Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Magyarorzságon mostanában...

Balázs123456789 kérdése:

Lesz Magyarorzságon mostanában felhőkarcolo, ilyesmi városnegyed építve?

Figyelt kérdés
esetleg valami nagyberuházás?

#Magyarország #Budapest #felhőkarcolo #nagyberuházás
2012. szept. 16. 19:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Jah és ott van a dubai Burj al Arab hotel, ami nem egy 10 emeletes hotel és 1 mesterséges szigetre épült. Ennyi!
2012. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

"A talajos kifogás egy nagy baromság! "


De igen, ez a "kifogás", Magyarország (főleg Budapest) geotechnikailag nem megfelelő felhőkarcoló építésére.

Sőt sok autópálya építése is hajszálon múlott a rossz tőzeges talaj miatt.


"Japánban meg Kínában állandóan földrengések vannak, mégis sorra építik a felhőkarcolókat."


Mi köze egy földrengésnek a lágy talajszerkezethez?

2012. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Csupán annyi, hogy ha ők tudnak védekezni a földrengések ellen, akkor a talaj állapotán is lehet változtatni.
2012. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Csupán annyi, hogy ha ők tudnak védekezni a földrengések ellen, akkor a talaj állapotán is lehet változtatni."


Igen, én megmondanád hogyan?


Úgy védekeznek, hogy erre tervezett rugalmas szerkezetek csinálnak, a talajjal semmit nem csinálnak, mit tudnának csinálni...

2012. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Talaj állapotán nem tudsz változtatni még akkor se ha leásol 100mre :D ... Szegeden 4 emeletes könyvtárnak kellett 30m cölöp alapot ásni ... Dubaj ban a Kalifa torony ami 820m magas csak 50m mély alap kellett.. Budapest öntés, vályog talajokon való toronyépítés rendkívül költséges lenne ( kis túlzással kb olyan lenne mintha a vízen építkezne vki), mert még a talajvíz és a duna vízállásának változásával is számolni kell ... :)
2012. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Erről van szó.A talaj minősége nem a tektonikai aktivítás függvénye.A löszös tőzeges talaj itthon nem alaklmas rá,ezt építészektől hallottam,de te biztos jobban tudod náluk.
2012. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kell a fenének felhőkarcoló, szerencsére nem itt van Amerika. Épp elég szedett-vedett a város már így is, szerintem inkább a régi, részletgazdag, szép épületeket kellene felújítani, borzalmas állapotban vannak. Azokra büszkék lehetnénk, és a városvezetés inkább sorra lebontja őket. A Rubik-kocka megvalósítása sem biztos, azt még csak 2014-ben kezdenék el építeni, ha egyáltalán lesz belőle valami.
2012. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Valaki beírta ide Csepelt.

Nos, annak üzenem, hogy az északi része szóba jött, de ott már a szennyvíztisztító telep megépült, úgyhogy az már ki van lőve.

Amúgy meg fölösleges az ilyen Budapestre.

2012. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút laikus vagyok, de mintha úgy rémlene, hogy New York is láp és mocsár volt, ott mégis gombamód teremnek a felhőkarcolók. Ez nem érv akart lenni mellette, csak kíváncsi vagyok. Akik értenek hozzá, esetleg leírhatnák mi is a helyzet.
2012. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%
Az emberek irtóznak a felhőkarcolóktól Magyarországon. Én is nagyon örülnék neki ha lennének, mert szerintem nagyon szépek, és imádom a magas épületeket. Szerintem sokat javít egy város képén, és megítélésén. Elég megnézni az Erste Bank budapesti székházát: kb. 5 db 30 méter magas épület egymás mellett, mert nem léphették túl a megengedett legnagyobb magasságot. Szóval ha nem lenne ez a hülye törvény, már nekünk is lenne jópár felhőkarcolónk.
2012. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!