Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez az új...

Mit szóltok ehhez az új választási rendszerhez, hogy aki nem iratkozik fel, az lemarad a többi választásról is? (EU, önkormányzati)

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 19:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy értelmezem, hogy bárki bármikor feliratkozhat, és egy regisztráció 4 évig érvényes lesz. Persze még nem szavazták meg, bármi is lehet belőle.
2012. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy nézem, ez a regisztráció nem más mint a bürokrácia kiszélesítése. ha viszont a kérdés aspektusát kell értelmezni, ha már egyszer van regisztráció legalább nem kell minden szavazás alkalmával. 1× regisztrál, ami feljogosít 4 évig x elgetni!
2012. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Engem személy szerint hidegen hagy. Ez is csak egy újabb aláírandó papír, ami az irattárban fog porosodni hatezer évre.


Más téma, hogy valószínűleg sohasem látott mértékben fog zuhanni a szavazók száma, mert a legtöbb ember, aki nem ért egyet ezzel, nemhogy elmenne szavazni, hanem bizonyítja is, hogy értelmes a rendszer. Úgy kell nekik!


Én meg akkor is elmegyek szavazni :)

2012. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%

Az alkotmányban úgy szerepel, hogy minden 18 év feletti állampolgárt megillet a szavazáshoz való jog. Nem csak azt, aki regisztrált.

Ahogy az életet ismerem, pont ezerrel húzom az igát, és kb. reggel 8 és délután 3 között lehet jelentkezni, munkanapokon. Kivéve pénteken, mert akkor délig.

Nem tudsz ott lenni, mert épp termeled az adóforintokat?! Hát így jártál.


Mi az, hogy feltételhez kötik a szavazati jogomat, ami egyébként ALKOTMÁNYOS jogom??? Még örülhetek, hogy nem belépődíjat szednek.


Menjenek ezek a pitsába!

2012. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Vagy jobban jár ezzel a Fidesz, vagy az orwelli világ építésének egy újabb lépése.
2012. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az állhat a háttérben, hogy a legutóbbi választásokon a baloldaliak többsége otthon maradt, gondolom ilyen elgondolás alapján azt hiszik,hogy 2-szer végképp nem mennek, remélem tévedek.
2012. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Sz1u ***** válasza:
66%
Egy újabb undorító húzás a Fidesztől! Bár még bizonytalan vagyok, hogy kire szavazok, de az biztos, hogy fogom magam regisztráltatni!!!
2012. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy a szavazatokat utánna hogyan fogják számolni. Mondjuk van 1 millió regisztrált, abból kimegy 990 ezer szavazni, akkor azt fogják mondani hogy a szavazók 99% kiment?
2012. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

regisztráció ellenes média cirkuszt egy kampánynak tartom ... csőből is az folyik, h. az mszp veszíthet ezzel szavazókat... így nekik érdekük, h. minden emberhez eljusson az üzenet REGISZTRÁLJ! azt se tartom kizártnak h. erre építik majd fel a kampányukat is, h. utolsó esély megállítani a veszedelmet stb stb .... :)

de még várjuk ki a végét , mi lesz belőle elég sok infót hordanak össze ...

2012. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy legutóbb a baloldaliak otthon maradtak volna.


Szerintem aki ezen kiakad, az túlspilázza a dolgokat, asszem legalább hat hónapon keresztül lehet majd regisztrálni,és levélben is figyelmeztetni fognak a lehetőségre.


Másrészt nekem abból van inkább elegem, hogy az utolsó napokban lefizetik a romákat meg két zsömlét adnak bizonytalan nyugdíjasoknak hogy cserébe rájuk szavazzanak.

A tudatos szavazók döntsenek már a választásról, nem a megkent kisebbségiek meg naiv nénikék ..

2012. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!