassatok rá, mert a ti ellenségetek is! csak kihasznál! csináljátok azt, ami nektek jó! orbán csak a támogatásotokat akarja! abban bízik, hogy titeket még ki tud használni! ne higyjetek a zsarnoknak! nem csak gyurcsány gonosz ám!
2012. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne pofázzon bele más országok belügyeibe, a sajátjával sem tud semmi értékelhetőt kezdeni. Ne hallgassatok rá semmiben, tegyetek úgy, ahogy nektek jó. Sok sikert!
2012. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogyan vetemedhet ilyesmire. A diplomáciában ez már akkora sértésnek számít, hogy a régi időkben ezért háború tört volna ki...
2012. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Még egy óra van a népszavazásból. Hargita megyében az eddigi részvétel 9 százalékos volt. Kovászna megyében a részvétel 17 százalék és Szatmár megyében 23 százalék. Nem tudom, hogy mikor volt a történelem során egy népszavazáson 9 százalék részvétel. Úgy néz ki, hogy országos szinten nem lesz meg az 50 százalék és ebben az esetben érvénytelen a részvétel. Vajon Orbán gondol arra, hogy hogyan fognak viszonyulni hozzánk a románok akiknek a szavazatuk miattunk érvénytelen lesz? Emiatt az emberek 80-90 százalékának az érdeke sérülni fog.

Köszönjük Orbán Viktor.

2012. júl. 29. 21:05
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Miért kedveltem és szimpatizáltam Orbánnal? Úgy tűnt, hogy az összmagyar érdekeket képviseli. Ha viszont az ő biztatása miatt lesz érvénytelen a szavazás és tovább szenvedünk egy öntelt, nagyravágyó és felelőtlen elnök miatt akit csak azért nem ítéltek el két büntető jogi perben 8 éve, mert elnök lett, akkor minden honfitársamat Orbán ellen fogok hangolni akivel csak kapcsolatba fogok kerülni."


most megsúgom neked hogy orbán viktort még csak azért nem sikerült perbe fogni mert a jobbik vizsgálati indítványát 2/3 os többséggel leszavazzák


nem tudom hallottál-e róla hogy irdatlan közpénzek vándorolnak a fidesz építőipari cégeihez

orbánról írhattad volna a fent említett soraidat is azzal a különbséggel hogy nem 8 éve ül a nyakunkon

egyre szegényedik az ember annak ellenére hogy 2X annyit kell dolgozni a minimálbérért

hidd el orbánnál még a paksi atomerőmű felrobbanása is kellemesebb dolog

2012. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!