Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik ellenzik az életell...

Pro Patria kérdése:

Azok, akik ellenzik az életellenes bűncselekmények esetében a büntethetőségi korhatár 12 évre való lecsökkentését, az alábbi híradó első két híre után is tartják a véleményüket?

Figyelt kérdés

Az általános védekezés, hogy ezek a "kisgyerekek" valójában inkább áldozatok, akiket "belekényszerítenek" ebbe. A családot felgyújtó banda, és az utcán járókelőket zaklató bentlakásosok után nekem nem úgy tűnik.

[link]


2012. aug. 31. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én, úgy tudtam már 12 évestől van 2010 óta, na mindegy, én most nyomnám vissza8-ra az alsó büntetési korhatárt mert, a 8 éves az már tudja, hogy mit lehet és mit nem, ráadásul ha a gyilkosság vagy annak kísérlete nem mulasztás, vagy véletlen akkor egyből nyomnám tényleges életfogytiglanra, nem 15 év mint most is hallom ez vicc... -.-
2012. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sz1u ***** válasza:

Kérdező!


Nincs kedvem végignézni a közel negyven perces bulvárhíradót (azt írtad, hogy az első két hír...). Az első hírben négy 17-20 év közötti fiatal gyilkolt. A második hír, hogy meghalt egy zumba-oktató. A harmadik hír pedig az ittasan gázoló 35 éves szlovák nő.


Hogy jön ide az életellenes bűncselekmények büntethetőségének a leszállítása???


Egyébként mindentől függetlenül maximálisan ellenzem a 12 éves korhatárt, ha bevezették már, ha nem!

2012. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek bármiféle korhatár,aki életellenes bűncselekményt követ el csukják le. Tökmindegy hogy aggastyán vagy újszülött az elkövető.

Elvégre a büntetésnek véletlenül sem a rehabilitáció,hanem a megtorlás a célja.

2012. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És nem ártana a szülőket is felelősségre vonni.
2012. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, eggyel korábbi híradót linkeltem be:

[link]

2012. szept. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!