Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Magyarorzságon mostanában...

Balázs123456789 kérdése:

Lesz Magyarorzságon mostanában felhőkarcolo, ilyesmi városnegyed építve?

Figyelt kérdés
esetleg valami nagyberuházás?

#Magyarország #Budapest #felhőkarcolo #nagyberuházás
2012. szept. 16. 19:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Nagyonj remélem, hogy nem lesz ilyen és inkább a szép régivágású házakat újítják fel, restaurálják, mintsem tönkreteszik az ország megjelenését gusztustalan üvegpalotákkal.
2012. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
én is azt támogatom, anno a monarchia idején 20-30 év alatt felépítették ezeket a pazar épületeket, manapság a felújításra, fenntartásra sincs elég pénz ... szomorú :(
2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Én személy szerint a szocreál stílust preferálom, ráadásul még költséghatékony is, tehát ilyen irányban folytatnám az építkezést. Több panelházat Budapest külvárosába, hogy a magasabb lakásmennyiség miatt lejjebb menjenek a lakásárak, ennyire van szükség.
2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Budapesten még az új metrót sem fejezték be több mint 10év alatt.. nem hogy felhőkarcolót építenek
2012. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, azt valaki tudja, hogy amit nyár elején beharangoztak, a rubik kockát formálo muzeum a dunaparton

mekkora lessz kb abbol a 5-7milliárdbol amit ráforditottak, mekkora lehetne?

2012. szept. 16. 19:54
 6/21 anonim ***** válasza:
gondolom budapest köré értetted, mert máshova nem is nagyon érné meg építeni, meg amugyis tudtommal van valami magasság ami fölé nem építhetnek, meg sok irodaház van üresen
2012. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Magyarországon a talaj szinte sehol nem alkalmas felhőkarcoló építésre,úgyhogy mérnöki okai vannak leginkább hogy nem próbálkoztak ilyennel.
2012. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire kivitelezhető a felvetésem, de szerintem meg lehetne oldani, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon, vagyis épüljenek felhőkarcolók, de megmaradjon Budapest arculata. Úgy vélem Csepel szigete tökéletes lenne, egy a Manhattan-szigetéhez hasonló felhőkarcoló- és üzleti negyed létesítésére.
2012. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem Lágymányosra, vagy valahova beljebb, Újbudára kellene tenni őket, ott amúgy is viszonylag XXI. századi épületek vannak (egyetemek, Infopark), ott elférne pár darab. A közlekedés is megjavul, ha 2353-ban átviszik az 1-est a hídon.

A lényeg pedig, hogy Pest hangulata megmaradna, a kilátással együtt a várból. (Amúgy úgy tudom, hogy 30 méter a maximum magasság Pesten, hogy a Parlament és a Bazilika kiemelkedjen a többiből)

2012. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

A talajos kifogás egy nagy baromság!

Gondoljunk bele, ha annyi pénze lenne az államnak és tényleg akarna felhőkarcolókat építeni, akkor simán megtehetné, hogy akár 100-200 métert is kiásson egy adott területen, majd kicserélje a talajt.

Japánban meg Kínában állandóan földrengések vannak, mégis sorra építik a felhőkarcolókat.

2012. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!